Teorie spiskowe: Elżbieta I - obejrzyj film o historii najbardziej wyjątkowej królowej Anglii!

Wyjątkowy dokument z serii Teorie spiskowe poświęcony tzw. Królowej-Dziewicy - Elżbiecie I. To postać do dziś owiana tajemnicą. Jaka była Elżbieta I? Dlaczego nigdy nie wyszła za mąż? Czemu córka Henryka VIII była tak skryta?

Elżbieta I była ostatnią władczynią Anglii z dynastii Tudorów. Córka Henryka VIII i Anny Boleyn była jedną z najbardziej wybitnych władczyń w historii Europy - mówi się, że znała wszystkie języki europejskie poza niemieckim, słynęła z zamiłowania dla sztuki, muzyki i poezji, a nawet sama czasem poświęcała się działalności artystycznej. Czemu nigdy nie wyszła za mąż? Istnieje wiele teorii, które zostaną poruszone w filmie Teorie spiskowe: Elżbieta I.

Ówczesna wersja niechęci królowej do starających się o jej rękę kawalerów mówiła, że Elżbieta wstydzi się swojego ciała i pozostałości po przebytej ospie. Dziś coraz częściej mówi się o możliwej... podmianie dzieci. Według niektórych badaczy Elżbieta zmarła w 1543 roku, a służący, którzy bali się reakcji króla, przebrali za nią jej partnera zabaw, który był bardzo podobny do dziewczynki. Istnieje też podejrzenie, że również sam chłopiec był spokrewniony z królem - był do niego niezwykle podobny. Wszystkie niuanse teorii zostaną przedstawione w filmie.
 

Redakcja 09/05/2014

Zobacz też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!