Teorie spiskowe – Elżbieta I, Królowa-Dziewica. Władza i seks na europejskich tronach

Czy rzeczywiście do końca życia była dziewicą? Dlaczego władzę i pieniądze przedkładała nad seks? Czy wypada interesować się intymnym życiem królowej? Poznajcie życie prywatne Elżbiety I, Królowej-Dziewicy.
Czy królowa Elżbieta I była jedynym z władców europejskich, który nigdy nie doświadczył życia intymnego? Elżbieta I, ostatnia z rodu Tudorów, zwana Królową-Dziewicą, była córką Henryka VIII i jego drugiej żony Anny Boleyn. Była świetnie wykształcona i bardzo inteligentna. Znała większość europejskich języków, biegle posługiwała się łaciną i greką, uwielbiała taniec i muzykę, pisała wiersze.

Dlaczego, mimo że wielu władców starało się o jej rękę, nigdy nie wyszła za mąż? Ówczesna plotka głosiła, że bała się pokazywać swoje ciało, co miało być spowodowane jej ułomnością fizyczną po przebytej ospie. Inna legenda głosi, że Elżbieta Tudor zmarła w wieku 10 lat, w 1543 roku, została potajemnie pochowana i zastąpiona chłopcem, którego służący obawiający się reakcji króla przebrali za dziewczynkę. Chłopiec był towarzyszem zabaw małej Elżbiety. Był w jej wieku i wyglądem przypominał przyszłą władczynię, a nawet samego Henryka VIII. Według zwolenników tej teorii „chłopiec z Bisley", jak go nazywano, był spokrewniony z królem.

A może abstynencja królowej wiąże się z zupełnie innymi prozaicznymi powodami? Legend i teorii na temat unikania przez nią małżeństwa jest wiele. „Teorie spiskowe: Elżbieta I - Królowa-Dziewica” jest próbą zweryfikowania legend na temat królowej i odpowiedzi na pytanie, dlaczego Elżbieta I nigdy nie wyszła za maż i nie miała dzieci.


 

Redakcja 21/07/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!