Szczepienia – ratunek czy zagrożenie? FOKUS TV zaprasza na film Szczepionki – większe dobro!

Po co się szczepimy? Jak działają szczepionki? Czy szczepienia mogą uratować ludzkie życie? Czy szczepionki faktycznie chronią nas przed chorobami?


Czy szczepionki faktycznie chronią nas przed chorobami? Czy po przyjęciu szczepionki można zapaść na chorobę, przeciwko której ma nas ona chronić? Jakie mogą być skutki uboczne szczepienia? Czy skutki uboczne mogą okazać się groźniejsze dla naszego zdrowia i życia, niż choroba, na którą moglibyśmy zapaść, gdybyśmy nie poddali się szczepieniu? Wokół tematu obowiązkowych szczepień narosło ostatnio w Polsce wiele emocji i kontrowersji. Film „Szczepionki - większe dobro" przypomina podstawowe fakty na temat szczepień, pozwalając widzowi zrozumieć sens ich prewencyjnego działania. Opowiada także o korzyściach z zapobiegania chorobom zakaźnym i o skutkach ubocznych tego jednego z najskuteczniejszych spośród znanych dziś sposobów zapobiegania najgroźniejszym schorzeniom. Pozwala uporządkować wiedzę, jaką mamy na ich temat.
 

Redakcja 10/05/2015

Zobacz też

Dlaczego papież Benedykt XVI abdykował? Co jego decyzja oznacza dla katolików? Dlaczego papież Benedykt XVI abdykował? Co jego decyzja oznacza dla katolików? Abdykacja Benedykta XVI jest ogromnym zaskoczeniem. Za decyzją papieża kryje się pragnienie, by jego następca nie tylko mógł umacniać ludzi wierzących swoją modlitwą i swoim słowem, lecz także swoją intensywną obecnością pośród nich, jak czynił to Jan Paweł II - mówi ks. Marek Dziewiecki. - Jestem przekonany, że Benedykt XVI poprzez swoją rezygnację z urzędu i ustąpienie miejsca księdzu młodszemu oraz fizycznie silnemu również daje świadectwo ważnym prawdom, których potrzebuje dziś świat. Nowe grzechy ciężkie. Jakie winy należy wyznać w czasie spowiedzi? Nowe grzechy ciężkie. Jakie winy należy wyznać w czasie spowiedzi? Jakie nowe grzechy pojawiły się w katalogu grzechów ciężkich? Zanim pójdziesz do spowiedzi, zastanów się, czy na twoim sumieniu nie ciąży wampiryzm, rozwiązły seks, oszustwo, nienawiść lub wzywanie demonów. Jakie grzechy wyznasz na spowiedzi? Jak się zmotywować do ćwiczeń fizycznych? Jak się zmotywować do ćwiczeń fizycznych? Nie masz już ochoty na trening? Twoja motywacja do ćwiczeń topnieje jak marcowy śnieg? Niestety ćwiczenia fizyczne potrafią być nużące oraz nudne, jeśli zbyt długo trenujemy w podobny sposób. Podpowiadamy, jakie mogą być przyczyny braku motywacji i jak z nimi walczyć. Wady przewyższają zalety twojego charakteru? Jak zwalczyć złe nawyki? Wady przewyższają zalety twojego charakteru? Jak zwalczyć złe nawyki? Twoje wady sprawiają, że nikt nie dostrzega, że masz zalety? Możesz zwalczyć złe nawyki. Tylko część z nich odziedziczyłeś po przodkach, większość zawdzięczasz sobie. Notorycznie się spóźniasz, zarywasz noce przed komputerem, mlaszczesz przy jedzeniu? Mówimy, jak pokonać wady i pozbyć się złych nawyków.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!