Tsunami - nagrania z wakacji. Katastrofa i siła żywiołów widziana oczami uczestników!

Tsunami - nagrania z wakacji to niesamowita opowieść o ludziach, którzy przeżyli tsunami w 2004 roku stworzona za pomocą ich własnych słów i filmów. Podczas katastrofy zginęło 230.000 ludzi, a gdy fale opadły, w mediach pojawiły się niezwykłe amatorskie nagrania wideo. Został nakręcone przez ludzi z całego obszaru uderzenia tsunami. Pokazują one rozmiar  katastrofy i jej skutki.

Tsunami: Dzień, w którym nadeszła fala

Tsunami: Dzień, w którym nadeszła fala
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:48:24

Po raz pierwszy Darlow Smithson zebrał te amatorskie materiały filmowe w jednym programie, który minuta po minucie, opowiada o katastrofie jaką wywołało tsunami z perspektywy ludzi, którzy tam byli.

Połączenie archiwalnych  materiałów wideo i osobistych świadectw uczestników tworzy narrację filmu, w którym relacje świadków są  równie atrakcyjnie, jak ilustrujące je zdjęcia. Słuchanie rzeczywistych rozmów, dźwięki nadchodzącej fali i jej efektów nagrane na oryginalnych taśmach zapewniają szokującą bliskość i poczucie bezpośredniego uczestnictwa w dramatycznych wydarzeniach.

Film bez muzyki, zewnętrznej narracji lub naukowych analiz dostarcza mocnych wrażeń, pozwala poznać bardzo ludzkie historie, pokazuje zamieszanie i panikę, mówi o złamanych sercach i heroizmie, śmierci i, w niektórych przypadkach, cudownych ocaleniach. 

Redakcja 25/08/2015

Zobacz też

Jak wzmocnić erekcję, jak sprawić by jego penis stanął na wysokości zadania? Jak wzmocnić erekcję, jak sprawić by jego penis stanął na wysokości zadania? To może się zdarzyć nawet najlepszym kochankom. Wszystko idzie jak najlepiej, a tu naraz - klops! On więdnie i nie może dokończyć. Jeśli taka sytuacja przytrafia się coraz częściej, na pewno należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli jednak ma miejsce sporadycznie, można temu łatwo zaradzić. Radzimy, jak się uporać z tym problemem. Czym jest i jak działa agencja ratingowa? Na czym polega działalność agencji ratingowych? Czym jest i jak działa agencja ratingowa? Na czym polega działalność agencji ratingowych? W ostatnim czasie często dowiadywaliśmy się, że pewna agencja ratingowa obniżyła rating, czyli wiarygodność kredytową danego państwa. Wielu z nas zaczęło zastanawiać się, czym są owe agencje i na czym właściwie polega ich działalność? Jak bezpiecznie uprawiać seks analny? Jak bezpiecznie uprawiać seks analny? Seks analny wiele osób postrzega jako coś niezgodnego z naturą, wręcz jako anomalię, zboczenie. Tymczasem jest to jedna z technik uprawiania miłości, o czym doskonale wiedzieli starożytni. Jednak, uprawiając w ten sposób seks, należy pamietać o zachowaniu pewnych zasad. Poznaj je, zanim spróbujesz tego rodzaju seksu. Czy można poprawić swoje IQ? Jak zwiększyć swoje IQ? Czy można poprawić swoje IQ? Jak zwiększyć swoje IQ? Od lat środowiska eksperckie toczą dyskusję na temat ludzkiego IQ. Prawdą jest, że za iloraz inteligencji znacznym stopniu odpowiadają geny. Co jeszcze, oprócz dobrych genów i starannej edukacji wpływa na poziom IQ? Oto kilka propozycji, jak zwiększyć swój iloraz inteligencji.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!