Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!

Boże Narodzenie wymaga wyjątkowej oprawy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się m.in. bożonarodzeniowe wianki na drzwi, które świąteczny nastrój wprowadzają już u wejścia do domu. Taki wianek możemy wykonać samodzielnie. Nie jest to nic trudnego, a satysfakcja z własnoręcznie przygotowanej ozdoby świątecznej będzie ogromna.
Zdjęcie z artykułu: Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!
Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Zrób go sam!źródło:Mariusz Bykowski/ZPR Media SA

Do wykonania bożonarodzeniowego wianka na drzwi, który na długo przed wigilią może wprowadzić w naszym domu świąteczną atmosferę, niezbędne będą:

  • wianek z żywej bądź sztucznej jedliny (ewentualnie wianek z wikliny oraz iglaste gałązki)
  • szyszki,
  • kolorowe bombki i inne elementy dekoracyjne, którymi ozdobimy gotową już dekorację: złocone szyszki i orzechy, rajskie jabłka, kokardki itp.
  • drut i/lub klej do nanoszenia na gorąco

Podstawa świątecznego wianka

Iglasty wianek – podstawę świątecznej dekoracji drzwi  możesz zrobić własnoręcznie – skorzystać z gotowego wiklinowego koła, które dachówkowato obłożysz gałązkami jodły lub świerka mocowanymi drutem. W sklepach jest ogromny wybór wyrobów z wikliny, z pewnością więc znajdziesz kształt i rozmiar, który najbardziej będzie ci odpowiadał. Samodzielnie przygotować podstawę świątecznego wianka oczywiście będzie taniej niż kupić, ale tu wybór należy do ciebie. Wianek z gałązek drzew iglastych możesz też upleść bez wiklinowego rdzenia – całą konstrukcję musisz tylko mocno wzmocnić drutem. Możesz także po prostu powiązać ze sobą pojedyncze, krótkie gałązki i stworzyć z nich koło albo powtykać je w przyciętą w kształt okręgu gąbkę florystyczną.

Dekoracja wianka na Boże Narodzenie

Świąteczny wianek na drzwi trzeba jakoś zaczepić – najlepiej wykorzystać do tego celu dekoracyjną wstążkę lub kokardę. W zależności od konstrukcji, z jakiej przygotowano wianek, dekoracje będziesz w niego wbijał lub przywiązywał. Rajskie jabłka możesz na przykład wtykać w gąbkę za pomocą wykałaczek, bombki, szyszki czy suszone owoce mocować do podstawy drutem, a do złoconych szyszek lub orzechów najpierw przykleić na gorąco drut, a potem przetknąć ten drut przez wianek. 

.. Wszystko o wigilii i Bożym Narodzeniu

Redakcja 17/12/2015

Zobacz też

Jezus na Stadionie 6 lipca: jaki program? O. Bashobora w Warszawie Jezus na Stadionie 6 lipca: jaki program? O. Bashobora w Warszawie Na Stadionie Narodowym 6 lipca odbędzie się niecodzienne wydarzenie – rekolekcje, w których weźmie udział prawie 58 tys. osób. Poprowadzi je o. Bashobora z Ugandy. Organizatorzy reklamują to hasłem „Jezus na Stadionie”. Jaki jest program spotkania? Mówimy, jak będzie przebiegało spotkanie, aby uczestnicy mogli się przygotować. Jezus na Stadionie, Bashobora 6.07.13: jak dojechać na Stadion Narodowy? Jezus na Stadionie, Bashobora 6.07.13: jak dojechać na Stadion Narodowy? 6 lipca na Stadionie Narodowym odbędą się rekolekcje JEZUS NA STADIONIE. Stadion jest położony blisko centrum Warszawy, więc uczestnicy nie powinni mieć problemu z dotarciem na miejsce. Mówimy, jak dojechać na STADION NARODOWY, korzystając z komunikacji miejskiej, oraz jak dotrzeć tam samochodem. Jezus na Stadionie. Co wolno zabrać ze sobą na rekolekcje, a czego nie? Jezus na Stadionie. Co wolno zabrać ze sobą na rekolekcje, a czego nie? Prawie 58 tys. osób pojawi się w sobotę 6 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie, aby wziąć udział w rekolekcjach. Wszystko trwać będzie od godziny 9 do 22. Mówimy, co zabrać ze sobą na rekolekcje "Jezus na Stadionie". KSIĘŻNA MATYLDA, nowa królowa Belgii – pół-Polka i krewna Komorowskiego. Co trzeba o niej wiedzieć? KSIĘŻNA MATYLDA, nowa królowa Belgii – pół-Polka i krewna Komorowskiego. Co trzeba o niej wiedzieć? Po abdykacji króla Alberta rządy w Belgii objął książę Brabancji Filip Koburg. Jego małżonką jest księżna Matylda d'Udekem dAcoz, która, o czym niewiele osób wie, ma polskie korzenie. Matką księżnej Matyldy jest bowiem hrabina Anna Komorowska, daleka krewna Bronisława Komorowskiego. Mówimy o polskich korzeniach księżnej Matyldy.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!