Prawdziwa cena twojej komórki. Jak naprawdę produkuje się telefony? WIDEO

Prawdziwa cena twojej komórki to film dokumentalny o niełatwej treści. Wszyscy kochamy komfort, jaki dają telefony i nie chcemy myśleć o tym, że za naszą wygodę ktoś słono płaci – potem, łzami, a nawet krwią wylewaną w afrykańskich kopalniach metali kolorowych albo chińskich fabrykach zatrudniających nawet dzieci.

Prawdziwa cena twojej komórki

Prawdziwa cena twojej komórki
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:56:30

Każdej doby na całym świecie średnio co 57 sekund sprzedawana jest jedna komórka. Na całej kuli ziemskiej telefonów komórkowych jest więcej niż szczoteczek do zębów! Urządzenie to stało się tak powszechne, że dziś wręcz nie sposób jest nam sobie wyobrazić życia bez tego poręcznego gadżetu... A czym komórki są dla ludzi, którzy pracują przy ich produkcji?

Twórcy poruszającego filmu dokumentalnego „Prawdziwa cena twojej komórki" sprawdzili to specjalnie dla was. Dotarli do zakładów, w których przez długie godziny w skandalicznych warunkach chińskie dzieci montują telefony. Odwiedzili też afrykańskich robotników, którzy z narażeniem życia i pozbawieni ochrony prawnej wydobywają niezbędne do produkcji telefonów metale. Sprawdzili także, jakie szkody dla środowiska powoduje masowa produkcja telefonów komórkowych. Jesteście gotowi, żeby

.. Film dokumentalny „Prawdziwa cena twojej komórki” na VOD. Za darmo!

Redakcja 29/05/2015

Zobacz też

Tsunami - nagrania z wakacji. Katastrofa i siła żywiołów widziana oczami uczestników! Tsunami - nagrania z wakacji. Katastrofa i siła żywiołów widziana oczami uczestników! Tsunami - nagrania z wakacji to niesamowita opowieść o ludziach, którzy przeżyli tsunami w 2004 roku stworzona za pomocą ich własnych słów i filmów. Podczas katastrofy zginęło 230.000 ludzi, a gdy fale opadły, w mediach pojawiły się niezwykłe amatorskie nagrania wideo. Został nakręcone przez ludzi z całego obszaru uderzenia tsunami. Pokazują one rozmiar  katastrofy i jej skutki. Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 1. Operacja odtworzenia kciuka, guz o wadze 70 kg i wielki język... WIDEO Niesamowite przypadki medyczne 2, odcinek 1. Operacja odtworzenia kciuka, guz o wadze 70 kg i wielki język... WIDEO W programie Niesamowite przypadki medyczne prezentowane są rzadkie i trudne do zdiagnozowania choroby, a także niejednokrotnie nieprawdopodobne efekty wypadków, którym ulegli pacjenci. Są one  ogromnym wyzwaniem nawet dla najwybitniejszych specjalistów. Tym razem obejrzymy rekonstrukcję zniszczonego kciuka, usunięcie łagodnego, ale ogromnego guza, odbudowę skóry głowy oraz zmniejszenie wielkiego języka. Megafabryki - jak powstaje BMW X3? Megafabryki - jak powstaje BMW X3? Razem z nami wybierz się na wycieczkę i odwiedź nowoczesne i innowacyjne zakłady produkujące BMW. Zobacz na własne oczy, jak najnowocześniejsze roboty, bez pomocy ludzi tworzą Z4 Roadster, czyli auta warte 45.000 $ . Brazylia: co warto zwiedzić w Brazylii? Brazylia: co warto zwiedzić w Brazylii? Co warto zwiedzić w Brazylii? W tym egzotycznym kraju jest wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Obowiązkowym punktem wycieczki jest z pewnością Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Sprawdź, co jeszcze warto zwiedzić w Brazylii?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!