Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!

Boże Narodzenie wymaga wyjątkowej oprawy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się m.in. bożonarodzeniowe wianki na drzwi, które świąteczny nastrój wprowadzają już u wejścia do domu. Taki wianek możemy wykonać samodzielnie. Nie jest to nic trudnego, a satysfakcja z własnoręcznie przygotowanej ozdoby świątecznej będzie ogromna.
Zdjęcie z artykułu: Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!
Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!źródło:Mariusz Bykowski/ZPR Media SA

Do wykonania bożonarodzeniowego wianka na drzwi, który na długo przed wigilią może wprowadzić w naszym domu świąteczną atmosferę, niezbędne będą:

  • wianek z żywej bądź sztucznej jedliny (ewentualnie wianek z wikliny oraz iglaste gałązki)
  • szyszki,
  • kolorowe bombki i inne elementy dekoracyjne, którymi ozdobimy gotową już dekorację: złocone szyszki i orzechy, rajskie jabłka, kokardki itp.
  • drut i/lub klej do nanoszenia na gorąco

Podstawa świątecznego wianka

Iglasty wianek – podstawę świątecznej dekoracji drzwi  możesz zrobić własnoręcznie – skorzystać z gotowego wiklinowego koła, które dachówkowato obłożysz gałązkami jodły lub świerka mocowanymi drutem. W sklepach jest ogromny wybór wyrobów z wikliny, z pewnością więc znajdziesz kształt i rozmiar, który najbardziej będzie ci odpowiadał. Samodzielnie przygotować podstawę świątecznego wianka oczywiście będzie taniej niż kupić, ale tu wybór należy do ciebie. Wianek z gałązek drzew iglastych możesz też upleść bez wiklinowego rdzenia – całą konstrukcję musisz tylko mocno wzmocnić drutem. Możesz także po prostu powiązać ze sobą pojedyncze, krótkie gałązki i stworzyć z nich koło albo powtykać je w przyciętą w kształt okręgu gąbkę florystyczną.

Dekoracja wianka na Boże Narodzenie

Świąteczny wianek na drzwi trzeba jakoś zaczepić – najlepiej wykorzystać do tego celu dekoracyjną wstążkę lub kokardę. W zależności od konstrukcji, z jakiej przygotowano wianek, dekoracje będziesz w niego wbijał lub przywiązywał. Rajskie jabłka możesz na przykład wtykać w gąbkę za pomocą wykałaczek, bombki, szyszki czy suszone owoce mocować do podstawy drutem, a do złoconych szyszek lub orzechów najpierw przykleić na gorąco drut, a potem przetknąć ten drut przez wianek. 

.. Wszystko o wigilii i Bożym Narodzeniu

Redakcja 17/12/2015

Zobacz też

Ekspres Saharyjski – najdłuższy pociąg świata. Jak działa kolej na Saharze? Ekspres Saharyjski – najdłuższy pociąg świata. Jak działa kolej na Saharze? Szyny kolejowe przecinające Saharę narażone są na nieustanne działanie ekstremalnych czynników. Saharyjski wiatr bez przerwy nawiewa na nie piasek, temperatura przy podłożu sięga 75 st. C, a w pobliżu toru znajdują się setki ruchomych wydm, mogących całkowicie zablokować transport. Koszmarna wyprawa, czyli jak się skończył przemyt marihuany z Malagi do Manchesteru Koszmarna wyprawa, czyli jak się skończył przemyt marihuany z Malagi do Manchesteru Witamy u celu podróży! Czeka cię teraz długi wyrok w przepełnionym więzieniu, bardzo daleko od domu. Seria „Koszmarna wyprawa" to historie ludzi, którzy podczas pobytu za granicą wpadają w tarapaty, wikłając się w kłopoty. Przemyt alkoholu i narkotyków, zakazana miłość, niefortunne spotkania z miejscowymi przestępcami stają się początkiem koszmaru. Życie po 11 września - przerażąjące i wzruszające opowieści ludzi, którzy przeżyli atak na Wolrd Trade Center Życie po 11 września - przerażąjące i wzruszające opowieści ludzi, którzy przeżyli atak na Wolrd Trade Center Na miejscu zburzonych wież World Trade Center stoi już nowy gigantyczny wieżowiec Freedom Tower, jeden z czterech budowanych na miejscu tragedii obiektów mających symbolizować niezłomność narodu amerykańskiego. Życie w strefie zero odradza się, ale życie tych, którzy znaleźli się w tym miejscu 11 września 2001 roku już nigdy nie będzie takie samo. Wysłuchajmy opowieści ludzi, którzy przeżyli atak na World Trade Center. Człowiek od środka, część 2. Sean pamięta wszystkie fakty ze swojego życia. Jak to możliwe? Człowiek od środka, część 2. Sean pamięta wszystkie fakty ze swojego życia. Jak to możliwe? Fakty i dane na temat funkcjonowania naszego organizmu mogą wprawiać w zdumienie. Oglądając drugi odcinek dwuczęściowego programu „Człowiek od środka" dowiecie się, jak działa mózg, jak to się dzieje, że wprawia w ruch kości i mięśnie i jak radzi sobie z otaczającym każdego człowieka chaosem informacyjnym.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!