Tajemnice Stonehenge. Poznaj najbardziej zagadkowy zabytek Wielkiej Brytanii!

Stonehenge to jedna z najbardziej zagadkowych budowli na świecie. Niezwykłe miejsce w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie pochodzi z 2800 r p.n.e. Czym było? Kto je wybudował? Na ile pytań znamy odpowiedź?


Mike Pearson to archeolog, który zajmuje się badaniem i poznawaniem historii Stonehenge - kamiennego kręgu w Wielkiej Brytanii, który został zbudowany rękami mieszkańców tych ziem około 2800 lat p.n.e. Znajduje się około 13 kilometrów od miasta Salisbury w południowej Anglii i co roku przyciąga tysiące obserwatorów i turystów, którzy chcą poczuć niezwykły klimat tego miejsca. W dokumencie Tajemnice Stonehenge poznamy odpowiedzi na kilka pytań, których odpowiedzi nie zawsze są oczywiste.

Mike Pearson jest zwolennikiem teorii, że Stonehenge było największym kompleksem religijnym na świecie. Część pozostała do dziś była poświęcona słońcu, a druga część - drewniana, znajdowała się w odległości około dwóch kilometrów. Komu była poświęcona i co się z nią stało?
 

Redakcja 12/05/2014

Zobacz też

Rodzina Jarosława Gowina: żona i dzieci Rodzina Jarosława Gowina: żona i dzieci Anna Gowin, żona Jarosława Gowina, podobnie jego starsze dzieci – pierworodny syn Zbigniew Gowin oraz córka Weronika Gowin – rzadko stają w świetle kamer. Tylko młodszy syn polityka, Ziemowit Gowin, zdecydował się na działalność publiczną i pracuje jako publicysta. Co warto o nich wiedzieć? Jarosław Gowin: rodzina, kariera, poglądy, cytaty Jarosław Gowin: rodzina, kariera, poglądy, cytaty Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Beaty Szydło, ma za sobą długą i krętą drogę polityczną. Co warto wiedzieć o jego działalności prywatnej, a co o życiu prywatnym i rodzinie? Najczęstsze zaburzenia seksualne kobiet: dyspaurenia, brak orgazmu, pochwica. WIDEO Najczęstsze zaburzenia seksualne kobiet: dyspaurenia, brak orgazmu, pochwica. WIDEO Gdy pani nie ma ochoty na seks - przyczyny mogą być bardzo różne. Ciągły stres, nieporozumienia między partnerami, obawa przed ciążą czy niska samoocena sprawiają, że możemy nie mieć ochoty na seks. Ale czasem przyczyna tkwi gdzieś indziej. Warto przełamać wstyd i zasięgnąć porady specjalisty, bo wiele problemów da się rozwiązać. Tłusty czwartek. Skąd to święto i tradycja jedzenia pączków? Tłusty czwartek. Skąd to święto i tradycja jedzenia pączków? Tłusty czwartek, podobnie jak większość tradycyjnych i ludowych świąt, wiąże się z kalendarzem religijnym – przypada zawsze w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W roku 2017 tłusty czwartek przypada 23 lutego. Obchody tłustego czwartku mają jednak charakter najzupełniej świecki, o czym świadczą m.in. stosy pączków i faworków, pochłanianych tego dnia

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!