Teorie spiskowe. Unabomber – Ted Kaczynski. Amerykański terrorysta o polskich korzeniach

Ofiary Teda Kaczynskiego to trzy osoby zabite i 23 ranne. Kim był ten tajemniczy amerykański terrorysta o polskich korzeniach? Jakie i z jakich pobudek popełnił zbrodnie?

Terror w Bombaju

Terror w Bombaju
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:47:44


Jak wynika z profilu psychologicznego sporządzonego przez policyjnych specjalistów Ted Kaczynski był niczym nie wyróżniającym się „zwykłym człowiekiem". Dlaczego zaszył się w lesie w stanie Montana, odciął od cywilizacji, wybrał życie bez prądu i wody, zaczął prymitywnymi metodami konstruować bomby i rozsyłać je w listach pułapkach?

Film o Tedzie Kaczynskim opowiada historię jego życia, począwszy od dzieciństwa, przez studia i karierę na Harvardzie, przez decyzję o rezygnacji z pracy i o zamieszkaniu w domu na odludziu bez prądu i wody, aż po zamachy, jakich się dopuścił. Dlaczego ten uzdolniony matematyk o wysokim ilorazie inteligencji zrezygnował z kariery naukowej i poświęcił się walce z nowoczesnymi technologiami? Listy bomby wysyłane przez Kaczynskiego zabiły trzy i raniły 23 osoby.

Za pomoc w odnalezieniu Kaczynskiego FBI wyznaczyło nagrodę 50 milionów dolarów. Śledztwo w jego sprawie było najdłużej trwającym i najbardziej kosztowny dochodzeniem w historii Federalnego Biura Śledczego. Unabomber został schwytany w 1996 roku i dwa lata później skazany na karę dożywotniego więzienia.
 

Redakcja 30/10/2014

Zobacz też

Tadżin – przepis Magdy Gessler na marokańskie danie Tadżin – przepis Magdy Gessler na marokańskie danie Magda Gessler po raz kolejny odwiedziła Lublin. Tym razem ekipa "Kuchennych rewolucji" postanowiła tchnąć nowe życie w restaurację "Orient Express". Ciekawy pomysł na wnętrze przypominające przedziały słynnego pociągu nie szedł w parze z dobrą orientalną kuchnią. Magda Gessler postanowiła to zmienić, wprowadzając dania podobne do tych serwowanych przed laty w Orient Expressie, m.in. marokański tażin (tadżin). Oto przepis na to danie. Rote gruetze – przepis Magdy Gessler na kisiel z owocami i winem Rote gruetze – przepis Magdy Gessler na kisiel z owocami i winem Rote gruetze, czyli kisiel z owocami i winem, stał się słodkim finałem kuchennej rewolucji, jaką Magda Gessler zgotowała restauracji "Niebieski parasol" w Chojnowie (nowa nazwa: "Pod jeleniem"). Deser zachwycił wszystkich gości. To rote grütze, czyli rodzaj kisielu, ale przygotowanego z całych owoców jagodowych i czerwonego wina. Oto przepis na rote grütze. Schab w mleku – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji Schab w mleku – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji Jak smacznie przyrządzić schab? Wypróbuj schab na mleku według przepisu Magdy Gessler. Szefowa "Kuchennych Rewolucji" proponuje nietypową recepturę - schab duszony w mleku z dodatkiem aromatycznym ziół i przypraw. Jak zrobić schab na mleku według Magdy Gessler? Wypróbuj poniższy przepis. Odmładzający seks - wpływ seksu na zdrowie człowieka Odmładzający seks - wpływ seksu na zdrowie człowieka Czy seks naprawdę odmładza? Coraz częściej słychać, że jest dobry na stres, nadciśnienie i kłopoty z sercem! Jak seks wpływa na zdrowie człowieka? Dlaczego jeszcze warto uprawaić seks - oprócz orgazmu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!