Tygrys – cudowne zwierzę PREMIERA

Niezwykła seria prezentująca narodziny wielkich kotów żyjących w australijskim parku tematycznym Dreamworld Tiger Island. Przebywające tam tygrysy bengalskie i sumatrzańskie to gatunki zagrożone wyginięciem. Oglądaj w sobotę o 10:10 i w niedzielę o 10:15 w FOKUS TV.

Pracownicy parku starają się o to, aby na świat przychodziło jak najwięcej młodych tygrysów. Widzowie będą świadkami zarówno wzruszających chwil radości, jak i momentów, w których opiekunowie groźnych kotów zmuszeni są podejmować trudne decyzje. Kamery towarzyszą m.in. ciężarnej samicy o imieniu Jaya, u której weterynarze będą musieli wykonać cesarskie cięcie. Kolejnymi bohaterami serialu są Nika - urodzona w Polsce tygrysica bengalska - i jej syn Kai.

Odcinek 1

Ważąca 70 kg tygrysica sumatrzańska Jaya to ulubienica menedżera Tiger Island, Pata. Od czasu, kiedy 8 lat temu ona i jej siostra przyszły na świat, w parku nie było żadnych narodzin. Jej ciąża oznacza reaktywację programu hodowli. Wszyscy pracownicy są bardzo podekscytowani. Gdy jednak zaczyna się poród, okazuje się, że nie obędzie się bez trudności. Dochodzi do powikłań, jedno z młodych umiera, kolejne blokuje się w kanale rodnym. Opiekunowie i weterynarze nie mają wyjścia - decydują się przeprowadzić pierwsze w Australii cesarskie cięcie u tygrysicy.

Odcinek 2

Tygrysica sumatrzańska Jaya dochodzi do siebie po cesarskim cięciu. Nowo narodzony Roary bardzo ucierpiał wskutek znieczulenia podanego jego matce. Początki jego życia są wyjątkowo trudne. Menedżer Tiger Island zabiera kociaka do domu i zaczyna przyzwyczajać go do karmienia butelką. Okazuje się, że wkrótce w parku mogą pojawić się kolejne młode. Wszyscy pracownicy z niecierpliwością czekają na potwierdzenie ciąży u tygrysicy bengalskiej Niki.

Odcinek 3

Nika wydaje na świat ślicznego kilogramowego kociaka, który otrzymuje imię Kai. Ponieważ pojedyncze ciąże u tygrysów zdarzają się niezwykle rzadko, opiekunowie oczekują pojawienia się rodzeństwa Kaia. Jednak okazuje się, że tygrysek jest jedynakiem. Jego mama, która urodziła się w polskim zoo, nigdy nie została wytresowana. Jej syna czeka zupełnie inne życie. Po dziesięciu dniach Kai zostaje zabrany matce i umieszczony w domu Pata. Rozpoczyna się proces oswajania młodego tygrysa.

Odcinek 4

Kiedy Pat postanowił zabrać Kaia od matki, zdecydował o całej jego przyszłości. Zobowiązał się również wychować go tak, aby nie stanowił zagrożenia dla treserów. Opiekunowie muszą poznać charakter i temperament każdego tygrysa. Gdy Kai dorasta, staje się jasne, że to trudny do opanowania, pewny siebie osobnik. Ponieważ jest krzyżówką tygrysa bengalskiego i sumatrzańskiego, będzie mniejszy, ale nie oznacza to, że mniej groźny. Trzeba więc jak najszybciej rozpocząć tresurę. Najpierw Kai uczy się chodzić na smyczy i nie drapać opiekunów.

Tygrys – cudowne zwierzę - Sobota, 10:10 i Niedziela, 10:15 w Telewizji FOKUS TV

Redakcja 18/08/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!