Tajemnice delfinów – para płetwonurków zaprzyjaźnia się ze stadem delfinów i obserwuje ich obyczaje

Delfiny butlonose potrafią porozumiewać się ze sobą za pomocą specyficznego, złożonego języka, Potrafią też gwizdać, identyfikować przeszkody za pomocą ultradźwięków i bardzo szybko się uczą. Co jeszcze wiemy o tych niezwykle inteligentnych zwierzętach? Naukowcy wciąż dowiadują się o nich czegoś nowego. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”, w którym z bliska przyjrzymy się zachowaniom tych wyjątkowych zwierząt.

 
Do licznych zdolności delfinów należy też umiejętność posługiwania się narzędziami. Badacze zaobserwowali na przykład, jak za pomogą gąbek zwierzęta te szukały ryb ukrytych w mule, a do łapania ryb używały muszli. Jak się okazało, delfiny potrafią też za pomocą muszli kopać w dnie. Zwierzęta te bardzo szybko się uczą. Gdy tylko kilka osobników opanuje umiejętność lub sztuczkę, wkrótce podobne zachowania można zaobserwować także u innych członków stada... Co jeszcze wiemy o delfinach butlonosych? 

Film „Tajemnice delfinów” jest zapisem badań, jakie prowadzili szwajcarska biolożka Angela Ziltener i nurek Michael Stadermann. O wyjątkowości ich prac zadecydował fakt, że udało im się zdobyć zaufanie stada i zostać zaakceptowanym jako członkowie grupy. Co udało im się zaobserwować? Telewizja FOKUS TV, poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia, zaprasza do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”!

Redakcja 23/12/2014

Zobacz też

Co i jak spakować do plecaka? Jak prawidłowo wykorzystać miejsce w plecaku? Co i jak spakować do plecaka? Jak prawidłowo wykorzystać miejsce w plecaku? Pytanie to stawiają sobie zarówno początkujący turyści, jak i doświadczeni piechurzy, podróżnicy czy harcerze. Jaki sprzęt będzie potrzebny, a jaki okaże się tylko balastem? Inna będzie zawartość plecaka na krótką wycieczkę za miasto, a inna na wielodniowy rajd pieszy lub biwak. Podpowiadamy, jak się dobrze spakować do plecaka. ZWYCZAJE WIELKANOCNE NA ŚWIECIE, czyli gdzie się udać, aby dostać czekoladowe jajko, a gdzie żeby potańczyć? ZWYCZAJE WIELKANOCNE NA ŚWIECIE, czyli gdzie się udać, aby dostać czekoladowe jajko, a gdzie żeby potańczyć? Już niedługo najważniejsze chrześcijańskie święto - Wielkanoc. Polakom kojarzy się ono nierozerwalnie z żurkiem, święconką i śmigusem dyngusem. Jak święto Wielkanocy wygląda w innych krajach? Jakie zwyczaje mu towarzyszą i co znajdziemy na świątecznych stołach w innych państwach? MIĘSNY JEŻ - PRZEPIS i Pamiętniki z wakacji - dlaczego to HIT INTERNETU? KIEDY emisja? MIĘSNY JEŻ - PRZEPIS i Pamiętniki z wakacji - dlaczego to HIT INTERNETU? KIEDY emisja? Mięsny jeż - tak nazywa się popisowe danie Beatki z serialu "Pamiętniki z wakacji". Potrawa stała się hitem internetu. Sprawdź dlaczego? Sprawdź jak zrobić mięsnego jeża? Płacenie za treści w INTERNECIE. Czy warto płacić za artykuły online? Płacenie za treści w INTERNECIE. Czy warto płacić za artykuły online? Walka z piractwem w Internecie trwa. Najpierw ACTA, potem akcje FBI i łapanki hakerów, a teraz chowanie treści internetowych za Paywall, które stało się światowym trendem i dociera już do Polski. Słowacka spółka Piano Media, po sukcesie w ojczyźnie i na Słowenii, zachęca polskich wydawców do współpracy. Co to jest Piano System? Czy wszystko w Internecie będzie płatne? Za co warto płacić?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!