Syrena: prawdziwa historia – czy legenda kryje w sobie ziarno prawdy?

Mityczna postać syreny – w połowie kobiety, a w połowie ptaka lub ryby, obdarzonej czarującym głosem, jest obecna w wielu kulturach świata. Twórcy filmu „Syrena: prawdziwa historia" podjęli próbę ustalenia, czy w legendach tkwi ziarno prawdy.Syrena: prawdziwa historia" to film dokumentalny, którego główną bohaterką jest mityczna postać obecna w większości znanych nam kultur i cywilizacji. Syrena - pół-kobieta, pół-ryba stała się pewnym symbolem, a legendy dotyczące ich uwodzicielskiego czaru i chęci poznania ludzi kształtowały nie tylko mitologię, ale również rozrywkę. Mitologiczne syreny miały fatalną moc uwodzenia mężczyzn za pomocą wspaniałego głosu i sprowadzania na nich nieszczęścia.

W 2004 roku biolog Brian McCormick natknął się na tajemniczą istotę, która wydawała bardzo dziwne dźwięki. Rozpoczął badania, mające na celu jej identyfikację. Film „Syrena: prawdziwa historia" przedstawia ich przebieg, przy użyciu licznych animacji, łączy elementy fantastyki, science-fiction ze stricte naukowymi badaniami. Wykorzystano w nim również autentyczne nagrania tajemniczych stworzeń, które badaniu poddał McCormick. Wykorzystano w nim również autentyczne nagrania tajemniczych stworzeń, które badaniu poddał Brian McCormick.

Redakcja 31/10/2014

Zobacz też

KOŁO ZAPASOWE I KOŁO DOJAZDOWE. Czy dojazdówkę można naprawić? Jak dobrać oponę na koło zapasowe? KOŁO ZAPASOWE I KOŁO DOJAZDOWE. Czy dojazdówkę można naprawić? Jak dobrać oponę na koło zapasowe? Opona zapasowa rzadko bywa potrzebna. Dlatego niewielu kierowców pamięta, że ich samochód ma nie 4 a 5 kół. To piąte leży pod podłogą bagażnika i jest ostatnią deską ratunku gdy złapiemy gumę w trasie. Jaka opona powinna być zamontowana ma kole zapasowym, jak często należy wymieniać koło zapasowe? Na co zwrócić uwagę wybierając opony na zimę? Czym kierować się przy wyborze opon zimowych? Na co zwrócić uwagę wybierając opony na zimę? Czym kierować się przy wyborze opon zimowych? Czym kierować się przy wyborze opon zimowych? Opony zimowe mają inny bieżnik i są wykonane z innej gumy niż opony letnie. Wszystko po to, by dobrze trzymały się podłoża podczas mrozów i śnieżyc. Po jakich lekach nie można prowadzić samochodu? Jakie medykamenty negatywnie wpływają na kierowcę? Po jakich lekach nie można prowadzić samochodu? Jakie medykamenty negatywnie wpływają na kierowcę? Dzięki kampaniom społecznym każdy z nas wie, że nie wolno prowadzić auta na podwójnym gazie. Ale nie tylko po alkoholu nie powinno się siadać za kierownicą. Także niektóre leki maja znaczący wpływ na nasza kondycje psychofizyczną. Po jakich lekach nie siadać za kółkiem? Jak zwalczyć pleśń na ścianie? Jak się pozbyć pleśni w domu? Preparaty do usuwania grzyba Jak zwalczyć pleśń na ścianie? Jak się pozbyć pleśni w domu? Preparaty do usuwania grzyba Grzyb i pleśń na ścianie w mieszkaniu są nie tylko nieestetyczne, lecz także niebezpieczne dla zdrowia. Najpierw musimy określić, jakie są przyczyny powstawania pleśni w domu. Następnie przystępujemy do walki z grzybem. Jak się pozbyć pleśni w domu? Preparaty i inne sposoby zwalczania grzyba.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!