Tajemnice delfinów – para płetwonurków zaprzyjaźnia się ze stadem delfinów i obserwuje ich obyczaje

Delfiny butlonose potrafią porozumiewać się ze sobą za pomocą specyficznego, złożonego języka, Potrafią też gwizdać, identyfikować przeszkody za pomocą ultradźwięków i bardzo szybko się uczą. Co jeszcze wiemy o tych niezwykle inteligentnych zwierzętach? Naukowcy wciąż dowiadują się o nich czegoś nowego. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”, w którym z bliska przyjrzymy się zachowaniom tych wyjątkowych zwierząt.

 
Do licznych zdolności delfinów należy też umiejętność posługiwania się narzędziami. Badacze zaobserwowali na przykład, jak za pomogą gąbek zwierzęta te szukały ryb ukrytych w mule, a do łapania ryb używały muszli. Jak się okazało, delfiny potrafią też za pomocą muszli kopać w dnie. Zwierzęta te bardzo szybko się uczą. Gdy tylko kilka osobników opanuje umiejętność lub sztuczkę, wkrótce podobne zachowania można zaobserwować także u innych członków stada... Co jeszcze wiemy o delfinach butlonosych? 

Film „Tajemnice delfinów” jest zapisem badań, jakie prowadzili szwajcarska biolożka Angela Ziltener i nurek Michael Stadermann. O wyjątkowości ich prac zadecydował fakt, że udało im się zdobyć zaufanie stada i zostać zaakceptowanym jako członkowie grupy. Co udało im się zaobserwować? Telewizja FOKUS TV, poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia, zaprasza do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”!

Redakcja 28/12/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!