Świat Lincolna – cała prawda o szesnastym prezydencie Stanów Zjednoczonych

Czy Abraham Lincoln rzeczywiście był tak kryształową postacią, jak zwykło się dziś uważać? „Teorie Spiskowe" biorą pod lupę sylwetkę tego słynnego przywódcy Stanów Zjednoczonych i sprawdzają, jakie tajemnice skrywał szesnasty prezydent USA.Był pierwszym w historii republikaninem na fotelu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zapoczątkował proces, który ostatecznie doprowadził do zniesienia niewolnictwa w USA. To dzięki jego decyzjom pomyślnego końca dobiegła wojna secesyjna.

Abraham Lincoln jest dziś postrzegany jako prezydent o kryształowym charakterze, wielu cnót i szlachetnego serca. W kulturze popularnej funkcjonuje jako postać zdecydowanie pozytywna, obdarzona szeregiem zdolności i zalet.

Ale czy rzeczywiście właśnie taki był szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych? Jak się okazuje, Abraham Lincoln to postać o wiele bardziej wielowymiarowa niż można byłoby sądzić. Śledztwo, przeprowadzone przez „Teorii Spiskowych" ujawnia głęboko skrywane tajemnice jednego z najsłynniejszych prezydentów USA.

Czy to prawda, że Lincoln cierpiał na syfilis? Czy rzeczywiście na jego decyzje wpływ miała głęboko ukrywana przed światem depresja, na którą cierpiał? Czy o jego powodzeniu zdecydowanie bardziej niż inne cechy zadecydowały przede wszystkim umiejętność kreowania własnego wizerunku oraz bezwzględnego manipulowania ludźmi ze swojego otoczenia? Czy dochodzenie „Teorii Spiskowych" pozwoli ujawnić głęboko skrywane tajemnice Abrahama Lincolna?

Redakcja 14/11/2014

Zobacz też

ANDRZEJ PIĄTAK, były poseł Twojego Ruchu. Kim jest? ANDRZEJ PIĄTAK, były poseł Twojego Ruchu. Kim jest? Andrzej Piątak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Ruchu Palikota, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 41 (OKW Szczecin). Opinia publiczna dowiedziała się o nim, gdy w lutym 2011 roku próbował powiesić w sali obrad szczecińskiego ratusza inne symbole religijne obok krzyża. Kontrowersje wzbudza też jego działalność gospodarcza - jest właścicielem fermy norek, których skór używa się do produkcji futer. WOJCIECH PENKALSKI, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Braniewa. Zobacz SYLWETKĘ posła WOJCIECH PENKALSKI, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Braniewa. Zobacz SYLWETKĘ posła Wojciech Penkalski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Ruchu Palikota, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 34 (OKW Elbląg). Dwa lata spędził w więzieniu, odsiadując wyrok za pobicie, groźby i wymuszenia rozbójnicze, a choć szef jego partii słynie z antyklerykalnych poglądów, poseł nie zamierza usuwać wytatuowanego na całych plecach wizerunku Chrystusa na krzyżu. Zobacz, czego jeszcze nie wiesz o pośle Ruchu Palikota! MICHAŁ PACHOLSKI, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Łęczycy. Zobacz SYLWETKĘ posła MICHAŁ PACHOLSKI, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Łęczycy. Zobacz SYLWETKĘ posła Michał Pacholski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Ruchu Palikota, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 11 (OKW Sierdz). Działacz samorządowy i jedne z najmłodszych posłów w obecnej kadencji Sejmu RP. MACIEJ MROCZEK, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Zielonej Góry. Zobacz SYLWETKĘ posła MACIEJ MROCZEK, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Zielonej Góry. Zobacz SYLWETKĘ posła Maciej Mroczek, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Ruchu Palikota, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 8 (OKW Zielona Góra). Szef Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich w gabinecie Donalda Tuska.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!