Teorie spiskowe. Unabomber – Ted Kaczynski. Amerykański terrorysta o polskich korzeniach

Ofiary Teda Kaczynskiego to trzy osoby zabite i 23 ranne. Kim był ten tajemniczy amerykański terrorysta o polskich korzeniach? Jakie i z jakich pobudek popełnił zbrodnie?


Jak wynika z profilu psychologicznego sporządzonego przez policyjnych specjalistów Ted Kaczynski był niczym nie wyróżniającym się „zwykłym człowiekiem". Dlaczego zaszył się w lesie w stanie Montana, odciął od cywilizacji, wybrał życie bez prądu i wody, zaczął prymitywnymi metodami konstruować bomby i rozsyłać je w listach pułapkach?

Film o Tedzie Kaczynskim opowiada historię jego życia, począwszy od dzieciństwa, przez studia i karierę na Harvardzie, przez decyzję o rezygnacji z pracy i o zamieszkaniu w domu na odludziu bez prądu i wody, aż po zamachy, jakich się dopuścił. Dlaczego ten uzdolniony matematyk o wysokim ilorazie inteligencji zrezygnował z kariery naukowej i poświęcił się walce z nowoczesnymi technologiami? Listy bomby wysyłane przez Kaczynskiego zabiły trzy i raniły 23 osoby.

Za pomoc w odnalezieniu Kaczynskiego FBI wyznaczyło nagrodę 50 milionów dolarów. Śledztwo w jego sprawie było najdłużej trwającym i najbardziej kosztowny dochodzeniem w historii Federalnego Biura Śledczego. Unabomber został schwytany w 1996 roku i dwa lata później skazany na karę dożywotniego więzienia.
 

Redakcja 29/10/2014

Zobacz też

Czego w łóżku oczekują kobiety od mężczyzn, czego mężczyźni od kobiet? Czego w łóżku oczekują kobiety od mężczyzn, czego mężczyźni od kobiet? To, jak kobiety postrzegają mężczyzn, różni się od tego, jak one są postrzegane przez mężczyzn. Ale pewne rzeczy są zgodne. I tak np., bez względu na płeć, wszyscy wolimy osoby o atrakcyjnym wyglądzie, z poczuciem humoru, dające sobie radę w życiu. Różnice tkwią w szczegółach, ale też istotnych. Dlaczego zmieniają się punkty erogenne? Dlaczego zmieniają się punkty erogenne? Punkty erogenne to takie obszary ciała (zwykle są to obszary bardzo niewielkie, raczej punkty), których dotykanie wywołuje podniecenie seksualne. U mężczyzn obejmują one ok. 3 proc. powierzchni ciała, u kobiet ok. 15 proc. I nie są to punkty, których wrażliwość jest dana raz na zawsze. Jakie prawa mają kupujący przez internet? Czy większe niż klienci tradycyjnych sklepów? Jakie prawa mają kupujący przez internet? Czy większe niż klienci tradycyjnych sklepów? Zakupy przez internet są coraz bardziej popularne. Poza wygodą, ich ogromną zaletą są ceny, często o wiele niższe niż w sklepach stacjonarnych. Czy z punktu widzenia konsumenta są one opłacalne? Czy osoba kupująca przez internet ma większe prawa, niż w przypadku tradycyjnych zakupów? Czy lektura e-booków na czytnikach jest zdrowa dla wzroku? Czy lektura e-booków na czytnikach jest zdrowa dla wzroku? Czytanie e-booków na różnych urządzeniach staje się coraz bardziej popularne. Wśród nich dominują czytniki, jednak wiele osób nadal czyta e-booki na komputerze.Dystrybutor książek elektronicznych zapytał więc o opinie lekarzy okulistów, czy czytnik i komputer nie uszkadzają wzroku podczas czytania.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!