Tajemnice delfinów – para płetwonurków zaprzyjaźnia się ze stadem delfinów i obserwuje ich obyczaje

Delfiny butlonose potrafią porozumiewać się ze sobą za pomocą specyficznego, złożonego języka, Potrafią też gwizdać, identyfikować przeszkody za pomocą ultradźwięków i bardzo szybko się uczą. Co jeszcze wiemy o tych niezwykle inteligentnych zwierzętach? Naukowcy wciąż dowiadują się o nich czegoś nowego. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”, w którym z bliska przyjrzymy się zachowaniom tych wyjątkowych zwierząt.

 
Do licznych zdolności delfinów należy też umiejętność posługiwania się narzędziami. Badacze zaobserwowali na przykład, jak za pomogą gąbek zwierzęta te szukały ryb ukrytych w mule, a do łapania ryb używały muszli. Jak się okazało, delfiny potrafią też za pomocą muszli kopać w dnie. Zwierzęta te bardzo szybko się uczą. Gdy tylko kilka osobników opanuje umiejętność lub sztuczkę, wkrótce podobne zachowania można zaobserwować także u innych członków stada... Co jeszcze wiemy o delfinach butlonosych? 

Film „Tajemnice delfinów” jest zapisem badań, jakie prowadzili szwajcarska biolożka Angela Ziltener i nurek Michael Stadermann. O wyjątkowości ich prac zadecydował fakt, że udało im się zdobyć zaufanie stada i zostać zaakceptowanym jako członkowie grupy. Co udało im się zaobserwować? Telewizja FOKUS TV, poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia, zaprasza do obejrzenia filmu „Tajemnice delfinów”!

Redakcja 28/12/2014

Zobacz też

Jak działa zamek cyfrowy Jak działa zamek cyfrowy Zasada otwierania mechanicznego zamka szyfrowego jest prosta. Chodzi o to, żeby tak kręcić pokrętłem szyfrowym, by wycięcia na kilku umieszczonych na jednej osi tarczach znalazły się w jednej linii i jednocześnie w miejscu, w którym sprzęgło wepchnie zasuwę w utworzoną w ten sposób szczelinę. TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XII Wisielec? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XII Wisielec? Arkana Wielkie: karta XII Wisielec sprawdza, czy jesteśmy zdolni do przyjęcia nowej postawy w życiu, do stworzenia czegoś nowego, do rozpoczęcia czegoś od nowa. Wskazuje, że to, co na górze, jest takie, jak to, co na dole i że wszystkie działania człowieka na planie materialnym znajdują swe odbicie na planie duchowym. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XII karta tarta Wisielec TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XIII Śmierć? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XIII Śmierć? Arkana Wielkie: karta XIII Śmierć oznacza koniec pracy, spotkań lub partnerstwa; koniec z pewnością bolesny, ale prowadzący ku nowemu. Gdyby w przyrodzie nie było miejsca na śmierć, którą zawiera w sobie jesień i zima, nie byłoby też wiosny i lata. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XIII karta tarota Śmierć TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XIV Umiarkowanie? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XIV Umiarkowanie? Arkana Wielkie: karta XIV Umiarkowanie oznacza, że powinieneś pogodzić się z przemianami. Lewa ręka musi współpracować z prawą, strona prawa musi uzupełniać lewą, ponieważ dopiero taka sytuacja gwarantuje pełne zrozumienie. Dzięki tej karcie znajdziesz w sobie umiar, który umożliwi ci odnalezienie swego miejsca w świecie. Zobacz, co symbolizuje i jaka wróżbę niesie XIV karta tarota Umiarkowanie

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!