Tsunami - nagrania z wakacji. Katastrofa i siła żywiołów widziana oczami uczestników!

Tsunami - nagrania z wakacji to niesamowita opowieść o ludziach, którzy przeżyli tsunami w 2004 roku stworzona za pomocą ich własnych słów i filmów. Podczas katastrofy zginęło 230.000 ludzi, a gdy fale opadły, w mediach pojawiły się niezwykłe amatorskie nagrania wideo. Został nakręcone przez ludzi z całego obszaru uderzenia tsunami. Pokazują one rozmiar  katastrofy i jej skutki.

Tsunami: Dzień, w którym nadeszła fala

Tsunami: Dzień, w którym nadeszła fala
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:48:24

Po raz pierwszy Darlow Smithson zebrał te amatorskie materiały filmowe w jednym programie, który minuta po minucie, opowiada o katastrofie jaką wywołało tsunami z perspektywy ludzi, którzy tam byli.

Połączenie archiwalnych  materiałów wideo i osobistych świadectw uczestników tworzy narrację filmu, w którym relacje świadków są  równie atrakcyjnie, jak ilustrujące je zdjęcia. Słuchanie rzeczywistych rozmów, dźwięki nadchodzącej fali i jej efektów nagrane na oryginalnych taśmach zapewniają szokującą bliskość i poczucie bezpośredniego uczestnictwa w dramatycznych wydarzeniach.

Film bez muzyki, zewnętrznej narracji lub naukowych analiz dostarcza mocnych wrażeń, pozwala poznać bardzo ludzkie historie, pokazuje zamieszanie i panikę, mówi o złamanych sercach i heroizmie, śmierci i, w niektórych przypadkach, cudownych ocaleniach. 

Redakcja 28/10/2015

Zobacz też

Jaki PREZENT DLA ARCHITEKTA? Lego Architecture to strzał w 10-tkę! Jaki PREZENT DLA ARCHITEKTA? Lego Architecture to strzał w 10-tkę! Architekt jest wybredny, architekt jest wymagający, architekt interesuje się... architekturą, architekt chciałby... budować ikony, architekt nie ma czasu na nic, co nie wiąże się z budowaniem, architekt lubi wyzwania, cokolwiek wymyślisz LEGO Architecture będzie najlepszym prezentem. Jak nauczyć dziecko oszczędzania? [SKO - Szkolne Kasy Oszczędności] Jak nauczyć dziecko oszczędzania? [SKO - Szkolne Kasy Oszczędności] Szkolne Kasy Oszczędności powstały w 1927 r. Tworzyła je Pocztowa Kasa Oszczędności, której następcą jest PKO Bank Polski, kontynuujący tradycje swojej poprzedniczki w zakresie finansowej edukacji uczniów szkół podstawowych. Do 1939 r. Szkolne Kasy Oszczędności działały w niemal 14 tysiącach szkół i zrzeszały ponad milion członków. Obecnie w programie uczestniczy blisko 2 tys. szkół. W SKO oszczędza ok. 150 tys. dzieci, a oferta edukacyjna dociera do ponad 400 tysięcy.   Czy częste wytryski są korzystne dla zdrowia mężczyzny? Czy częste wytryski są korzystne dla zdrowia mężczyzny? Niektórzy seksuolodzy wciąż zalecają parom, pragnącym mieć dziecko, aby mężczyzna przez kilka dni przed poczęciem powstrzymywał się od współżycia, tym samym oszczędzając swoje plemniki na ten cel. Okazuje się jednak, że "oszczędzanie" nasienia nie ma korzystnego wpływu na jakośc plemników. Jak otrzymać TAŃSZĄ POŻYCZKĘ w banku, łącząc różne produkty bankowe: ROR, ubezpieczenie, kartę kredytową? Jak otrzymać TAŃSZĄ POŻYCZKĘ w banku, łącząc różne produkty bankowe: ROR, ubezpieczenie, kartę kredytową? Zbliża się okres wzmożonych wydatków. Koniec roku szkolnego, początek wakacji – można by mnożyć okoliczności, które spowodują, że dziura w domowym budżecie może w tym okresie być jeszcze większa, a nade wszystko bardziej dolegliwa niż kiedy indziej. Jakie są sposoby, aby bankowa pożyczka była tańsza? Zakup pakietowy! Na czym polega cross-sell i czy to się może opłacać? Sprawdź!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!