Teorie spiskowe. Tajemnice Johna Edgara Hoovera - homoseksualizm, uzależnienie od hazardu i inne tajemnice legendarnego szefa FBI

John Edgar Hoover, legendarny szef FBI, który przez prawie 50 lat pracował dla ośmiu prezydentów USA skrywał wiele tajemnic. Był podobno nałogowym hazardzistą, lubił zakładać kobiece ubrania, przejawiał skłonności homoseksualne. Czego jeszcze o nim nie wiemy?
John Edgar Hoover jak mało kto znał wszystkie tajemnice i kulisy życia najważniejszych osób w państwie. Przez prawie 50 lat pracował dla kolejnych prezydentów i tkwił na stanowisku szefa FBI, niezależnie od tego, czy u władzy byli republikanie, czy demokraci. To właśnie on zajmował się najgłośniejszymi sprawami – prowadził dochodzenie w sprawie zamachu na Johna F. Kennedy’ego, walczył z najgroźniejszymi gangsterami i toczył krucjatę przeciwko komunistom. Uchodził za postać bez skazy, człowieka, który podporządkował swoje życie państwu amerykańskiemu. Ale czy rzeczywiście był kryształowo czysty?

Program „Teorie spiskowe” ukazuje nieznaną twarz ikony FBI. Przez długie lata gromadził on ogromne zbiory tajnych teczek z hakami na innych urzędników państwowych, potencjalnych rywali i wrogów. Wierzył, że dzięki poufnym informacjom, jakie posiadał, jest nietykalny. Czy właśnie dlatego udało mu się tak długo utrzymać na stanowisku? Hoover skrywał wiele tajemnic, a jego życie prywatne pełne było skandali. Był nałogowym hazardzistą, lubił zakładać kobiece ubrania. Mówiono, że przejawiał skłonności homoseksualne. Czy to rzeczywiście prawda? I czego jeszcze o nim nie wiemy?

 

Redakcja 28/07/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!