Świat Lincolna – cała prawda o szesnastym prezydencie Stanów Zjednoczonych

Czy Abraham Lincoln rzeczywiście był tak kryształową postacią, jak zwykło się dziś uważać? „Teorie Spiskowe" biorą pod lupę sylwetkę tego słynnego przywódcy Stanów Zjednoczonych i sprawdzają, jakie tajemnice skrywał szesnasty prezydent USA.Był pierwszym w historii republikaninem na fotelu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zapoczątkował proces, który ostatecznie doprowadził do zniesienia niewolnictwa w USA. To dzięki jego decyzjom pomyślnego końca dobiegła wojna secesyjna.

Abraham Lincoln jest dziś postrzegany jako prezydent o kryształowym charakterze, wielu cnót i szlachetnego serca. W kulturze popularnej funkcjonuje jako postać zdecydowanie pozytywna, obdarzona szeregiem zdolności i zalet.

Ale czy rzeczywiście właśnie taki był szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych? Jak się okazuje, Abraham Lincoln to postać o wiele bardziej wielowymiarowa niż można byłoby sądzić. Śledztwo, przeprowadzone przez „Teorii Spiskowych" ujawnia głęboko skrywane tajemnice jednego z najsłynniejszych prezydentów USA.

Czy to prawda, że Lincoln cierpiał na syfilis? Czy rzeczywiście na jego decyzje wpływ miała głęboko ukrywana przed światem depresja, na którą cierpiał? Czy o jego powodzeniu zdecydowanie bardziej niż inne cechy zadecydowały przede wszystkim umiejętność kreowania własnego wizerunku oraz bezwzględnego manipulowania ludźmi ze swojego otoczenia? Czy dochodzenie „Teorii Spiskowych" pozwoli ujawnić głęboko skrywane tajemnice Abrahama Lincolna?

Redakcja 15/11/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!