Teorie spiskowe – rodzina Romanowów. Czy Anastazji, córce ostatniego cara Mikołaja II udało się uniknąć egzekucji i uciec za granicę?

Stracenie najważniejszych członków rodziny Romanowów, przez bolszewików to jedna z najsłynniejszych egzekucji w historii świata. Mimo że minęło już blisko 100 lat, śmierć ostatnich członków dynastii wciąż powraca w sporach między ekspertami medycyny sądowej, przywódcami religijnymi a rosyjską elitą polityczną.Ale czy w Sankt Petersburgu, w roku 1918 rzeczywiście pogrzebano ostatnich Romanowów? I co stało się z dwójką ich dzieci, których ciał nie odnaleziono? Czy ktoś z nich mógł przeżyć? Ostatni car Rosji Mikołaj II Romanow został odsunięty od władzy w wyniku rewolucji lutowej w 1917 roku.

Wraz z żoną, czterema córkami i synem przebywał w areszcie domowym do 1918 roku, kiedy to cała rodzina Romanowów została rozstrzelana przez bolszewików. Niektórzy przypuszczają jednak, że jednej z córek Mikołaja II, Anastazji, udało się uniknąć stracenia i uciec za granicę. Twórcy filmu „Teorie spiskowe" podejmują próbę odpowiedzi na pytanie, jaka była prawdziwa przyczyna śmierci rodziny Romanowów, jednej z najbardziej legendarnych rodzin królewskich na świecie. I czy komuś udało się przeżyć?

Redakcja 13/12/2014

Zobacz też

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Kradzież Mony Lisy z Luwru była jednym z najbardziej sensacyjnych i zuchwałych przestępstw początku XX wieku. Han van Meegeren – genialny fałszerz obrazów Vermeera van Delft – do dzisiaj jest bohaterem zbiorowej świadomości. O mężczyźnie nazwiskiem Cornelius Gurlitt zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że w jego mieszkaniu znajduje się tysiąc arcydzieł malarstwa nowoczesnego... Zanurz się w niezwykły świat zaginionych arcydzieł! Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej? Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej? Zwrot nadpłaconego podatku w ramach ulgi rehabilitacyjnej to 18 proc. kwoty odliczanej. Aby otrzymać odpis należy dokładnie udokumentować wydatki poprzez faktury i bankowe dowody zapłaty. Dokumenty muszą zawierać dokładne dane osoby ubiegającej się o odpis i adresy firm świadczących usługi pomocowe. Podatki za zysk z wynajmu. Zyski z wynajmu - jak są opodatkowane? Podatki za zysk z wynajmu. Zyski z wynajmu - jak są opodatkowane? Wiele osób wynajmuje mieszkania „na czarno”, po to by uniknąć konieczności płacenia podatków od uzyskanych z tego korzyści. Z finansowego punktu widzenia układ jest korzystny dla obu stron – od najemcy można żądać nieco mniej, wynajmujący nie musi się dzielić zyskami z fiskusem. Jednak taki sposób postępowania nie jest ani uczciwy, ani bezpieczny. Lepiej załatwić wszystko zgodnie z prawem. Ale jak? Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 10.: Cuda. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 10.: Cuda. WIDEO bez cenzury Wojna z Francją trwa. Rodrigo Borgia, czyli od niedawna papież Aleksander VI, organizuje sojusz przeciwko Francuzom. Tymczasem jego córka Lukrecja jest coraz bardziej przekonana, że resztę życia chce spędzić w klasztorze.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!