Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!

Boże Narodzenie wymaga wyjątkowej oprawy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się m.in. bożonarodzeniowe wianki na drzwi, które świąteczny nastrój wprowadzają już u wejścia do domu. Taki wianek możemy wykonać samodzielnie. Nie jest to nic trudnego, a satysfakcja z własnoręcznie przygotowanej ozdoby świątecznej będzie ogromna.
Zdjęcie z artykułu: Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!
Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!źródło:Mariusz Bykowski/ZPR Media SA

Do wykonania bożonarodzeniowego wianka na drzwi, który na długo przed wigilią może wprowadzić w naszym domu świąteczną atmosferę, niezbędne będą:

  • wianek z żywej bądź sztucznej jedliny (ewentualnie wianek z wikliny oraz iglaste gałązki)
  • szyszki,
  • kolorowe bombki i inne elementy dekoracyjne, którymi ozdobimy gotową już dekorację: złocone szyszki i orzechy, rajskie jabłka, kokardki itp.
  • drut i/lub klej do nanoszenia na gorąco

Podstawa świątecznego wianka

Iglasty wianek – podstawę świątecznej dekoracji drzwi  możesz zrobić własnoręcznie – skorzystać z gotowego wiklinowego koła, które dachówkowato obłożysz gałązkami jodły lub świerka mocowanymi drutem. W sklepach jest ogromny wybór wyrobów z wikliny, z pewnością więc znajdziesz kształt i rozmiar, który najbardziej będzie ci odpowiadał. Samodzielnie przygotować podstawę świątecznego wianka oczywiście będzie taniej niż kupić, ale tu wybór należy do ciebie. Wianek z gałązek drzew iglastych możesz też upleść bez wiklinowego rdzenia – całą konstrukcję musisz tylko mocno wzmocnić drutem. Możesz także po prostu powiązać ze sobą pojedyncze, krótkie gałązki i stworzyć z nich koło albo powtykać je w przyciętą w kształt okręgu gąbkę florystyczną.

Dekoracja wianka na Boże Narodzenie

Świąteczny wianek na drzwi trzeba jakoś zaczepić – najlepiej wykorzystać do tego celu dekoracyjną wstążkę lub kokardę. W zależności od konstrukcji, z jakiej przygotowano wianek, dekoracje będziesz w niego wbijał lub przywiązywał. Rajskie jabłka możesz na przykład wtykać w gąbkę za pomocą wykałaczek, bombki, szyszki czy suszone owoce mocować do podstawy drutem, a do złoconych szyszek lub orzechów najpierw przykleić na gorąco drut, a potem przetknąć ten drut przez wianek. 

.. Wszystko o wigilii i Bożym Narodzeniu

Redakcja 17/12/2015

Zobacz też

Ile kosztują rozmowy w roamingu? Czy każdy operator ma swoje stawki czy opłata jest ujednolicona? Ile kosztują rozmowy w roamingu? Czy każdy operator ma swoje stawki czy opłata jest ujednolicona? Ile kosztują rozmowy w roamingu? Rozmowy, smsy i transfer danych w roamingu jest droższy niż w przypadku tych samych usług w kraju. W Unii Europejskiej różnice nie są ogromne - wysokość opłat roamingowych rest regulowana. W przypadku podróży egzotycznych, na inne kontynenty, opłaty za minutę rozmowy mogą przyprawić o zawrót głowy. A ile będą nas kosztować usługi, jeśli skorzystamy z nich w ramach roamingu? Jakie zmiany wprowadza nowa ustawa o kredycie konsumenckim? Jakie zmiany wprowadza nowa ustawa o kredycie konsumenckim? Zmiany w ustawie o kredycie konsumenckim budzą wiele emocji. I nic dziwnego. Wiele osób rozumiało przejrzystość zasad udzielania kredytów jako definitywny koniec stosowania przysłowiowych „gwiazdek” w umowach. A tymczasem gwiazdki po prostu zostały częściowo wyeliminowane, a częściowo uprawomocnione. Sprawdźmy, co się zmieniło.   ŁUKASZ KUBOT i jego miejsca w rankingach ATP. Co osiągnął Polak? ŁUKASZ KUBOT i jego miejsca w rankingach ATP. Co osiągnął Polak? Łukasz Kubot to praworęczny tenisista grający zarówno w singlu, jak i w deblu. Które miejsce w rankingu zajmuje i jak zaczynał swoją przygodę z tenisem? Z kim grywa w deblu? Mówimy wszystko na temat Łukasza Kubota. Jak powiększyć swoją zdolność kredytową? Jak powiększyć swoją zdolność kredytową? Przyznanie kredytu przez bank uzależnione jest od posiadania przez nas zdolności kredytowej – jednego z najbardziej istotnych elementów w drodze po kredyt. Teraz, gdy zmianie uległy przepisy regulujące zarówno kredyty hipoteczne, jak i gotówkowe, droga ta może stać się nieco trudniejsza. Radzimy, co można zrobić, by zwiększyć swoje szanse.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!