Szkło Lacobel - co to jest i do czego go można używać?

Lacobel to szkło dekoracyjne znajdujące wiele zastosowań we wnętrzach, zwłaszcza w kuchniach. Czym się różni od zwykłego szkła? Tym, że może występować w dowolnie wybranym kolorze, dopasowując się do każdej aranżacji. Oprócz dekoracyjności ma zalety praktyczne: świetnie zastępuje tradycyjne płytki.

Szkło Lacobel: czym jest, gdzie można je stosować?

Szkło Lacobel powstaje przez polakierowanie jednej strony tafli zwykłego szkła. Tafla Lacobelu ma zwykle 250 cm długości i 4 mm grubości, a jej koszt to około 250 zł/m2. Dłuższe odcinki muszą być łączone lub wykonane na zamówienie.

Szkło Lacobel bardzo często znajduje zastosowanie w kuchniach, zastępując tradycyjne płytki pomiędzy blatem a górnymi szafkami. Nie dość że jest dekoracyjne i praktyczne (łatwiejsze do czyszczenia niż płytki), to nadaje kuchni nowoczesny, estetyczny wygląd.

W podstawowej wersji szkło nie jest hartowane, więc nie powinno się go umieszczać w pobliżu źródeł wysokiej temperatury, ale można zamówić również wersję hartowaną, którą bez obaw można zamontować w pobliżu kuchenki. Wersja hartowana jest droższa (600 zł/m2), ale zapewnia trwałość i bezpieczeństwo.

Pomysłów na zastosowanie tego szkła jest wiele: poza kuchnią dobrze sprawdza się w łazienkach (np. na ścianie przy prysznicu), ale też w pokojach, gdzie pojawia się np. w drzwiach do szaf wnękowych.

Jeszcze jedna ciekawostka: na Lacobelu można uzyskiwać dowolne wzory, które powstają w procesie piaskowania. Na polakierowane szkło nakleja się folię, w której wycięte są wzory lub grafika. W miejscach nieosłoniętych folią lakier zostaje usunięty, a szkło odzyskuje transparentność. Taki wzór jest w miejscach polakierowanych barwny i nietransparentny, a w części wypiaskowanej -  prześwitujący.  Żeby wzmocnić efekt, można go dodatkowo podkreślić światłem, np. stosując tylnie oświetlenie LED.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/08/2013

Zobacz też

Jak zachować się w restauracji czekając na gospodarza spotkania? Jak zachować się w restauracji czekając na gospodarza spotkania? Zostałeś zaproszony na służbową kolację i przyszedłeś nieco przed czasem? Czy czekając na osobę zapraszającą możesz złożyć zamówienie? Na oficjalnych spotkania ze zdwojoną siłą należy przestrzegać etykiety. Spóźnienie na przyjęcie - wypada czy nie wypada? Spóźnienie na przyjęcie - wypada czy nie wypada? Wiele osób ma problem z punktualnością. Jedni przychodząc na spotkania towarzyskie są punktualni co do minuty, inni docierają do gospodarzy po tzw. kwadransie akademickim. Czy na przyjęcie, szczególnie uroczyste, wypada się spóźnić? 12 marca - Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Dowiedz się więcej na temat tego pożytecznego święta! 12 marca - Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Dowiedz się więcej na temat tego pożytecznego święta! Światowy Dzień Drzemki w Pracy obchodzimy właśnie 12 marca. Jest to kolejne, jakże ważne dla wszystkich pracowników na świecie, święto którego nie można pominąć. Jak obchodzić taki dzień? Czy można go świętować? Jeśli tak, to w jaki sposób? WAKACJE TYLKO DLA KOBIET. Dlaczego panie chcą same wyjeżdżać na urlop? WAKACJE TYLKO DLA KOBIET. Dlaczego panie chcą same wyjeżdżać na urlop? Wyjazdy tylko dla kobiet to nowy trend w turystyce, który zdobywa coraz większe zainteresowanie. Powstają hotele obsługiwane wyłącznie przez żeński personel, biura podróży – prowadzone tylko przez kobiety – oferują wyjazdy, na których panie w swoim gronie odpoczywają i zapominają o codziennych obowiązkach, ale nie tylko. Wykwalifikowana kadra proponuje im również zabiegi dla ciała: odmładzające, odchudzające, relaksujące oraz dla duszy: kursy asertywności i pewności siebie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!