Szczepienia – ratunek czy zagrożenie? FOKUS TV zaprasza na film Szczepionki – większe dobro!

Po co się szczepimy? Jak działają szczepionki? Czy szczepienia mogą uratować ludzkie życie? Czy szczepionki faktycznie chronią nas przed chorobami?


Czy szczepionki faktycznie chronią nas przed chorobami? Czy po przyjęciu szczepionki można zapaść na chorobę, przeciwko której ma nas ona chronić? Jakie mogą być skutki uboczne szczepienia? Czy skutki uboczne mogą okazać się groźniejsze dla naszego zdrowia i życia, niż choroba, na którą moglibyśmy zapaść, gdybyśmy nie poddali się szczepieniu? Wokół tematu obowiązkowych szczepień narosło ostatnio w Polsce wiele emocji i kontrowersji. Film „Szczepionki - większe dobro" przypomina podstawowe fakty na temat szczepień, pozwalając widzowi zrozumieć sens ich prewencyjnego działania. Opowiada także o korzyściach z zapobiegania chorobom zakaźnym i o skutkach ubocznych tego jednego z najskuteczniejszych spośród znanych dziś sposobów zapobiegania najgroźniejszym schorzeniom. Pozwala uporządkować wiedzę, jaką mamy na ich temat.
 

Redakcja 10/05/2015

Zobacz też

Na lodowym szlaku – zabójcze drogi: Andy. Ciężarówki pomkną Drogą Śmierci. ZDJĘCIA Na lodowym szlaku – zabójcze drogi: Andy. Ciężarówki pomkną Drogą Śmierci. ZDJĘCIA Kierowcy północnoamerykańskich ciężarówek, bohaterowie serii „Na lodowym szlaku”, ponownie ruszają w drogę. Chcą udowodnić, że potrafią dowieźć każdy ładunek w każde miejsce na Ziemi. Tym razem pokonają śmiertelnie niebezpieczne szlaki w Andach. Co się wydarzyło 1 listopada? Kalendarium „Wehikuł czasu”. WIDEO Co się wydarzyło 1 listopada? Kalendarium „Wehikuł czasu”. WIDEO Kalendarium. Co się wydarzyło 1 listopada? W Polsce to przede wszystkim kościelna uroczystość Wszystkich Świętych i tradycyjny termin nawiedzania grobów bliskich. Z tego powodu w okresie PRL-u dzień ten nazywano Świętem Zmarłych, za których Kościół katolicki modli się 2 listopada, w Dzień Zaduszny. 1 listopada miały miejsce także inne ważne wydarzenia: zjazd założycielski ZHP, tragiczna w skutkach katastrofa zakładów chemicznych w Bazylei oraz spektakularne lądowanie kapitana Wrony. Laboratorium w szufladzie. Książki o matematyce i biologii inne niż wszystkie! Laboratorium w szufladzie. Książki o matematyce i biologii inne niż wszystkie! Czy znasz powiedzenie że matematykowi do pracy wystarczy kartka, ołówek i kosz na śmieci? To nieprawda! Pasjonującą, efektowną i praktyczną matematykę tak samo jak biologię poznaje się dopiero w laboratorium. Uściślijmy od razu – we własnym laboratorium. Przekonują o tym nowe książki wydane przez PWN. Sala operacyjna: Waga Ciężka. Zupełnie nowa odsłona hitowego serialu! ODCINKI na VOD Sala operacyjna: Waga Ciężka. Zupełnie nowa odsłona hitowego serialu! ODCINKI na VOD Bohaterami serialu „Sala operacyjna: Waga Ciężka” są osoby, które zdecydowały się na chirurgiczny zabieg zmniejszenia żołądka. Waga każdej z nich znacznie przekracza 100, a nawet 200 kg. Pozbycie się znienawidzonej, utrudniającej normalne życie otyłości, to ich największe marzenie. Widzowie poznają poruszające historie tych osób. Będą także towarzyszyć pacjentom podczas kolejnych etapów leczenia i zobaczą, jakie efekty przyniosą ich zmagania. Operacje przeprowadzi pionier chirurgicznego leczenia otyłości w Polsce, prof. dr hab. Krzysztof Paśnik.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!