Tajemnice delfinów – para płetwonurków zaprzyjaźnia się ze stadem delfinów i obserwuje ich obyczaje

Delfiny butlonose potrafią porozumiewać się ze sobą za pomocą specyficznego, złożonego języka, Potrafią też gwizdać, identyfikować przeszkody za pomocą ultradźwięków i bardzo szybko się uczą. Co jeszcze wiemy o tych niezwykle inteligentnych zwierzętach? Naukowcy wciąż dowiadują się o nich czegoś nowego. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”, w którym z bliska przyjrzymy się zachowaniom tych wyjątkowych zwierząt.

 
Do licznych zdolności delfinów należy też umiejętność posługiwania się narzędziami. Badacze zaobserwowali na przykład, jak za pomogą gąbek zwierzęta te szukały ryb ukrytych w mule, a do łapania ryb używały muszli. Jak się okazało, delfiny potrafią też za pomocą muszli kopać w dnie. Zwierzęta te bardzo szybko się uczą. Gdy tylko kilka osobników opanuje umiejętność lub sztuczkę, wkrótce podobne zachowania można zaobserwować także u innych członków stada... Co jeszcze wiemy o delfinach butlonosych? 

Film „Tajemnice delfinów” jest zapisem badań, jakie prowadzili szwajcarska biolożka Angela Ziltener i nurek Michael Stadermann. O wyjątkowości ich prac zadecydował fakt, że udało im się zdobyć zaufanie stada i zostać zaakceptowanym jako członkowie grupy. Co udało im się zaobserwować? Telewizja FOKUS TV, poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia, zaprasza do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”!

Redakcja 23/12/2014

Zobacz też

Maxi 1300 – co to za jacht? Jaki jest piękny, morski Maxi 1300? Jacht Maxi 1300: recenzja, opinie Maxi 1300 – co to za jacht? Jaki jest piękny, morski Maxi 1300? Jacht Maxi 1300: recenzja, opinie Ten piękny, szwedzki Maxi 1300 miał właśnie swoją... drugą już premierę, podczas targów Open Yards at Orust. Zaprezentowała go... polska firma! Delphia Yachts Kot zakupiła bowiem słynny szwedzki brand Maxi Yachts i pokazana w Orust jednostka jest pierwszym dzieckiem tego związku. Co to za jacht? Megas 56 – co to za jacht? Dokąd można popłynąć wyprawowym jachtem Megas 56? Jacht Megas 56: recenzja, opinie Megas 56 – co to za jacht? Dokąd można popłynąć wyprawowym jachtem Megas 56? Jacht Megas 56: recenzja, opinie Ten jacht stworzono do żeglowania, a raczej do przetrwania najtrudniejszych warunków w bezpośredniej bliskości Antarktydy w okresie zimowym. Jak powstaje jednostka, która ma przetrwać najtrudniejsze warunki, w tym także zimowanie w lodach? Viko S 22 – co to za jacht? Dla kogo przeznaczono niewielki, tani i oryginalny Viko S 22? Jacht Viko S 22: recenzja, opinie Viko S 22 – co to za jacht? Dla kogo przeznaczono niewielki, tani i oryginalny Viko S 22? Jacht Viko S 22: recenzja, opinie Ten rodzinny jacht przeznaczony przede wszystkim na jeziora i żeglugę przybrzeżną, zaprojektował Włoch a wykonała polska stocznia Navikom. Czym wyróżnia się oryginalny, bardzo rodzinny Viko S 22? Sunbeam 28.1 – co to za jacht? Dla kogo przeznaczono morski jacht budowany w Austrii, w środku Alp? Jacht Sunbeam 28.1: recenzja, opinie Sunbeam 28.1 – co to za jacht? Dla kogo przeznaczono morski jacht budowany w Austrii, w środku Alp? Jacht Sunbeam 28.1: recenzja, opinie Ten jacht, choć jest typowo morską, bardzo dzielną konstrukcją, powstaje w środku Alp, w Austrii. Co więcej, wszystkie testy potwierdziły, że jednostka naprawdę dobrze żegluje po morzach. Czym wyróżnia się Sunbeam 28.1 i czy spotkamy go w ofercie firm czarterowych?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!