Tor wyścigowy na wyspie Yas. O czym opowie film dokumentalny?

Zadaszony park rozrywki „Ferrari World” na wyspie Yas w pobliżu Abu Dhabi powstał w 3 lata. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę zarówno wyzwania techniczne, przed którymi stanęli budowniczy, jak i ogrom atrakcji, czekających dziś na wyspie Yas na turystów.


W 2007 roku była tu tylko pustynia – i imponujący projekt. W ciągu zaledwie 3 lat wzniesiono obiekt, który nietrudno by wziąć za fatamorganę: największy na świecie zadaszony park rozrywki z niezwykłym rollercoasterem, prezentacją technologii Ferrari oraz ekspozycją modeli aut produkowanych w Maranelloi. Dokument przedstawia kulisy prac przed otwarciem obiektu w 2010 roku.

W filmie oglądamy, jak międzynarodowe ekipy budowlane i techniczne krok po kroku tworzyły luksusowe centrum rozrywki. W tym miejscu każdy szczegół ma ogromną wagę: do nieskazitelnie czystego dachu obiektu po uniformy 850 pracowników.

Do ostatniej chwili nie było pewne, czy spektakularne atrakcje pozytywnie przejdą przeglądy techniczne. Personel dbający o bezpieczeństwo gości musiał z kolei przećwiczyć procedury ratunkowe i ewakuacyjne. Czy wszystko poszło gładko? Czy  „Ferrari World” udało się otworzyć na czas? I jak przebiegały próbne testy najszybszego na świecie rollercoastera, inspirowanego wyścigami Formuły 1?


 

Redakcja 10/07/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!