Uderzenie terroru – wstrząsający dokument o samobójczym zamachu w centrum Jerozolimy

9 sierpnia 2001 roku młody zamachowiec samobójca wysadził się w jednej z pizzerii w centrum Jerozolimy. Co działo się potem i jak kilka lat po wybuchu radzą sobie poszkodowane wówczas osoby?

Terror w Bombaju

Terror w Bombaju
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:47:44Zamach na jerozolimską pizzerię przebiegł zgodnie z planem, bez zakłóceń. Młody mężczyzna, nie niepokojony przez nikogo, wszedł do pizzerii Sbarro z gitarą na plecach. Wniósł w niej około 5 kilogramów materiałów wybuchowych i około 5 kg gwoździ i śrub. Następnie wysadził się w powietrze, zabijając 15 osób i raniąc ponad setkę. Ofiarami zamachowca byli zarówno Żydzi, jak i Arabowie, ludzie młodzi i starzy.

Dwa lata później ekipa „Uderzenia terroru" powraca na miejsce samobójczego zamachu, żeby zebrać relacje osób, które tego dnia były na miejscu zdarzeń. Wysłuchamy historii ludzi, którzy zostali poszkodowani oraz bliskich ofiar. Przysłuchując się relacjom naocznych świadków przekonamy się, jak straszliwe było to wydarzenie i jak trwały i głęboki wpływ wywarło na życie ludzi, którzy znaleźli się tego dnia w feralnej pizzerii w Jerozolimie.
 

Redakcja 11/07/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!