Trzewia – z kamerą w przewodzie pokarmowym

Co się kryje we wnętrzu ludzkiego ciała? Przez wiele tysiącleci ludzkie trzewia można było zobaczyć wyłącznie po warunkiem przecięcia powłok ciała. Dziś, aby przyjrzeć się naszym trzewiom z bliska, wystarczy włączyć telewizor.

 


Każdy zna swój wygląd zewnętrzny, ale prawie nikt nie widział tego, co kryje się pod jego własną skórą. Jedną z najważniejszych i najbardziej skomplikowanych części ciała ukrytych przed ludzkim wzrokiem jest układ pokarmowy. Autorzy programu Trzewia wzięli go pod lupę i wykorzystując super nowoczesne techniki medycznego obrazowania pokazali, jak system trawienny wygląda od środka. W podróż ruszyli z malutką kamerą, którą w formie tabletki na początku eksperymentu połyka prowadzący Michael Mosley.

Na każdym etapie tej pouczającej i pełnej niespodzianek wyprawy Mosley rozmawia z lekarzami, którzy opowiadają o zadziwiających zjawiskach, odbywających się wewnątrz ludzkiego organizmu. Dokument pozwala więc na własne oczy zobaczyć poszczególne części układu pokarmowego i zrozumieć zasady ich działania.


 

 

Redakcja 09/07/2014

Zobacz też

EWA KOPACZ, posłanka PO. KIM JEST posłanka PO z Radomia. Zobacz SYLWETKĘ posła EWA KOPACZ, posłanka PO. KIM JEST posłanka PO z Radomia. Zobacz SYLWETKĘ posła Ewa Kopacz, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 17 (OKW Radom). Pierwsza w historii polskiego Sejmu kobieta na stanowisku marszałka sejmu oraz była minister zdrowia w gabinecie Donalda Tuska. Przepowiednie. Co przewidział „Czarny Pająk”? Przepowiednie. Co przewidział „Czarny Pająk”? Proroctwa „Czarnego Pająka” pochodzą z XVI wieku i dotyczą m.in. utworzenia USA, rewolucji francuskiej, zabójstwa Kennedy’ego. Do dziś nie wiadomo, kto skrywał się pod pseudonimem czarnego pająka. Sprawdź, co jeszcze przewidział tajemniczy „Czarny Pająk”? Dzień Świętej Łucji w SZWECJI - jak się świętuje (Luciadagen) 13 grudnia? Dzień Świętej Łucji w SZWECJI - jak się świętuje (Luciadagen) 13 grudnia? 13 grudnia w szwedzkich miastach i miasteczkach ulicami przejdą pochody dziewczynek ubranych w białe proste sukienki przepasane czerwoną szarfą. Jedna z dziewczynek będzie miała na głowie wianek z zapalonymi świecami - to ona ma symbolizować patronkę Szwecji Świętą Łucję. Zobacz, jak świętuje się w Szwecji Dzień Świętej Łucji? Gdzie bezpiecznie zainwestować 10 000 zł? LISTA najlepszych LOKAT BANKOWYCH Gdzie bezpiecznie zainwestować 10 000 zł? LISTA najlepszych LOKAT BANKOWYCH Giełda? Fundusze inwestycyjne? Lokata bankowa? Sposobów na zainwestowanie 10 000 zł jest wiele. A który z nich jest najbezpieczniejszy? Przyjrzyjmy się jednemu z nich – lokatom bankowym. Zwłaszcza że na rynku można znaleźć ciekawe oferty. Zapraszamy do zapoznaniu się z naszym rankingiem lokat 10 000 zł.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!