Syrena: prawdziwa historia - czy legenda kryje w sobie ziarno prawdy?

Sirenomelia, znana powszechnie jako zespół syreny, to wada wrodzona o strasznych konsekwencjach. U dotkniętych nią dzieci widać zrośnięte nogi. Nie widać natomiast częstych w tym przypadku braku narządów płciowych oraz nerek. Na ile medycyna jest w stanie pomóc chorym?

W filmie dokumentalnym pt. „Syrenka” poznajemy ośmioletnią Shiloh Pepin, która choruje na jedną z najrzadszych chorób – sirenomelię znaną też jako „zespół syreny”.  Jest to wada wrodzona polegająca na całkowitym lub częściowym zrośnięciu nóg. Co gorsza, dotknięte nią dzieci rodzą się też bez nerek czy narządów płciowych. Ten poruszający dokument pokazuje niezwykłą walkę rodziców o szczęście i normalne życie dla ich chorego dziecka.

Lekarze od początku ostrzegali, że Shiloh ma małe szanse na przeżycie. Dziewczynka jednak wykazała się niezwykłą wolą walki – przeszła w swoim życiu wiele operacji, lata dializ oraz przeszczep nerki. Liczne choroby uniemożliwiały jednak operację rozdzielenia jej nóg. Taka szansa pojawiła się dopiero teraz.

Dokument pt. „Syrenka” ukazuje moment, w którym rodzice Shiloh muszą podjąć bardzo trudną decyzję. Boją się skutków operacji, która niesie ze sobą nawet ryzyko śmierci. Sama Shiloh jest szczęśliwym i dzielnym dzieckiem, nie wstydzi się swojego wyglądu. Ojciec dziewczynki akceptuje ją taką jaka jest, matka jednak martwi się o to, co stanie się z Shiloh, gdy zacznie dorastać.

 

Redakcja 24/02/2016

Zobacz też

PAWEŁ SUSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Wałcza. Zobacz SYLWETKĘ posła PAWEŁ SUSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Wałcza. Zobacz SYLWETKĘ posła Paweł Suski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 40 (OKW Koszalin). Przedsiębiorca i samorządowiec. Zobacz, kto z ramienia partii premiera Donalda Tuska zasiada w parlamencie? LIDIA STAROŃ, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Morąga. Zobacz SYLWETKĘ posła LIDIA STAROŃ, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Morąga. Zobacz SYLWETKĘ posła Lidia Staroń, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 35 (OKW Olsztyn). Inżynier budownictwa, aktywistka i prezes Stowarzyszenia Obrony Spółdzielców. W 2000 roku Staroń stała się bohaterką mediów. Udowodniła i zdobyła dowody na powiązania władz spółdzielni "Pojezierze" z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. W efekcie jej działań prezes spółdzielni trafił do aresztu. Zobacz kim jest i co osiągnęła Lidia Staroń. Niemcy i Francja RATUJĄ EURO. Co Merkel i Sarkozy ustalili w Paryżu? Niemcy i Francja RATUJĄ EURO. Co Merkel i Sarkozy ustalili w Paryżu? Koniec z życiem na kredyt, kary dla zbytnio zadłużających się krajów oraz ratowanie euro – takie ustalenia zapadły na spotkaniu prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Jakie decyzje zapadły w Paryżu? Czy strefa euro jest uratowana? JAKUB SZULC, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kłodzka. Zobacz SYLWETKĘ posła JAKUB SZULC, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kłodzka. Zobacz SYLWETKĘ posła Jakub Szulc, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 2 (OKW Wałbrzych). Ekonomista i były sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w gabinecie Donalda Tuska. Poznaj pion Ministerstwa Finansów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!