Teorie spiskowe. Unabomber – Ted Kaczynski. Amerykański terrorysta o polskich korzeniach

Ofiary Teda Kaczynskiego to trzy osoby zabite i 23 ranne. Kim był ten tajemniczy amerykański terrorysta o polskich korzeniach? Jakie i z jakich pobudek popełnił zbrodnie?

Terror w Bombaju

Terror w Bombaju
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:47:44


Jak wynika z profilu psychologicznego sporządzonego przez policyjnych specjalistów Ted Kaczynski był niczym nie wyróżniającym się „zwykłym człowiekiem". Dlaczego zaszył się w lesie w stanie Montana, odciął od cywilizacji, wybrał życie bez prądu i wody, zaczął prymitywnymi metodami konstruować bomby i rozsyłać je w listach pułapkach?

Film o Tedzie Kaczynskim opowiada historię jego życia, począwszy od dzieciństwa, przez studia i karierę na Harvardzie, przez decyzję o rezygnacji z pracy i o zamieszkaniu w domu na odludziu bez prądu i wody, aż po zamachy, jakich się dopuścił. Dlaczego ten uzdolniony matematyk o wysokim ilorazie inteligencji zrezygnował z kariery naukowej i poświęcił się walce z nowoczesnymi technologiami? Listy bomby wysyłane przez Kaczynskiego zabiły trzy i raniły 23 osoby.

Za pomoc w odnalezieniu Kaczynskiego FBI wyznaczyło nagrodę 50 milionów dolarów. Śledztwo w jego sprawie było najdłużej trwającym i najbardziej kosztowny dochodzeniem w historii Federalnego Biura Śledczego. Unabomber został schwytany w 1996 roku i dwa lata później skazany na karę dożywotniego więzienia.
 

Redakcja 30/10/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!