Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!

Boże Narodzenie wymaga wyjątkowej oprawy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się m.in. bożonarodzeniowe wianki na drzwi, które świąteczny nastrój wprowadzają już u wejścia do domu. Taki wianek możemy wykonać samodzielnie. Nie jest to nic trudnego, a satysfakcja z własnoręcznie przygotowanej ozdoby świątecznej będzie ogromna.
Zdjęcie z artykułu: Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!
Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!źródło:Mariusz Bykowski/ZPR Media SA

Do wykonania bożonarodzeniowego wianka na drzwi, który na długo przed wigilią może wprowadzić w naszym domu świąteczną atmosferę, niezbędne będą:

  • wianek z żywej bądź sztucznej jedliny (ewentualnie wianek z wikliny oraz iglaste gałązki)
  • szyszki,
  • kolorowe bombki i inne elementy dekoracyjne, którymi ozdobimy gotową już dekorację: złocone szyszki i orzechy, rajskie jabłka, kokardki itp.
  • drut i/lub klej do nanoszenia na gorąco

Podstawa świątecznego wianka

Iglasty wianek – podstawę świątecznej dekoracji drzwi  możesz zrobić własnoręcznie – skorzystać z gotowego wiklinowego koła, które dachówkowato obłożysz gałązkami jodły lub świerka mocowanymi drutem. W sklepach jest ogromny wybór wyrobów z wikliny, z pewnością więc znajdziesz kształt i rozmiar, który najbardziej będzie ci odpowiadał. Samodzielnie przygotować podstawę świątecznego wianka oczywiście będzie taniej niż kupić, ale tu wybór należy do ciebie. Wianek z gałązek drzew iglastych możesz też upleść bez wiklinowego rdzenia – całą konstrukcję musisz tylko mocno wzmocnić drutem. Możesz także po prostu powiązać ze sobą pojedyncze, krótkie gałązki i stworzyć z nich koło albo powtykać je w przyciętą w kształt okręgu gąbkę florystyczną.

Dekoracja wianka na Boże Narodzenie

Świąteczny wianek na drzwi trzeba jakoś zaczepić – najlepiej wykorzystać do tego celu dekoracyjną wstążkę lub kokardę. W zależności od konstrukcji, z jakiej przygotowano wianek, dekoracje będziesz w niego wbijał lub przywiązywał. Rajskie jabłka możesz na przykład wtykać w gąbkę za pomocą wykałaczek, bombki, szyszki czy suszone owoce mocować do podstawy drutem, a do złoconych szyszek lub orzechów najpierw przykleić na gorąco drut, a potem przetknąć ten drut przez wianek. 

.. Wszystko o wigilii i Bożym Narodzeniu

Redakcja 17/12/2015

Zobacz też

Ostatni sprawdzian siatkarzy przed Olimpiadą - jak radzą sobie Polacy w Memoriale Huberta Wagnera. Z kim zmierzą się w ostatnim meczu sparingowym przed Igrzyskami? Ostatni sprawdzian siatkarzy przed Olimpiadą - jak radzą sobie Polacy w Memoriale Huberta Wagnera. Z kim zmierzą się w ostatnim meczu sparingowym przed Igrzyskami? Polscy siatkarze na kilka dni przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie szlifują swoją formę na Memoriale Huberta Wagnera w Zielonej Górze. Jak wypadają w meczach z teoretycznie słabszymi zespołami? Kiedy i z kim rozegrają swój ostatni sparing przed Igrzyskami? REKRUTACJA NA STUDIA. Jak przejść bez stresu rozmowę kwalifikacyjną? REKRUTACJA NA STUDIA. Jak przejść bez stresu rozmowę kwalifikacyjną? Okres wakacyjny to dla jednych czas błogiej idylli i wypoczynku, zaś dla innych to czas intensywnych egzaminów i rozmów kwalifikacyjnych przed podjęciem studiów. Dlaczego? Każdy kandydat na studenta zapewne wie – REKRUTACJA. Co spakować do walizki by być przygotowanym na każdą pogodę? Jak dobrze się spakować? Co spakować do walizki by być przygotowanym na każdą pogodę? Jak dobrze się spakować? Jak zdecydować się co zabrać ze sobą na urlop? Jak przygotować się na wyjazd tak, aby nie zaskoczyła nas pogoda? Co spakować, by nie targać ze sobą połowy szafy? Podpowiadamy, co spakować i co dokupić, by w jak najmniejszej walizce zmieściło się jak najwięcej stylizacji! Gdzie można uzyskać BEZPŁATNĄ PORADĘ KONSUMENCKĄ? Sposoby na nieuczciwego sprzedawcę Gdzie można uzyskać BEZPŁATNĄ PORADĘ KONSUMENCKĄ? Sposoby na nieuczciwego sprzedawcę Nie wiesz, jak załatwić reklamację butów, które rozpadają się po kilku użyciach, albo innej rzeczy, którą niedawno kupiłeś i już źle działa? Są instytucje, które mogą w tym pomóc - w dodatku za darmo. Mówimy, jak uzyskać poradę konsumencką - za pośrednictwem maila lub telefonicznie, przez infolinię.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!