Tuż przed tragedią - czy można było uniknąć katastrofy platformy wiertniczej Deepwater Horizon?

Do eksplozji platformy wiertniczej Deepwater Horizon doszło 20 kwietnia 2010 roku. W jej wyniku 11 pracowników zostało uznanych za zaginionych lub zabitych, a 17 zostało rannych. Platforma zatonęła 2 dni później. Do eksplozji doszło w godzinę po tym, jak pracownicy skończyli sprawdzać działanie platformy i uznali, że wszystko jest w porządku... W Tuż przed tragedią szukamy wyjaśnień tej historii.

 
Platforma wiertnicza Deepwater Horizon kończyła już drążenie dla koncernu BP szybu naftowego Macondo w Zatoce Meksykańskiej. Położony 1500 m pod wodą odwiert sięgał na głębokość 4000 m. Pracownicy sprawdzali, czy jest odpowiednio zabezpieczony, aby umożliwić przesunięcie platformy i rozpoczęcie pracy statku wydobywczego. Testy zakończone zostały pomyślnie, jednak zaledwie godzinę później łatwopalny gaz i ropa wytrysnęły z szybu, powodując pożar platformy i śmierć 11 pracowników.

W programie Tuż przed tragedią przyjrzymy się decyzjom i niedopatrzeniom, które doprowadziły do wypadku na platformie Deepwater Horizon, należącej do BP i największego w historii wycieku ropy na morzu.
 

 

Redakcja 19/06/2015

Zobacz też

Jak działają LOKATY w złoto w AMBER GOLD? Czy lokaty Amber Gold to piramida finansowa? Jak działają LOKATY w złoto w AMBER GOLD? Czy lokaty Amber Gold to piramida finansowa? Po zawieszeniu przez OLT Express wszystkich połączeń głośno zrobiło się o firmie AMBER GOLD, która jest właścicielem tych linii. 23 lipca 2012, niespełna po 4 miesiącach działalności, OLT Express poinformowało o zawieszeniu wszystkich regularnych lotów. Amber Gold znane jest też z wyjątkowo wysoko oprocentowanych „lokat w złoto”. Komisja Nadzoru Finansowego odradza korzystanie z jej usług, a finansiści sugerują, że lokaty Amber Gold mogą działać na zasadzie piramidy finansowej. Jak rozłożyć namiot? Jak rozbić namiot? Jak rozłożyć namiot? Jak rozbić namiot? Jedziesz na biwak i po raz pierwszy będziesz rozstawiać namiot? Z nami nie sprawi ci to żadnego problemu, bo rozstawianie namiotu nie jest trudne - trzeba tylko wiedzieć co, jak i gdzie. Kultura Chin: jak wręczać prezenty Chińczykom? Kultura Chin: jak wręczać prezenty Chińczykom? Chińska kultura uznaje wręczanie prezentów za ważny aspekt, jednak prezent dla Chińczyka i chińskie zwyczaje to sprawa dość skomplikowana. Pamiętajmy, że dobrze dobrany upominek może ułatwić negocjacje z Chińczykami. Jak wręczyć prezent, tak by respektując chińskie tradycje, zadowolić obdarowanego? Jak wyrobić paszport? Gdzie można wyrobić paszport? Wniosek o paszport gdzie złożyć? Jak wyrobić paszport? Gdzie można wyrobić paszport? Wniosek o paszport gdzie złożyć? Przed wyjazdem za granicę warto zaopatrzyć się w paszport. Jego wyrobienie jest dość czasochłonne, ale ważne, jeśli chcemy opuścić strefę Schengen. Jak to zrobić? Czego będziemy potrzebować? Jak wyrobić paszport? Gdzie można wyrobić paszport?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!