Prawdziwa cena twojej komórki. Jak naprawdę produkuje się telefony? WIDEO

Prawdziwa cena twojej komórki to film dokumentalny o niełatwej treści. Wszyscy kochamy komfort, jaki dają telefony i nie chcemy myśleć o tym, że za naszą wygodę ktoś słono płaci – potem, łzami, a nawet krwią wylewaną w afrykańskich kopalniach metali kolorowych albo chińskich fabrykach zatrudniających nawet dzieci.

Każdej doby na całym świecie średnio co 57 sekund sprzedawana jest jedna komórka. Na całej kuli ziemskiej telefonów komórkowych jest więcej niż szczoteczek do zębów! Urządzenie to stało się tak powszechne, że dziś wręcz nie sposób jest nam sobie wyobrazić życia bez tego poręcznego gadżetu... A czym komórki są dla ludzi, którzy pracują przy ich produkcji?

Twórcy poruszającego filmu dokumentalnego „Prawdziwa cena twojej komórki" sprawdzili to specjalnie dla was. Dotarli do zakładów, w których przez długie godziny w skandalicznych warunkach chińskie dzieci montują telefony. Odwiedzili też afrykańskich robotników, którzy z narażeniem życia i pozbawieni ochrony prawnej wydobywają niezbędne do produkcji telefonów metale. Sprawdzili także, jakie szkody dla środowiska powoduje masowa produkcja telefonów komórkowych. Jesteście gotowi, żeby

.. Film dokumentalny „Prawdziwa cena twojej komórki” na VOD. Za darmo!

Redakcja 20/01/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!