Uderzenie terroru – wstrząsający dokument o samobójczym zamachu w centrum Jerozolimy

9 sierpnia 2001 roku młody zamachowiec samobójca wysadził się w jednej z pizzerii w centrum Jerozolimy. Co działo się potem i jak kilka lat po wybuchu radzą sobie poszkodowane wówczas osoby?

Terror w Bombaju

Terror w Bombaju
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:47:44Zamach na jerozolimską pizzerię przebiegł zgodnie z planem, bez zakłóceń. Młody mężczyzna, nie niepokojony przez nikogo, wszedł do pizzerii Sbarro z gitarą na plecach. Wniósł w niej około 5 kilogramów materiałów wybuchowych i około 5 kg gwoździ i śrub. Następnie wysadził się w powietrze, zabijając 15 osób i raniąc ponad setkę. Ofiarami zamachowca byli zarówno Żydzi, jak i Arabowie, ludzie młodzi i starzy.

Dwa lata później ekipa „Uderzenia terroru" powraca na miejsce samobójczego zamachu, żeby zebrać relacje osób, które tego dnia były na miejscu zdarzeń. Wysłuchamy historii ludzi, którzy zostali poszkodowani oraz bliskich ofiar. Przysłuchując się relacjom naocznych świadków przekonamy się, jak straszliwe było to wydarzenie i jak trwały i głęboki wpływ wywarło na życie ludzi, którzy znaleźli się tego dnia w feralnej pizzerii w Jerozolimie.
 

Redakcja 11/07/2016

Zobacz też

Savoir vivre. Dlaczego nie wypada mówić: smacznego? Savoir vivre. Dlaczego nie wypada mówić: smacznego? Życzenie współbiesiadnikom „smacznego" przez poszczególne osoby może być odbierane jako sympatyczne, jednak w świetle etykiety jest tak naprawdę mało eleganckie. Zdarzają się też sytuacje, w których użycie tego popularnego zwrotu może zostać uznane wręcz za niegrzeczne czy niekulturalne. Kiedy więc wypada, a kiedy nie wypada mówić: smacznego? Jak zrobić strój kota? Kostium karnawałowy łatwy do wykonania Jak zrobić strój kota? Kostium karnawałowy łatwy do wykonania Nie wiesz, jak wykonać strój kota na szkolny bal karnawałowy? Jeśli twoje dziecko zamarzyło, by na balu zostać kotem, masz szczęście, że tylko kotem. Tak naprawdę strój ten jest jednym z najłatwiejszych do wykonania. Zobacz jedną z propozycji wykonania stroju kota. Kiedy na emeryturę po reformie? Tabela: wiek emerytalny kobiet i mężczyzn Kiedy na emeryturę po reformie? Tabela: wiek emerytalny kobiet i mężczyzn Rząd PiS obiecał obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Prace nad projektem partii Jarosława Kaczyńskiego trwają. Już teraz jednak wiadomo, że nowe rozwiązanie ma tworzyć jedynie uprawnienie do wcześniejszego przechodzenia na emeryturę – praca do 65. roku życia w przypadku kobiet i 67. roku życia u mężczyzn nadal będzie możliwa, zaś dłuższy w takim przypadku okres składkowy będzie się przekładał na wysokość świadczenia. Izabela Podolec, partnerka Apoloniusza Tajnera. Kim jest? Co osiągnęła? Izabela Podolec, partnerka Apoloniusza Tajnera. Kim jest? Co osiągnęła? Izabela Podolec – tak nazywa się partnerka Apoloniusza Tajnera. O pięknej brunetce jeszcze niedawno plotkarskie media spekulowały, że to Pakistanka o imieniu Pamela. Kim naprawdę jest i czym się zajmuje Izabela Podolec?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!