Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!

Boże Narodzenie wymaga wyjątkowej oprawy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się m.in. bożonarodzeniowe wianki na drzwi, które świąteczny nastrój wprowadzają już u wejścia do domu. Taki wianek możemy wykonać samodzielnie. Nie jest to nic trudnego, a satysfakcja z własnoręcznie przygotowanej ozdoby świątecznej będzie ogromna.
Zdjęcie z artykułu: Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!
Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!źródło:Mariusz Bykowski/ZPR Media SA

Do wykonania bożonarodzeniowego wianka na drzwi, który na długo przed wigilią może wprowadzić w naszym domu świąteczną atmosferę, niezbędne będą:

  • wianek z żywej bądź sztucznej jedliny (ewentualnie wianek z wikliny oraz iglaste gałązki)
  • szyszki,
  • kolorowe bombki i inne elementy dekoracyjne, którymi ozdobimy gotową już dekorację: złocone szyszki i orzechy, rajskie jabłka, kokardki itp.
  • drut i/lub klej do nanoszenia na gorąco

Podstawa świątecznego wianka

Iglasty wianek – podstawę świątecznej dekoracji drzwi  możesz zrobić własnoręcznie – skorzystać z gotowego wiklinowego koła, które dachówkowato obłożysz gałązkami jodły lub świerka mocowanymi drutem. W sklepach jest ogromny wybór wyrobów z wikliny, z pewnością więc znajdziesz kształt i rozmiar, który najbardziej będzie ci odpowiadał. Samodzielnie przygotować podstawę świątecznego wianka oczywiście będzie taniej niż kupić, ale tu wybór należy do ciebie. Wianek z gałązek drzew iglastych możesz też upleść bez wiklinowego rdzenia – całą konstrukcję musisz tylko mocno wzmocnić drutem. Możesz także po prostu powiązać ze sobą pojedyncze, krótkie gałązki i stworzyć z nich koło albo powtykać je w przyciętą w kształt okręgu gąbkę florystyczną.

Dekoracja wianka na Boże Narodzenie

Świąteczny wianek na drzwi trzeba jakoś zaczepić – najlepiej wykorzystać do tego celu dekoracyjną wstążkę lub kokardę. W zależności od konstrukcji, z jakiej przygotowano wianek, dekoracje będziesz w niego wbijał lub przywiązywał. Rajskie jabłka możesz na przykład wtykać w gąbkę za pomocą wykałaczek, bombki, szyszki czy suszone owoce mocować do podstawy drutem, a do złoconych szyszek lub orzechów najpierw przykleić na gorąco drut, a potem przetknąć ten drut przez wianek. 

.. Wszystko o wigilii i Bożym Narodzeniu

Redakcja 17/12/2015

Zobacz też

Droga na drugą stronę. Animowany dokument o Rumunie, który oskarżony w Polsce o kradzież pieniędzy podejmuje strajk głodowy i umiera w areszcie Droga na drugą stronę. Animowany dokument o Rumunie, który oskarżony w Polsce o kradzież pieniędzy podejmuje strajk głodowy i umiera w areszcie Ta historia wstrząsnęła całą Polską. Młody Rumun przebywający w Krakowie oskarżony został o kradzież pieniędzy i osadzony w areszcie. Podjął strajk głodowy i po spóźnionej interwencji sądu zmarł w więzieniu. Jego dramatyczną historię w animowanym dokumencie „Droga na drugą stronę" opowiada rumuńska reżyserka Anca Damian. Potęga natury - fascynująca seria dokumentalna o dzikich zwierzętach ze wszystkich stron świata Potęga natury - fascynująca seria dokumentalna o dzikich zwierzętach ze wszystkich stron świata „Potęga natury" to sześcioodcinkowy serial produkcji BBC poświęcony życiu zwierząt ze wszystkich stron świata. W kolejnych epizodach serii wraz z ekipą filmową przenosimy się z kontynentu na kontynent, podglądając życie przedstawicieli miejscowych ekosystemów. Jak zwierzęta radzą sobie w trudnych sytuacjach? Co robią, żeby przetrwać? Ile wysiłku muszą włożyć, żeby zapewnić kontynuację gatunku? Dziwne czasy na ziemi - masowe wymieranie ryb i rabunkowe połowy w Afryce. Z wizytą w Ghanie i Namibii Dziwne czasy na ziemi - masowe wymieranie ryb i rabunkowe połowy w Afryce. Z wizytą w Ghanie i Namibii Masowe wymieranie ryb i rabunkowe połowy w krajach afrykańskich prowadzą do niekorzystnych zmian w środowisku tego kontynentu. Czy można zapobiec ich pogłębianiu się? Czy zmiany, jakie zaszły są odwracalne? Człowiek ryba. Jak długo można wytrzymać pod wodą na jednym oddechu? Człowiek ryba. Jak długo można wytrzymać pod wodą na jednym oddechu? Czy udało wam się kiedyś wstrzymać oddech na dłużej 22 minuty? Myślicie, że to niemożliwe? Czterokrotny mistrz freedivingu Stig Åvall Severinsen udowodni wam, że się mylicie!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!