Syrena: prawdziwa historia - czy legenda kryje w sobie ziarno prawdy?

Sirenomelia, znana powszechnie jako zespół syreny, to wada wrodzona o strasznych konsekwencjach. U dotkniętych nią dzieci widać zrośnięte nogi. Nie widać natomiast częstych w tym przypadku braku narządów płciowych oraz nerek. Na ile medycyna jest w stanie pomóc chorym?

W filmie dokumentalnym pt. „Syrenka” poznajemy ośmioletnią Shiloh Pepin, która choruje na jedną z najrzadszych chorób – sirenomelię znaną też jako „zespół syreny”.  Jest to wada wrodzona polegająca na całkowitym lub częściowym zrośnięciu nóg. Co gorsza, dotknięte nią dzieci rodzą się też bez nerek czy narządów płciowych. Ten poruszający dokument pokazuje niezwykłą walkę rodziców o szczęście i normalne życie dla ich chorego dziecka.

Lekarze od początku ostrzegali, że Shiloh ma małe szanse na przeżycie. Dziewczynka jednak wykazała się niezwykłą wolą walki – przeszła w swoim życiu wiele operacji, lata dializ oraz przeszczep nerki. Liczne choroby uniemożliwiały jednak operację rozdzielenia jej nóg. Taka szansa pojawiła się dopiero teraz.

Dokument pt. „Syrenka” ukazuje moment, w którym rodzice Shiloh muszą podjąć bardzo trudną decyzję. Boją się skutków operacji, która niesie ze sobą nawet ryzyko śmierci. Sama Shiloh jest szczęśliwym i dzielnym dzieckiem, nie wstydzi się swojego wyglądu. Ojciec dziewczynki akceptuje ją taką jaka jest, matka jednak martwi się o to, co stanie się z Shiloh, gdy zacznie dorastać.

 

Redakcja 05/05/2014

Zobacz też

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy strony www? PORADNIK Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy strony www? PORADNIK Każda firma, chcąc istnieć na rynku, musi walczyć o swoją pozycję – także w wirtualnym świecie. By móc stanąć w szranki z konkurencją, trzeba dysponować odpowiednią stroną internetową. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań wykonawcy naszej strony www. Watykan o homoseksualistach - co powiedziano na synodzie? Watykan o homoseksualistach - co powiedziano na synodzie? W Watykanie od tygodnia trwa synod poświęcony przyszłości rodziny, w którym uczestniczy papież Franciszek oraz 200 biskupów z całego świata. W dokumencie podsumowującym obrady pojawiły się uwagi na temat homoseksualizmu. Hierarchowie nie zrównali związków jednopłciowych z małżeństwem. Ludzkie oblicze planety, odc. 4. Las deszczowy – dom wśród drzew, czyli prawo dżungli Ludzkie oblicze planety, odc. 4. Las deszczowy – dom wśród drzew, czyli prawo dżungli Poznajcie Benina, który w brazylijskiej dżungli poluje na małpy za pomocą liczącej kilka metrów dmuchawy, a także Emwi, która karmi małe małpki piersią, podobnie, jak inne kobiety z jej z jej plemienia, oraz kilkuletniego Orlando z Wenezueli oraz jego koleżanki i kolegów, którzy na naszych oczach upolują największego pająka świata – ptasznika goliata. Zapraszamy do dżungli. Kto nie podporządkuje się obowiązującym tu regułom – zginie. Teorie spiskowe: Howard Hughes – osobowość geniusza w świetle najnowszych badań w dziedzinie psychiatrii Teorie spiskowe: Howard Hughes – osobowość geniusza w świetle najnowszych badań w dziedzinie psychiatrii Pamiętacie film „Aviator" Martina Scorsese z Leonardo di Carpio w roli tytułowej? Film był biografią Howarda Hughesa – amerykańskiego geniusza lotnictwa i filmu, pilota, autora licznych wynalazków, niezależnego producenta filmowego i milionera z żyłką do interesów. W programie „Teorie spiskowe" złożona osobowość geniusza awiacji i filmu poddana została analizie w świetle dzisiejszej wiedzy z dziedziny psychiatrii.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!