Teorie spiskowe – rodzina Romanowów. Czy Anastazji, córce ostatniego cara Mikołaja II udało się uniknąć egzekucji i uciec za granicę?

Stracenie najważniejszych członków rodziny Romanowów, przez bolszewików to jedna z najsłynniejszych egzekucji w historii świata. Mimo że minęło już blisko 100 lat, śmierć ostatnich członków dynastii wciąż powraca w sporach między ekspertami medycyny sądowej, przywódcami religijnymi a rosyjską elitą polityczną.Ale czy w Sankt Petersburgu, w roku 1918 rzeczywiście pogrzebano ostatnich Romanowów? I co stało się z dwójką ich dzieci, których ciał nie odnaleziono? Czy ktoś z nich mógł przeżyć? Ostatni car Rosji Mikołaj II Romanow został odsunięty od władzy w wyniku rewolucji lutowej w 1917 roku.

Wraz z żoną, czterema córkami i synem przebywał w areszcie domowym do 1918 roku, kiedy to cała rodzina Romanowów została rozstrzelana przez bolszewików. Niektórzy przypuszczają jednak, że jednej z córek Mikołaja II, Anastazji, udało się uniknąć stracenia i uciec za granicę. Twórcy filmu „Teorie spiskowe" podejmują próbę odpowiedzi na pytanie, jaka była prawdziwa przyczyna śmierci rodziny Romanowów, jednej z najbardziej legendarnych rodzin królewskich na świecie. I czy komuś udało się przeżyć?

Redakcja 13/12/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!