Prawdziwa cena twojej komórki. Jak naprawdę produkuje się telefony? WIDEO

Prawdziwa cena twojej komórki to film dokumentalny o niełatwej treści. Wszyscy kochamy komfort, jaki dają telefony i nie chcemy myśleć o tym, że za naszą wygodę ktoś słono płaci – potem, łzami, a nawet krwią wylewaną w afrykańskich kopalniach metali kolorowych albo chińskich fabrykach zatrudniających nawet dzieci.

Każdej doby na całym świecie średnio co 57 sekund sprzedawana jest jedna komórka. Na całej kuli ziemskiej telefonów komórkowych jest więcej niż szczoteczek do zębów! Urządzenie to stało się tak powszechne, że dziś wręcz nie sposób jest nam sobie wyobrazić życia bez tego poręcznego gadżetu... A czym komórki są dla ludzi, którzy pracują przy ich produkcji?

Twórcy poruszającego filmu dokumentalnego „Prawdziwa cena twojej komórki" sprawdzili to specjalnie dla was. Dotarli do zakładów, w których przez długie godziny w skandalicznych warunkach chińskie dzieci montują telefony. Odwiedzili też afrykańskich robotników, którzy z narażeniem życia i pozbawieni ochrony prawnej wydobywają niezbędne do produkcji telefonów metale. Sprawdzili także, jakie szkody dla środowiska powoduje masowa produkcja telefonów komórkowych. Jesteście gotowi, żeby

.. Film dokumentalny „Prawdziwa cena twojej komórki” na VOD. Za darmo!

Redakcja 20/01/2017

Zobacz też

Troje uczonych wchodzi do baru 1: Huragany. WIDEO o potędze wiatru Troje uczonych wchodzi do baru 1: Huragany. WIDEO o potędze wiatru Troje uczonych wchodzi do baru i... próbuje uzyskać odpowiedzi na pytania: jak tornado tworzy swój korkociąg? Dlaczego słowo "tornado" zostało wyrzucone z oficjalnych prognoz rządowych po 1950 roku? Czy tornado jest w stanie cię porwać? Jeśli tornado to po prostu bardzo intensywny wiatr, to czym jest dokładnie wiatr? Jaki jest związek pomiędzy zawirowaniem wody w toalecie a tym, jak tornada uzyskują swoją rotację? Tatar ze śledzia po węgiersku – przepis Magdy Gessler na wigilię Tatar ze śledzia po węgiersku – przepis Magdy Gessler na wigilię Tatar ze śledzia po węgiersku według przepisu Magdy Gessler to dobry pomysł na oryginalne, choć nadal tradycyjne postne danie na wigilię. W ten szczególny wieczór doskonale się sprawdzi w roli atrakcyjnej przystawki. Jak bezpiecznie odpalać petardy i fajerwerki? Jak bezpiecznie odpalać petardy i fajerwerki? Fajerwerki i petardy są częśćią sylwestrowej zabawy. Przy okazji odpalania fajerwerkw i petard każdego roku dochodzi do kilkuset poparzeń i zranień, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości z nich jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Poznaj 5 zasad bezpieczeństwa w obchodzeniu się ze sztucznymi ogniami. Jak działają fajerwerki? Jak powstają efekty specjalne na pokazie sztucznych ogni? Jak działają fajerwerki? Jak powstają efekty specjalne na pokazie sztucznych ogni? Oglądasz pokaz sztucznych ogni i zastanawiasz się, skąd się biorą niesamowite efekty specjalne podczas odpalania fajerwerków? Tajemnice wybuchających na niebie kul, kwiatów, gwiazd i fontann to czysta chemia, bez alchemii. Jak rozkwitają w powietrzu świetlne bukiety, skąd biorą się kolory, gwizdy i świsty petard?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!