Tor wyścigowy na wyspie Yas. O czym opowie film dokumentalny?

Zadaszony park rozrywki „Ferrari World” na wyspie Yas w pobliżu Abu Dhabi powstał w 3 lata. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę zarówno wyzwania techniczne, przed którymi stanęli budowniczy, jak i ogrom atrakcji, czekających dziś na wyspie Yas na turystów.


W 2007 roku była tu tylko pustynia – i imponujący projekt. W ciągu zaledwie 3 lat wzniesiono obiekt, który nietrudno by wziąć za fatamorganę: największy na świecie zadaszony park rozrywki z niezwykłym rollercoasterem, prezentacją technologii Ferrari oraz ekspozycją modeli aut produkowanych w Maranelloi. Dokument przedstawia kulisy prac przed otwarciem obiektu w 2010 roku.

W filmie oglądamy, jak międzynarodowe ekipy budowlane i techniczne krok po kroku tworzyły luksusowe centrum rozrywki. W tym miejscu każdy szczegół ma ogromną wagę: do nieskazitelnie czystego dachu obiektu po uniformy 850 pracowników.

Do ostatniej chwili nie było pewne, czy spektakularne atrakcje pozytywnie przejdą przeglądy techniczne. Personel dbający o bezpieczeństwo gości musiał z kolei przećwiczyć procedury ratunkowe i ewakuacyjne. Czy wszystko poszło gładko? Czy  „Ferrari World” udało się otworzyć na czas? I jak przebiegały próbne testy najszybszego na świecie rollercoastera, inspirowanego wyścigami Formuły 1?


 

Redakcja 10/07/2015

Zobacz też

Wielkie konstrukcje - serial dokumentalny o największych konstrukcjach stworzonych przez człowieka Wielkie konstrukcje - serial dokumentalny o największych konstrukcjach stworzonych przez człowieka Wielkie konstrukcje to serial dokumentalny, który pokazuje najdłuższe, najwyższe, najszersze, najgłębsze, najbardziej okrągłe, najwspanialsze, najstarsze, najnowsze: mosty, budynki, tamy, rurociągi, czyli wszystko to, co kryje się pod słowem konstrukcje. Konstrukcje, które wymyślili i zrealizowali ludzie - takze ci żyjący przed wiekami, a nawet przed naszą erą. Konstrukcje, które, bez względu na swój wiek, zadzwiają! Film „Kurczaki w fast foodach”. Czy jedzenie drobiu zawsze jest zdrowe? WIDEO Film „Kurczaki w fast foodach”. Czy jedzenie drobiu zawsze jest zdrowe? WIDEO Mięso z kurczaka uważamy za wyjątkowo zdrowe. Czy słusznie? Film dokumentalny pt. „Kurczaki w fast foodach” przynosi odpowiedź na pytanie, czy na pewno dobrze robimy, sięgając po kurczaka w sklepie lub po wykonane z niego danie w restauracji. Samoloty, które zmieniły świat, odc. 3 - SR-71 Blackbird Samoloty, które zmieniły świat, odc. 3 - SR-71 Blackbird Samoloty SR-71 Blackbird mogą podróżować z trzykrotną prędkością dźwięku, na wysokości do 36 km, na granicy stratosfery. Ale jego największą zasługą, dzięki której SR-71 Blackbird przeszedł do historii, to fakt, że pomógł zachować pokój, kiedy świat był na krawędzi wojny atomowej. Andrzejkowe lanie wosku. Jak wróżyć? Co oznaczają poszczególne kształty? Andrzejkowe lanie wosku. Jak wróżyć? Co oznaczają poszczególne kształty? Zabawa andrzejkowa bez lania wosku i wróżenia nie może być imprezą andrzejkową. 30 listopada oddamy się zabawom andrzejkowym. Najpopularniejszą wróżbą jest lanie wosku. Wystarczy miska z zimną wodą, klucz z dużą dziurką, kilka świec i oto otrzymujemy woskowe kształty. Czy wiesz, co oznaczają poszczególne kształty odlane z wosku? Podpowiadamy, jak zinterpretować kształty odlane z wosku. Jak lać wosk?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!