Toruń: co ciekawego można zobaczyć w Toruniu?

W Toruniu jest podobno najwięcej w Polsce budowli w stylu gotyckim. Czym jeszcze może pochwalić się to średniowieczne miasto? Pierniki i Kopernik to nie wszystkie atrakcje Torunia. Co jeszcze ciekawego jest w tym mieście?

Toruń: co ciekawego można zobaczyć w Toruniu?

Toruń to miasto, którego początki sięgają jeszcze XIII wieku. Są tu ruiny krzyżackiego zamku, Stare Miasto otoczone jest pozostałościami murów obronnych, a wśród baszt wznosi się ta najbardziej znana - Krzywa Wieża, odchylona od pionu o prawie 1,5 metra!

>>> Czy wiesz, że PIERNIKI TORUŃSKIE nie zawsze traktowano jako przysmak? KLIKNIJ!


Wizyta w Toruniu nie może się obejść bez spróbowania słynnych toruńskich pierników. Działa tu też Żywe Muzeum Piernika, w którym zwiedzający samodzielnie przygotowują pierniczki według średniowiecznej receptury.

Artystycznym przedłużeniem miasta jest rewitalizowane Bydgoskie Przedmieście, dzielnica modernizmu (www.bydgoskie.studentlive.pl).

Aby obejrzeć Układ Słoneczny, Drogę Mleczną i dalekie galaktyki, udaj się do Planetarium im. Władysława Dziewulskiego (www.planetarium.torun.pl).

Zostając w świecie gwiazd; będąc w Toruniu warto również zajrzeć do muzeum słynnego astronoma, Mikołaja Kopernika. Muzeum utworzono w kamienicy, w której w 1473 r. najprawdopobniej przyszedł na świat.

Z mniej oczywistych miejsc w Toruniu, ciekawą propozycją jest Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu. Są tu nie tylko przestrzenie wystawiennicze, ale również kino, księgarnia, kawiarnia i czytelnia.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 03/07/2013

Zobacz też

Jak jeździć rowerem po chodniku, a jak po ulicy? Jak jeździć rowerem po chodniku, a jak po ulicy? Rowerem po polskim mieście? To wciąż prawdziwy survival. Jesteśmy zwykle zdani na jazdę rowerem po chodniku lub ruchliwej ulicy. Niby powstają ścieżki rowerowe, ale niewiele jest miejsc, gdzie dojedziemy nimi spokojnie z punktu A do B. Mówimy, jak zgodnie z przepisami jeździć rowerem po chodniku i po ulicy. Czym się różni ewangelik od katolika? Czym się różni ewangelik od katolika? W Polsce oprócz koscioła katolickiego, mamy też wyznawców religii zreformowanej, czyli protestantów. Pośród kościołów protestanckich dominuje kościół ewangelicko–augsburski, liczący 87 tys. wiernych, drugi jest kościół zielonoświątkowy, trzeci Adwentystów Dnia Siódmego i pokrewne, czwarty ewangelicko–reformowany. Metodystów i innych neoprotestantów jest po kilka tysięcy. Czym różni się protestantyzm od katolicyzmu? Ślimaki w ogrodzie: jak wytępić? Jak zwalczyć ślimaki domowymi sposobami? Jakie rośliny posadzić? Ślimaki w ogrodzie: jak wytępić? Jak zwalczyć ślimaki domowymi sposobami? Jakie rośliny posadzić? Pełzające po ogrodzie ślimaki, które chętnie jedzą kiełkujące młode rośliny i rozwijające się listki, to postrach każdego ogrodnika. Jak zwalczyć ślimaki domowymi sposobami? Jak pozbyć się ślimaków z ogródka? Jak pozować do ZDJĘĆ? Jak dobrze wyjść na zdjęciu? Jak pozować do ZDJĘĆ? Jak dobrze wyjść na zdjęciu? Nie ma co ukrywać każdy z nas chce dobrze wychodzić na zdjęciach. Tylko jak tego dokonać, kiedy nie jesteśmy za bardzo fotogeniczni? Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych trików. Dzięki nim nie będziesz się wstydził pokazywać zdjęć swoim znajomym.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!