Toruń: co ciekawego można zobaczyć w Toruniu?

W Toruniu jest podobno najwięcej w Polsce budowli w stylu gotyckim. Czym jeszcze może pochwalić się to średniowieczne miasto? Pierniki i Kopernik to nie wszystkie atrakcje Torunia. Co jeszcze ciekawego jest w tym mieście?

Toruń: co ciekawego można zobaczyć w Toruniu?

Toruń to miasto, którego początki sięgają jeszcze XIII wieku. Są tu ruiny krzyżackiego zamku, Stare Miasto otoczone jest pozostałościami murów obronnych, a wśród baszt wznosi się ta najbardziej znana - Krzywa Wieża, odchylona od pionu o prawie 1,5 metra!

>>> Czy wiesz, że PIERNIKI TORUŃSKIE nie zawsze traktowano jako przysmak? KLIKNIJ!


Wizyta w Toruniu nie może się obejść bez spróbowania słynnych toruńskich pierników. Działa tu też Żywe Muzeum Piernika, w którym zwiedzający samodzielnie przygotowują pierniczki według średniowiecznej receptury.

Artystycznym przedłużeniem miasta jest rewitalizowane Bydgoskie Przedmieście, dzielnica modernizmu (www.bydgoskie.studentlive.pl).

Aby obejrzeć Układ Słoneczny, Drogę Mleczną i dalekie galaktyki, udaj się do Planetarium im. Władysława Dziewulskiego (www.planetarium.torun.pl).

Zostając w świecie gwiazd; będąc w Toruniu warto również zajrzeć do muzeum słynnego astronoma, Mikołaja Kopernika. Muzeum utworzono w kamienicy, w której w 1473 r. najprawdopobniej przyszedł na świat.

Z mniej oczywistych miejsc w Toruniu, ciekawą propozycją jest Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu. Są tu nie tylko przestrzenie wystawiennicze, ale również kino, księgarnia, kawiarnia i czytelnia.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!