Tsunami - nagrania z wakacji. Katastrofa i siła żywiołów widziana oczami uczestników!

Tsunami - nagrania z wakacji to niesamowita opowieść o ludziach, którzy przeżyli tsunami w 2004 roku stworzona za pomocą ich własnych słów i filmów. Podczas katastrofy zginęło 230.000 ludzi, a gdy fale opadły, w mediach pojawiły się niezwykłe amatorskie nagrania wideo. Został nakręcone przez ludzi z całego obszaru uderzenia tsunami. Pokazują one rozmiar  katastrofy i jej skutki.

Tsunami: Dzień, w którym nadeszła fala

Tsunami: Dzień, w którym nadeszła fala
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:48:24

Po raz pierwszy Darlow Smithson zebrał te amatorskie materiały filmowe w jednym programie, który minuta po minucie, opowiada o katastrofie jaką wywołało tsunami z perspektywy ludzi, którzy tam byli.

Połączenie archiwalnych  materiałów wideo i osobistych świadectw uczestników tworzy narrację filmu, w którym relacje świadków są  równie atrakcyjnie, jak ilustrujące je zdjęcia. Słuchanie rzeczywistych rozmów, dźwięki nadchodzącej fali i jej efektów nagrane na oryginalnych taśmach zapewniają szokującą bliskość i poczucie bezpośredniego uczestnictwa w dramatycznych wydarzeniach.

Film bez muzyki, zewnętrznej narracji lub naukowych analiz dostarcza mocnych wrażeń, pozwala poznać bardzo ludzkie historie, pokazuje zamieszanie i panikę, mówi o złamanych sercach i heroizmie, śmierci i, w niektórych przypadkach, cudownych ocaleniach. 

Redakcja 28/10/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!