Tajne operacje specjalne, odc. 1.: Atak na Syrię. WIDEO

Tajne operacje specjalne - ten odcinek serialu odsłania kulisy misji, jaką otrzymały trzy jednostki izraelskich sił specjalnych. Ich zadaniem było zniszczenie programu nuklearnego, nad którym pracowała Syria. Czy służby specjalne z Izraela zdołają zapobiec budowie bomby atomowej?

W kwietniu 2004 roku izraelski wywiad odkrywa, że dziesiątki syryjskich techników jądrowych zginęło w ogromnej eksplozji pociągu towarowego w Korei Północnej. Ówczesny szef izraelskiej agencji wywiadowczej, Mossadu, chce wiedzieć, co robili w Korei. Do śledztwa oddelegowuje swoich najlepszych ludzi. Wkrótce udaje im się odkryć, że Syria jest o krok od zbudowania bomby atomowej. Szef rządu Izraela podejmuje decyzję o likwidacji reaktora, który zostaje zbombardowany przez izraelskie jednostki specjalnych Sił Obronnych Izraela we wrześniu 2007 roku.

Na tym jednak operacja się nie kończy – Izrael musi mieć pewność, że Syria nie wznowi prac nad bombą atomową. Tym razem do Syrii zostają oddelegowani członkowie jednostki Kidon, odpowiedzialnej za przeprowadzanie zamachów. Ich misją jest porwanie „mózgu”, który stał za syryjskim programem nuklearnym. Jak zakończyła się ta operacja?

 

Redakcja 03/01/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!