Trzewia – z kamerą w przewodzie pokarmowym

Co się kryje we wnętrzu ludzkiego ciała? Przez wiele tysiącleci ludzkie trzewia można było zobaczyć wyłącznie po warunkiem przecięcia powłok ciała. Dziś, aby przyjrzeć się naszym trzewiom z bliska, wystarczy włączyć telewizor.

 


Każdy zna swój wygląd zewnętrzny, ale prawie nikt nie widział tego, co kryje się pod jego własną skórą. Jedną z najważniejszych i najbardziej skomplikowanych części ciała ukrytych przed ludzkim wzrokiem jest układ pokarmowy. Autorzy programu Trzewia wzięli go pod lupę i wykorzystując super nowoczesne techniki medycznego obrazowania pokazali, jak system trawienny wygląda od środka. W podróż ruszyli z malutką kamerą, którą w formie tabletki na początku eksperymentu połyka prowadzący Michael Mosley.

Na każdym etapie tej pouczającej i pełnej niespodzianek wyprawy Mosley rozmawia z lekarzami, którzy opowiadają o zadziwiających zjawiskach, odbywających się wewnątrz ludzkiego organizmu. Dokument pozwala więc na własne oczy zobaczyć poszczególne części układu pokarmowego i zrozumieć zasady ich działania.


 

 

Redakcja 09/07/2014

Zobacz też

JERZY BOROWCZAK, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Gdańska. Zobacz SYLWETKĘ posła JERZY BOROWCZAK, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Gdańska. Zobacz SYLWETKĘ posła Jerzy Borowczak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany w list Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 41 (OKW Szczecin). Zasłużony działacz związkowy, jest dyrektorem Fundacji Centrum Solidarności. W wyborach w 2011 roku uzyskał 10 504 głosów. Zobacz sylwetkę posła.  MAREK BIERNACKI, poseł PO. KIM JEST poseł PO z  Gdyni. Zobacz SYLWETKĘ posła i ministra spawiedliwości MAREK BIERNACKI, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Gdyni. Zobacz SYLWETKĘ posła i ministra spawiedliwości Marek Biernacki, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 26 (OKW Gdynia). Współautor ustawy powołującej Instytut Pamięci Narodowej, twórca Centralnego Biura Śledczego i "Człowiek Roku" według Gazety Polskiej. 29 kwietnia 2013 roku został powołany przez Donalda Tuska na stanowisko ministra sprawiedliwości zastępując zdymisjonowanego Jarosława Gowina. LESZEK BLANIK, POSEŁ BEZPARTYJNY. KIM JEST z Gdańska. Zobacz SYLWETKĘ posła LESZEK BLANIK, POSEŁ BEZPARTYJNY. KIM JEST z Gdańska. Zobacz SYLWETKĘ posła Leszek Blanik, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 25 (OKW Gdańsk). Jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców - był mistrzem olimpijskim, mistrzem świata i mistrzem Europy w gimnastyce sportowej. ANDRZEJ BIERNAT, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Urzędowa. Zobacz SYLWETKĘ posła ANDRZEJ BIERNAT, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Urzędowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Andrzej Biernat, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 11 (OKW Sieradz). Nauczyciel, drobny przedsiębiorca i aktywista partyjny, uważany przez media za członka tzw. spółdzielni Grabarczyka.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!