Tajne operacje specjalne, odc. 1.: Atak na Syrię. WIDEO

Tajne operacje specjalne - ten odcinek serialu odsłania kulisy misji, jaką otrzymały trzy jednostki izraelskich sił specjalnych. Ich zadaniem było zniszczenie programu nuklearnego, nad którym pracowała Syria. Czy służby specjalne z Izraela zdołają zapobiec budowie bomby atomowej?

W kwietniu 2004 roku izraelski wywiad odkrywa, że dziesiątki syryjskich techników jądrowych zginęło w ogromnej eksplozji pociągu towarowego w Korei Północnej. Ówczesny szef izraelskiej agencji wywiadowczej, Mossadu, chce wiedzieć, co robili w Korei. Do śledztwa oddelegowuje swoich najlepszych ludzi. Wkrótce udaje im się odkryć, że Syria jest o krok od zbudowania bomby atomowej. Szef rządu Izraela podejmuje decyzję o likwidacji reaktora, który zostaje zbombardowany przez izraelskie jednostki specjalnych Sił Obronnych Izraela we wrześniu 2007 roku.

Na tym jednak operacja się nie kończy – Izrael musi mieć pewność, że Syria nie wznowi prac nad bombą atomową. Tym razem do Syrii zostają oddelegowani członkowie jednostki Kidon, odpowiedzialnej za przeprowadzanie zamachów. Ich misją jest porwanie „mózgu”, który stał za syryjskim programem nuklearnym. Jak zakończyła się ta operacja?

 

Redakcja 03/01/2017

Zobacz też

MUCHA nie siada - co oznacza powiedzenie? Co to znaczą frazeologizmy? MUCHA nie siada - co oznacza powiedzenie? Co to znaczą frazeologizmy? "Mucha nie siada" to słowa podziwu dla perfekcyjnie wykonanej pracy. Dlaczego mucha nie chce usiąść? Mówiło się kiedyś Mucha nie siada, komar nie kąsa. Problem w tym, że mamy teraz minister Muchę, a ona biega wokół stadionu. No i jest problem... Lista firm, które używają bezpiecznej soli. Sprawdź, co jesz! Lista firm, które używają bezpiecznej soli. Sprawdź, co jesz! Afera solna ciągle się rozwija, CBŚ nie ujawnia listy firm, które używały soli przemysłowej, ale są w Polsce firmy, które deklarują i potrafią udowodnić używanie wyłącznie sprawdzonej soli spożywczej. Przedstawiamy listę firm produkujących pożywienie i wykorzystujących bezpieczną sól morską lub kamienną. Dzień Puszystych. Czy wiesz, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Puszystych? Dzień Puszystych. Czy wiesz, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Puszystych? Dzień Puszystych to jedyny dzień w roku, kiedy osoby z mniejszą lub większą nadwagą bez wyrzutów sumienia mogą sięgnąć po puszystego pączka czy ulubiony kawałek ciasta. Dzień Puszystych to także okazja, by zastanowić się nad tym, co jest lepsze - puszystość czy anorektyczna chudość? Czy bycie puszystym wyklucza osiągnięcie sukcesu?     ŚLUB I WESELE. Ekstrawagancki kapelusz czy tradycyjny welon? A może jedno i drugie? ŚLUB I WESELE. Ekstrawagancki kapelusz czy tradycyjny welon? A może jedno i drugie? Niejedna panna młoda marzy o pójściu do ślubu w romantycznym kapeluszu z dużym rondem, lub w mały toczku, ozdobionym kwiatami. Jednak jak powszechnie wiadomo marzenia panny młodej rozmijają się z marzeniami mamy panny młodej, która będzie nalegać na tradycyjny welon. Jak połączyć kapelusz i welon?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!