Tajne operacje specjalne, odc. 1.: Atak na Syrię. WIDEO

Tajne operacje specjalne - ten odcinek serialu odsłania kulisy misji, jaką otrzymały trzy jednostki izraelskich sił specjalnych. Ich zadaniem było zniszczenie programu nuklearnego, nad którym pracowała Syria. Czy służby specjalne z Izraela zdołają zapobiec budowie bomby atomowej?

W kwietniu 2004 roku izraelski wywiad odkrywa, że dziesiątki syryjskich techników jądrowych zginęło w ogromnej eksplozji pociągu towarowego w Korei Północnej. Ówczesny szef izraelskiej agencji wywiadowczej, Mossadu, chce wiedzieć, co robili w Korei. Do śledztwa oddelegowuje swoich najlepszych ludzi. Wkrótce udaje im się odkryć, że Syria jest o krok od zbudowania bomby atomowej. Szef rządu Izraela podejmuje decyzję o likwidacji reaktora, który zostaje zbombardowany przez izraelskie jednostki specjalnych Sił Obronnych Izraela we wrześniu 2007 roku.

Na tym jednak operacja się nie kończy – Izrael musi mieć pewność, że Syria nie wznowi prac nad bombą atomową. Tym razem do Syrii zostają oddelegowani członkowie jednostki Kidon, odpowiedzialnej za przeprowadzanie zamachów. Ich misją jest porwanie „mózgu”, który stał za syryjskim programem nuklearnym. Jak zakończyła się ta operacja?

 

Redakcja 02/09/2015

Zobacz też

VOLSWAGEN TIGUAN - jakie wady i zalety? Dla kogo ten samochód, ile kosztuje? VOLSWAGEN TIGUAN - jakie wady i zalety? Dla kogo ten samochód, ile kosztuje? Volswagen Tiguan to jeden z najpopularniejszych samochodów typu SUV w Polsce. W czym tkwi tajemnica jego sukcesu? Jakie są jego wady i zalety? Za ile można go kupić? JAKA KARA ZA JAZDĘ PO PIJANEMU. Co grozi za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym? JAKA KARA ZA JAZDĘ PO PIJANEMU. Co grozi za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym? Mimo wielu kampanii społecznych nadal zdarza nam się wsiąść za kółko na podwójnym gazie. Ponad 30% osób biorących udział w badaniach na rzecz akcji „Prowadzę. Nie piję.” przyznało, że nie raz jechali jako pasażer, gdy za kierownicą siedziała osoba nietrzeźwa. Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu? Ewa Farna wypadek. CO GROZI za jazdę po pijanemu, pod wpływem alkoholu? JAKA KARA? Ewa Farna wypadek. CO GROZI za jazdę po pijanemu, pod wpływem alkoholu? JAKA KARA? Co grozi za jazdę po pijaku? Jazda pod wpływem alkoholu to przestępstwo, którego dopuściła się m.in. idolka nastolatek Ewa Farna. Piosenkarka będąc po spożyciu alkoholu (4 drinków) spowodowała wypadek drogowy. Polskie prawo przewiduje surowe kary za takie wykroczenie.  Kiedy jazda pod wpływem alkoholu jest PRZESTĘPSTWEM, a kiedy WYKROCZENIEM? Jaka KARA grozi za JAZDĘ PO PIJANEMU? Kiedy jazda pod wpływem alkoholu jest PRZESTĘPSTWEM, a kiedy WYKROCZENIEM? Jaka KARA grozi za JAZDĘ PO PIJANEMU? Jazda pod wpływem alkoholu ma poważne konsekwencje. Gdy zawartość alkoholu przekracza 0,19 promila we krwi, można być zatrzymanym przez policję. Jaka kara za to grozi? To zależy, czy delikwent ma więcej, czy mniej niż 0,5 promila alkoholu - innymi słowy czy popełnia przestępstwo, czy wykroczenie. Prawo przewiduje w takich przypadkach inny wymiar kary.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!