Teorie spiskowe – rodzina Romanowów. Czy Anastazji, córce ostatniego cara Mikołaja II udało się uniknąć egzekucji i uciec za granicę?

Stracenie najważniejszych członków rodziny Romanowów, przez bolszewików to jedna z najsłynniejszych egzekucji w historii świata. Mimo że minęło już blisko 100 lat, śmierć ostatnich członków dynastii wciąż powraca w sporach między ekspertami medycyny sądowej, przywódcami religijnymi a rosyjską elitą polityczną.Ale czy w Sankt Petersburgu, w roku 1918 rzeczywiście pogrzebano ostatnich Romanowów? I co stało się z dwójką ich dzieci, których ciał nie odnaleziono? Czy ktoś z nich mógł przeżyć? Ostatni car Rosji Mikołaj II Romanow został odsunięty od władzy w wyniku rewolucji lutowej w 1917 roku.

Wraz z żoną, czterema córkami i synem przebywał w areszcie domowym do 1918 roku, kiedy to cała rodzina Romanowów została rozstrzelana przez bolszewików. Niektórzy przypuszczają jednak, że jednej z córek Mikołaja II, Anastazji, udało się uniknąć stracenia i uciec za granicę. Twórcy filmu „Teorie spiskowe" podejmują próbę odpowiedzi na pytanie, jaka była prawdziwa przyczyna śmierci rodziny Romanowów, jednej z najbardziej legendarnych rodzin królewskich na świecie. I czy komuś udało się przeżyć?

Redakcja 04/09/2014

Zobacz też

Sala operacyjna, odcinek 9. Odzyskać zdrowy sen, czyli o zapaleniu zatok, chrapaniu i... WIDEO Sala operacyjna, odcinek 9. Odzyskać zdrowy sen, czyli o zapaleniu zatok, chrapaniu i... WIDEO Zapalenie zatok, chrapanie oraz inne dolegliwości związane z górnymi drogami oddechowymi mogą być bardzo uciążliwe i w znacznym stopniu utrudnić codzienne funkcjonowanie. W kolejnym odcinku serialu dokumentalnego „Sala operacyjna" przeniesiemy się na oddział laryngologiczny i poznamy dwójkę pacjentów, którzy poddali się tam zabiegom, które mogą w znacznym stopniu poprawić jakość ich życia. Agnieszka Pikus: co wiemy o projektantce? Agnieszka Pikus: co wiemy o projektantce? Pierwszy projekt krzesła Agnieszki Pikus od razu okazał się sukcesem. Mebel zadebiutował w Mediolanie! Prywatnie Agnieszka jest zapaloną ogrodniczką i joginką, zainteresowaną astronomią. Co wiemy o projektance Agnieszce Pikus? Robert Pludra - co wiemy o projektancie ? Robert Pludra - co wiemy o projektancie ? Robert Pludra – projektant i pracownik naukowy ASP, zajmujący się designem społecznym. Woli tworzyć rzeczy, które poprawiają jakość życia, niż ładne i modne. Obecnie skupia się na wzornictwie przemysłowym, pracuje nad kolekcją dla seniorów i wdrożeniami mebli. Twierdze: Zamek w Malborku - FOKUS TV zaprasza na program o dawnych budowlach obronnych! Twierdze: Zamek w Malborku - FOKUS TV zaprasza na program o dawnych budowlach obronnych! Zamek w Malborku był jedną z największych i najlepiej zabezpieczonych średniowiecznych twierdz. Jak niosła ówczesna wieść, zgromadzone tam zapasy były tak gigantyczne, że tysiąc rycerzy mogłoby przetrwać w środku przez dziesięć lat, a 10 tysięcy rycerzy przez cały rok! Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Twierdze"!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!