Tor wyścigowy na wyspie Yas. O czym opowie film dokumentalny?

Zadaszony park rozrywki „Ferrari World” na wyspie Yas w pobliżu Abu Dhabi powstał w 3 lata. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę zarówno wyzwania techniczne, przed którymi stanęli budowniczy, jak i ogrom atrakcji, czekających dziś na wyspie Yas na turystów.


W 2007 roku była tu tylko pustynia – i imponujący projekt. W ciągu zaledwie 3 lat wzniesiono obiekt, który nietrudno by wziąć za fatamorganę: największy na świecie zadaszony park rozrywki z niezwykłym rollercoasterem, prezentacją technologii Ferrari oraz ekspozycją modeli aut produkowanych w Maranelloi. Dokument przedstawia kulisy prac przed otwarciem obiektu w 2010 roku.

W filmie oglądamy, jak międzynarodowe ekipy budowlane i techniczne krok po kroku tworzyły luksusowe centrum rozrywki. W tym miejscu każdy szczegół ma ogromną wagę: do nieskazitelnie czystego dachu obiektu po uniformy 850 pracowników.

Do ostatniej chwili nie było pewne, czy spektakularne atrakcje pozytywnie przejdą przeglądy techniczne. Personel dbający o bezpieczeństwo gości musiał z kolei przećwiczyć procedury ratunkowe i ewakuacyjne. Czy wszystko poszło gładko? Czy  „Ferrari World” udało się otworzyć na czas? I jak przebiegały próbne testy najszybszego na świecie rollercoastera, inspirowanego wyścigami Formuły 1?


 

Redakcja 30/05/2014

Zobacz też

Placówki wydające karty EKUZ - gdzie można wyrobić kartę? Placówki wydające karty EKUZ - gdzie można wyrobić kartę? Wypadki chodzą po ludziach, dlatego tę kartę warto mieć przy sobie będąc za granicą. Karta EKUZ, bo o niej mowa, da pewność, że zagraniczny szpital czy przychodnia nie każe nam w razie wypadku płacić komercyjnych stawek za leczenie. Zobacz, gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ. Do czego służy EKUZ czyli EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO? Do czego służy EKUZ czyli EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO? Jeśli wybierasz się do jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, wyrób sobie kartę EKUZ. EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem uprawniającym do korzystania z publicznej opieki medycznej na terenie danego kraju Unii w takim samym zakresie jak jego obywateli. Jak uzyskać EKUZ? Dlaczego warto mieć w podróży Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Jak uzyskać EKUZ? Dlaczego warto mieć w podróży Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Jeśli wybierasz się w podróż do państw należączych do Unii Europejskiej, zabierz ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczeń Zdrowotnych. Za jej wydanie nic nie zapłacisz, a możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli zdarzy ci się zachorować podczas zagranicznego urlopu. Warunek: jesteś ubezpieczony w ZUS. MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi. Co zrobić, gdy przypalisz żelazko? Jak zdezynfekować materac i co zrobić, gdy wnętrze butów farbuje? MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi. Co zrobić, gdy przypalisz żelazko? Jak zdezynfekować materac i co zrobić, gdy wnętrze butów farbuje? W każdym odcinku programu PERFEKCYJNA PANI DOMU, Małgorzata Rozenek podaje kilka bardzo praktycznych rad, jak dbać w domu o znajdujące się w nim przedmioty i jego otoczenie. Zobacz, jak Małgosia Rozenek radzi wyczyścić przypalone żelazko, zdezynfekować materac i zapobiec farbowaniu buta?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!