Uderzenie terroru – wstrząsający dokument o samobójczym zamachu w centrum Jerozolimy

9 sierpnia 2001 roku młody zamachowiec samobójca wysadził się w jednej z pizzerii w centrum Jerozolimy. Co działo się potem i jak kilka lat po wybuchu radzą sobie poszkodowane wówczas osoby?Zamach na jerozolimską pizzerię przebiegł zgodnie z planem, bez zakłóceń. Młody mężczyzna, nie niepokojony przez nikogo, wszedł do pizzerii Sbarro z gitarą na plecach. Wniósł w niej około 5 kilogramów materiałów wybuchowych i około 5 kg gwoździ i śrub. Następnie wysadził się w powietrze, zabijając 15 osób i raniąc ponad setkę. Ofiarami zamachowca byli zarówno Żydzi, jak i Arabowie, ludzie młodzi i starzy.

Dwa lata później ekipa „Uderzenia terroru" powraca na miejsce samobójczego zamachu, żeby zebrać relacje osób, które tego dnia były na miejscu zdarzeń. Wysłuchamy historii ludzi, którzy zostali poszkodowani oraz bliskich ofiar. Przysłuchując się relacjom naocznych świadków przekonamy się, jak straszliwe było to wydarzenie i jak trwały i głęboki wpływ wywarło na życie ludzi, którzy znaleźli się tego dnia w feralnej pizzerii w Jerozolimie.
 

Redakcja 30/06/2014

Zobacz też

Tsunami - nagrania z wakacji. Katastrofa i siła żywiołów widziana oczami uczestników! Tsunami - nagrania z wakacji. Katastrofa i siła żywiołów widziana oczami uczestników! Tsunami - nagrania z wakacji to niesamowita opowieść o ludziach, którzy przeżyli tsunami w 2004 roku stworzona za pomocą ich własnych słów i filmów. Podczas katastrofy zginęło 230.000 ludzi, a gdy fale opadły, w mediach pojawiły się niezwykłe amatorskie nagrania wideo. Został nakręcone przez ludzi z całego obszaru uderzenia tsunami. Pokazują one rozmiar  katastrofy i jej skutki. Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 1. Operacja odtworzenia kciuka, guz o wadze 70 kg i wielki język... WIDEO Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 1. Operacja odtworzenia kciuka, guz o wadze 70 kg i wielki język... WIDEO W programie Niesamowite przypadki medyczne prezentowane są rzadkie i trudne do zdiagnozowania choroby, a także niejednokrotnie nieprawdopodobne efekty wypadków, którym ulegli pacjenci. Są one  ogromnym wyzwaniem nawet dla najwybitniejszych specjalistów. Tym razem obejrzymy rekonstrukcję zniszczonego kciuka, usunięcie łagodnego, ale ogromnego guza, odbudowę skóry głowy oraz zmniejszenie wielkiego języka. Megafabryki - jak powstaje BMW X3? Megafabryki - jak powstaje BMW X3? Razem z nami wybierz się na wycieczkę i odwiedź nowoczesne i innowacyjne zakłady produkujące BMW. Zobacz na własne oczy, jak najnowocześniejsze roboty, bez pomocy ludzi tworzą Z4 Roadster, czyli auta warte 45.000 $ . Brazylia: co warto zwiedzić w Brazylii? Brazylia: co warto zwiedzić w Brazylii? Co warto zwiedzić w Brazylii? W tym egzotycznym kraju jest wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Obowiązkowym punktem wycieczki jest z pewnością Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Sprawdź, co jeszcze warto zwiedzić w Brazylii?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!