Tsunami - nagrania z wakacji. Katastrofa i siła żywiołów widziana oczami uczestników!

Tsunami - nagrania z wakacji to niesamowita opowieść o ludziach, którzy przeżyli tsunami w 2004 roku stworzona za pomocą ich własnych słów i filmów. Podczas katastrofy zginęło 230.000 ludzi, a gdy fale opadły, w mediach pojawiły się niezwykłe amatorskie nagrania wideo. Został nakręcone przez ludzi z całego obszaru uderzenia tsunami. Pokazują one rozmiar  katastrofy i jej skutki.

Tsunami: Dzień, w którym nadeszła fala

Tsunami: Dzień, w którym nadeszła fala
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:48:24

Po raz pierwszy Darlow Smithson zebrał te amatorskie materiały filmowe w jednym programie, który minuta po minucie, opowiada o katastrofie jaką wywołało tsunami z perspektywy ludzi, którzy tam byli.

Połączenie archiwalnych  materiałów wideo i osobistych świadectw uczestników tworzy narrację filmu, w którym relacje świadków są  równie atrakcyjnie, jak ilustrujące je zdjęcia. Słuchanie rzeczywistych rozmów, dźwięki nadchodzącej fali i jej efektów nagrane na oryginalnych taśmach zapewniają szokującą bliskość i poczucie bezpośredniego uczestnictwa w dramatycznych wydarzeniach.

Film bez muzyki, zewnętrznej narracji lub naukowych analiz dostarcza mocnych wrażeń, pozwala poznać bardzo ludzkie historie, pokazuje zamieszanie i panikę, mówi o złamanych sercach i heroizmie, śmierci i, w niektórych przypadkach, cudownych ocaleniach. 

Redakcja 28/10/2015

Zobacz też

SEN O CZĘŚCIACH CIAŁA SENNIK. Jak tłumaczyć sny? Co oznaczają sny o częściach ciała? SEN O CZĘŚCIACH CIAŁA SENNIK. Jak tłumaczyć sny? Co oznaczają sny o częściach ciała? Co oznacza jak śni mi się ludzkie ciało? Widzieć we śnie własne ciało w dobrym zdrowiu – oznacza bogactwo, dobrobyt, dostatek. Chore ciało to nędza i ubóstwo. Ciało okaleczone – po okresie zmartwień czeka nas szczęście Ucinać komuś głowę we śnie – uda ci się uniknąć zasadzki Widzisz zasłoniętą głowę – przygotuj się na przykrości. Mówimy co oznaczają sny. SEN O PIENIĄDZACH SENNIK ZNACZENIE SNÓW. Co oznaczają sny o pieniądzach, bankach i bankierach? Co przepowiadają, gdy się przyśnią? SEN O PIENIĄDZACH SENNIK ZNACZENIE SNÓW. Co oznaczają sny o pieniądzach, bankach i bankierach? Co przepowiadają, gdy się przyśnią? Co oznacza jak śnią mi się pieniądze? Pieniądze często występują w roli bohaterów sennych mar. Czasem są to sny przyjemne, ale bywają też koszmarami (zwłaszcza przed wypłatą lub w okolicach spłaty raty kredytu...). Interpretacja marzeń sennych na tematy finansowe nie jest jednoznaczna. Bo kto by pomyślał, że otrzymać rachunek do zapłacenia oznacza dobrą wróżbę? Co oznaczają sny z pieniędzmi w roli głównej? SEN O REMONCIE SENNIK egipsko-chladejski. Co oznaczają sny o remontach, architektach, projektowaniu wnętrz? SEN O REMONCIE SENNIK egipsko-chladejski. Co oznaczają sny o remontach, architektach, projektowaniu wnętrz? Co oznacza jak śni mi sie remont, projektowanie wnętrz, architektura? Remont może się przyśnić (zwłaszcza gdy od roku mieszkasz kątem u teściowej, bo w twoim domu rezyduje ekipa majstrów, którzy jakoś nie mogą skończyć roboty). Sprawdziliśmy w senniku, co oznaczają sny remontowo-budowlane i ogólny wniosek jest taki: najpierw się pomartwisz, ale potem będzie pięknie! Co więc dokładnie znaczą sny o remoncie? SEN O PRAWNIKACH SENNIK. Co znaczy, gdy śnisz sny prawnicze? POZNAJ ZNACZENIE SNÓW SEN O PRAWNIKACH SENNIK. Co znaczy, gdy śnisz sny prawnicze? POZNAJ ZNACZENIE SNÓW Co oznacza jak śnią mi się prawnik, prawnicy, sąd, prokurator, oskarżyciel? Prawników, procesów i sądów w realu raczej unikamy, ale bywa, że nachodzą nas w snach. Zwykle niezbyt przyjemnych (czasami koszmarnych), ale prawnicze sny wcale nie muszą oznaczać złych wiadomości. Kłopoty, komplikacje - owszem, ale najczęściej z happy endem! Zobacz zatem, co oznaczają sny o m.in. adwokatach.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!