Teorie spiskowe – rodzina Romanowów. Czy Anastazji, córce ostatniego cara Mikołaja II udało się uniknąć egzekucji i uciec za granicę?

Stracenie najważniejszych członków rodziny Romanowów, przez bolszewików to jedna z najsłynniejszych egzekucji w historii świata. Mimo że minęło już blisko 100 lat, śmierć ostatnich członków dynastii wciąż powraca w sporach między ekspertami medycyny sądowej, przywódcami religijnymi a rosyjską elitą polityczną.Ale czy w Sankt Petersburgu, w roku 1918 rzeczywiście pogrzebano ostatnich Romanowów? I co stało się z dwójką ich dzieci, których ciał nie odnaleziono? Czy ktoś z nich mógł przeżyć? Ostatni car Rosji Mikołaj II Romanow został odsunięty od władzy w wyniku rewolucji lutowej w 1917 roku.

Wraz z żoną, czterema córkami i synem przebywał w areszcie domowym do 1918 roku, kiedy to cała rodzina Romanowów została rozstrzelana przez bolszewików. Niektórzy przypuszczają jednak, że jednej z córek Mikołaja II, Anastazji, udało się uniknąć stracenia i uciec za granicę. Twórcy filmu „Teorie spiskowe" podejmują próbę odpowiedzi na pytanie, jaka była prawdziwa przyczyna śmierci rodziny Romanowów, jednej z najbardziej legendarnych rodzin królewskich na świecie. I czy komuś udało się przeżyć?

Redakcja 13/12/2014

Zobacz też

Robot SALTO – skacząca mechaniczna małpka. Jego cel: pomóc ratownikom Robot SALTO – skacząca mechaniczna małpka. Jego cel: pomóc ratownikom W laboratorium w Berkeley został wynaleziony najbardziej zwinny skoczek w dziedzinie robotyki. Dzięki swej niezwykłej gibkości pomoże ratownikom w odnajdywaniu ludzi m.in. pod gruzami czy w zapadliskach. Ospa nowsza niż sądzono? XVII-wieczna litewska mumia dziecka rzuca nowe światło Ospa nowsza niż sądzono? XVII-wieczna litewska mumia dziecka rzuca nowe światło Ospa to choroba znacznie młodsza niż sądzono. Wcale nie wywodzi się ze starożytności! Wyniki badań DNA zmumifikowanych zwłok litewskiego dziecka zarysowały nową oś czasu obrazującą dzieje rozwoju i rozprzestrzeniania się śmiertelnej choroby. Hell on Wheels – Witaj w piekle: co w trzecim sezonie? WIDEO, ZDJĘCIA Hell on Wheels – Witaj w piekle: co w trzecim sezonie? WIDEO, ZDJĘCIA Serial Hell on Wheels na VOD! Poznajmy dalsze losy ludzi zaangażowanych w budowę Pierwszej Kolei Transkontynentalnej w Ameryce Północnej. Akcja trzeciego sezonu rozpoczyna się w 1867 roku. Cullen Bohannon (Anson Mount) rezygnuje z zemsty i poszukiwań zabójców swoich najbliższych. Decyduje się nadzorować budowę linii kolejowej. Musi przy tym walczyć o władzę z Thomasem Durantem (Colm Meaney). Jak I wojna światowa odmieniła strategię i uzbrojenie? WIDEO, ZDJĘCIA ARCHIWALNE Jak I wojna światowa odmieniła strategię i uzbrojenie? WIDEO, ZDJĘCIA ARCHIWALNE Twórcy dokumentalnej miniserii „Pierwsza nowoczesna wojna” ukazują historię pierwszej wojny światowej, koncentrując się na uzbrojeniu, które weszło do użycia podczas tego konfliktu. Nowoczesne rodzaje broni, takie jak czołgi i łodzie podwodne czy broń chemiczna, odmieniły również strategię i taktykę wojenną. Poznamy twórców tych śmiercionośnych wynalazków, a także zastosowanie nowej broni na polu bitwy. W programie wypowiadają się eksperci, prezentowane są archiwalne dokumenty oraz rekonstrukcje.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!