Prawdziwa cena twojej komórki. Jak naprawdę produkuje się telefony? WIDEO

Prawdziwa cena twojej komórki to film dokumentalny o niełatwej treści. Wszyscy kochamy komfort, jaki dają telefony i nie chcemy myśleć o tym, że za naszą wygodę ktoś słono płaci – potem, łzami, a nawet krwią wylewaną w afrykańskich kopalniach metali kolorowych albo chińskich fabrykach zatrudniających nawet dzieci.

Prawdziwa cena twojej komórki

Prawdziwa cena twojej komórki
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:56:30

Każdej doby na całym świecie średnio co 57 sekund sprzedawana jest jedna komórka. Na całej kuli ziemskiej telefonów komórkowych jest więcej niż szczoteczek do zębów! Urządzenie to stało się tak powszechne, że dziś wręcz nie sposób jest nam sobie wyobrazić życia bez tego poręcznego gadżetu... A czym komórki są dla ludzi, którzy pracują przy ich produkcji?

Twórcy poruszającego filmu dokumentalnego „Prawdziwa cena twojej komórki" sprawdzili to specjalnie dla was. Dotarli do zakładów, w których przez długie godziny w skandalicznych warunkach chińskie dzieci montują telefony. Odwiedzili też afrykańskich robotników, którzy z narażeniem życia i pozbawieni ochrony prawnej wydobywają niezbędne do produkcji telefonów metale. Sprawdzili także, jakie szkody dla środowiska powoduje masowa produkcja telefonów komórkowych. Jesteście gotowi, żeby

.. Film dokumentalny „Prawdziwa cena twojej komórki” na VOD. Za darmo!

Redakcja 29/05/2015

Zobacz też

Samochód nowy czy używany? Poradnik kupującego Samochód nowy czy używany? Poradnik kupującego Samochód nowy czy używany? Kupno auta to nie lada wyzwanie. Pierwszą decyzją dotyczącą jego zakupy jest wybór pomiędzy samochodem nowym a używanym. To na co się zdecydujemy, zależy głównie od naszych finansowych możliwości. Ale należy pamiętać, że zarówno auta prosto z salonu, jak i te już używane, mają swojej plusy i minusy. Jak usuwać szron i lód z szyby samochodowej, aby jej nie uszkodzić? Jak usuwać szron i lód z szyby samochodowej, aby jej nie uszkodzić? Zimą kierowcy często zmagają się ze szronem i lodem osadzającym się na szybach samochodu. Wbrew pozorom prawidłowe oczyszczenie ich powierzchni nie jest proste, bo stosując nieodpowiednie narzędzia i metody możemy bowiem na stałe uszkodzić powierzchnię szyby. jakie rozwiązanie wybrać? Skrobanie szyby, odmrażacze w sprayu, maty ochronne a może hydrofobizaję szyby? Ile lat ma najstarsza kobieta w Polsce? Ile lat ma najstarsza kobieta w Polsce? Ludzie, którzy osiągnęli bądź przekroczyli wiek 100 lat, zawdzięczają to przede wszystkim genom i dobrej kondycji zdrowotnej. Taką właśnie osobą jest Apolonia Lisowska, która po przeżyciu aż 113 wiosen, jest oficjalne najstarszą Polką zamieszkałą w kraju nad Wisłą.  Jak szybko wymienić koło w samochodzie? Jak szybko wymienić koło w samochodzie? Ryzyko "złapania gumy" w zimie jest dużo wyższe, niż latem. Obfite opady śniegu i wahania temperatur bardzo źle wpływają na złej jakości polskie drogi. Przez pojawiające się na jezdni dziury łatwo o uszkodzenie felgi czy przebicie opony. Podpowiadamy, jak sprawnie uporać się z wymianą koła w samochodzie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!