Trzewia – z kamerą w przewodzie pokarmowym

Co się kryje we wnętrzu ludzkiego ciała? Przez wiele tysiącleci ludzkie trzewia można było zobaczyć wyłącznie po warunkiem przecięcia powłok ciała. Dziś, aby przyjrzeć się naszym trzewiom z bliska, wystarczy włączyć telewizor.

 


Każdy zna swój wygląd zewnętrzny, ale prawie nikt nie widział tego, co kryje się pod jego własną skórą. Jedną z najważniejszych i najbardziej skomplikowanych części ciała ukrytych przed ludzkim wzrokiem jest układ pokarmowy. Autorzy programu Trzewia wzięli go pod lupę i wykorzystując super nowoczesne techniki medycznego obrazowania pokazali, jak system trawienny wygląda od środka. W podróż ruszyli z malutką kamerą, którą w formie tabletki na początku eksperymentu połyka prowadzący Michael Mosley.

Na każdym etapie tej pouczającej i pełnej niespodzianek wyprawy Mosley rozmawia z lekarzami, którzy opowiadają o zadziwiających zjawiskach, odbywających się wewnątrz ludzkiego organizmu. Dokument pozwala więc na własne oczy zobaczyć poszczególne części układu pokarmowego i zrozumieć zasady ich działania.


 

 

Redakcja 09/07/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!