Tajemnice delfinów – para płetwonurków zaprzyjaźnia się ze stadem delfinów i obserwuje ich obyczaje

Delfiny butlonose potrafią porozumiewać się ze sobą za pomocą specyficznego, złożonego języka, Potrafią też gwizdać, identyfikować przeszkody za pomocą ultradźwięków i bardzo szybko się uczą. Co jeszcze wiemy o tych niezwykle inteligentnych zwierzętach? Naukowcy wciąż dowiadują się o nich czegoś nowego. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”, w którym z bliska przyjrzymy się zachowaniom tych wyjątkowych zwierząt.

 
Do licznych zdolności delfinów należy też umiejętność posługiwania się narzędziami. Badacze zaobserwowali na przykład, jak za pomogą gąbek zwierzęta te szukały ryb ukrytych w mule, a do łapania ryb używały muszli. Jak się okazało, delfiny potrafią też za pomocą muszli kopać w dnie. Zwierzęta te bardzo szybko się uczą. Gdy tylko kilka osobników opanuje umiejętność lub sztuczkę, wkrótce podobne zachowania można zaobserwować także u innych członków stada... Co jeszcze wiemy o delfinach butlonosych? 

Film „Tajemnice delfinów” jest zapisem badań, jakie prowadzili szwajcarska biolożka Angela Ziltener i nurek Michael Stadermann. O wyjątkowości ich prac zadecydował fakt, że udało im się zdobyć zaufanie stada i zostać zaakceptowanym jako członkowie grupy. Co udało im się zaobserwować? Telewizja FOKUS TV, poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia, zaprasza do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”!

Redakcja 23/12/2014

Zobacz też

Jak umyć auto w duży mróz? Czy można myć samochód w czasie mrozu? Jak umyć auto w duży mróz? Czy można myć samochód w czasie mrozu? Jak myć auto na mrozie? Wielu kierowców nie decyduje się na mycie auta w duży mróz ze względu na ryzyko przymarznięcia uszczelek lub zamków. Co jednak zrobić, gdy samochód wymaga mycia zimą, ze względu na zanieczyszczona solą karoserię, felgi i podwozie? Jak myć samochód w duży mróz - oto, najskuteczniejszy sposób. Czy można myć samochód w czasie mrozu? Czy warto myć samochód w taki mróz? Jaka myjnia jest najlepsza: bezdotykowa, ręczna czy automatyczna? Jaka myjnia jest najlepsza: bezdotykowa, ręczna czy automatyczna? Spory wybór typów myjni samochodowych, zlokalizowanych w wielu punktach, umożliwia łatwe i niedrogie utrzymanie w czystości własnego pojazdu. Brudny zaniedbany samochód nie należy do przyjemnych widoków, a na dodatek nie zachęca do wsiadania i jazdy. Pytanie tylko, na jaką myjnię się zdecydować: bezdotykową, ręczną czy automatyczną? Ludwik Sobolewski prezes GPW zwieszony. Nadużywał kompetencji. KIM jest szef Giełdy Papierów Wartościowych? Ludwik Sobolewski prezes GPW zwieszony. Nadużywał kompetencji. KIM jest szef Giełdy Papierów Wartościowych? Ludwik Sobolewski prezes GPW został zwieszony po tym, jak został oskarżony o nadużywanie swoich kompetencji. Mówimy, kim jest szef Giełdy Papierów Wartościowych? Dlaczego Rada Giełdy Papierów Wartościowych zawiesiła w czynnościach prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego?  Joanna Kulig, kim jest polska aktorka robiąca światową karierę? Co warto o niej wiedzieć? Joanna Kulig, kim jest polska aktorka robiąca światową karierę? Co warto o niej wiedzieć? Joanna Kulig - najgorętsze polskie nazwisko w Hollywood. Joanna KuligZa oceanem sukces miała już osiągnąć nie jedna polska aktorka czy piosenkarka. Jak na razie z marnym skutkiem. Jedynie o Joannie Krupie jest głośno, ale w kontekście niezbyt artystycznym … Ale nie traćmy nadziei, bo ostatnio w USA dostrzeżono, niezbyt znaną w kraju, polską aktorkę Joannę Kulig. Co warto o niej wiedzieć? Kim jest Joanna Kulig?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!