Teorie spiskowe: Elżbieta I - obejrzyj film o historii najbardziej wyjątkowej królowej Anglii!

Wyjątkowy dokument z serii Teorie spiskowe poświęcony tzw. Królowej-Dziewicy - Elżbiecie I. To postać do dziś owiana tajemnicą. Jaka była Elżbieta I? Dlaczego nigdy nie wyszła za mąż? Czemu córka Henryka VIII była tak skryta?

Elżbieta I była ostatnią władczynią Anglii z dynastii Tudorów. Córka Henryka VIII i Anny Boleyn była jedną z najbardziej wybitnych władczyń w historii Europy - mówi się, że znała wszystkie języki europejskie poza niemieckim, słynęła z zamiłowania dla sztuki, muzyki i poezji, a nawet sama czasem poświęcała się działalności artystycznej. Czemu nigdy nie wyszła za mąż? Istnieje wiele teorii, które zostaną poruszone w filmie Teorie spiskowe: Elżbieta I.

Ówczesna wersja niechęci królowej do starających się o jej rękę kawalerów mówiła, że Elżbieta wstydzi się swojego ciała i pozostałości po przebytej ospie. Dziś coraz częściej mówi się o możliwej... podmianie dzieci. Według niektórych badaczy Elżbieta zmarła w 1543 roku, a służący, którzy bali się reakcji króla, przebrali za nią jej partnera zabaw, który był bardzo podobny do dziewczynki. Istnieje też podejrzenie, że również sam chłopiec był spokrewniony z królem - był do niego niezwykle podobny. Wszystkie niuanse teorii zostaną przedstawione w filmie.
 

Redakcja 09/05/2014

Zobacz też

ZBIGNIEW KONWIŃSKI, poseł PO - KIM JEST posła PO ze Słupska. Zobacz SYLWETKĘ posła ZBIGNIEW KONWIŃSKI, poseł PO - KIM JEST posła PO ze Słupska. Zobacz SYLWETKĘ posła Zbigniew Konwiński, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 26 (OKW Gdynia). Menadżer i działacz lokalnych struktur partii. W wyborach parlamentarnych zdobył 19553 głosy i zostałem posłem. Aktualnie bierze udział w pracach Komisji Skarbu Państwa oraz Komisji Finansów Publicznych. Kim jest MONIKA JARUZELSKA, córka Wojciecha Jaruzelskiego? Kim jest MONIKA JARUZELSKA, córka Wojciecha Jaruzelskiego? Monika Jaruzelska kojarzona jest przede wszystkim ze swoim ojcem, generałem Wojciechem Jaruzelskim. To również ceniona stylistka, prowadzącą założoną przez siebie Szkołę Stylu. Co Jaruzelska mówi o swoim ojcu? Jak wyglądał stan wojenny z jej perspektywy?   Jak nie dać się oszukać na zakupach w sieci? Jak nie dać się oszukać na zakupach w sieci? Robiąc w sieci zakupy, zawsze masz z tyłu głowy obawę, że towar, który zamówiłeś nie dojdzie na czas. Masz przeczucie, że twoja przesyłka będzie uszkodzona, albo złej jakości. Boisz się, że zostaniesz oszukany, stracisz pieniądze. Są jednak pewne zasady, które pozwolą ci ustrzec się przed oszustami. Jakie raki będą najlepsze na wycieczkę w góry? Jakie raki będą najlepsze na wycieczkę w góry? Nawet najlepsze buty nie zagwarantują pewnych kroków na zaśnieżonym i oblodzonym szlaku górskim. Raki sprawiają, że można chodzić nawet po bardzo stromych ścieżkach, nie ślizgając się. Mają one najczęściej 10–12 zębów wystających w różnych kierunkach, różnią się też sposobem mocowania do butów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!