Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić?

ZUS ma prawo zmniejszyć lub zawiesić świadczenie przedemerytalne, jeśli osiągamy przychód powyżej ustalonych limitów. Ile można dorobić do świadczenia przedemerytalnego? Jakie są zasady?

Kiedy ZUS może zawiesić świadczenie przedemerytalne?

Jeśli przychód przekracza graniczną kwotę przychodu równą 70 procent przeciętnego wynagrodzenia z 2012 roku, prawo do świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego ulega zawieszeniu. Ta kwota graniczna wynosi 2645,20 zł.

>>> Świadczenia przedemerytalne – dla kogo? [WARUNKI – KLIKNIJ!]

Drugi przypadek: jeśli zostanie przekroczona roczna granica 70 procent przeciętnego wynagrodzenia, czyli 29 582,40 zł, to również ZUS może zawiesić świadczenie.

Kiedy ZUS może zmniejszyć świadczenie przedemerytalne?

Świadczenie przedemerytalne zostanie zmniejszone, jeśli kwota przychodu przekracza dopuszczalną miesięczną kwotę przychodu równą 25 procent przeciętnego wynagrodzenia z 2012 roku, czyli obecnie 880,50 zł. Zostanie również zmniejszone wtedy, gdy przekroczymy dopuszczalną roczną kwotę przychodu, czyli obecnie 10 566,00 zł.

Ile wynosi gwarantowana kwota świadczenia przedemerytalnego?

Gwarantowana kwota świadczenia przysługująca osobie osiągającej przychód przekraczający 25 procent przeciętnego wynagrodzenia (ale nie więcej niż 70 procent) wynosi obecnie 487,88 zł.

>>> Świadczenie przedemerytalne – ILE WYNOSI zasiłek przedemerytalny? [KLIKNIJ!]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 11/06/2013

Zobacz też

Czy piwo służy naszemu zdrowiu? Czy piwo jest zdrowe? Porady na zdrowie Czy piwo służy naszemu zdrowiu? Czy piwo jest zdrowe? Porady na zdrowie Piwo w małych ilościach może mieć dobry wpływ na nasze zdrowie. Wytwarzane z naturalnych składników, wody, zboża i drożdży, jest w 95 proc. przyswajalne przez organizm. Dostarcza witamin, soli mineralnych i protein. A przede wszystkim nie jest tak wysokokaloryczne, jak się powszechnie sądzi. Czy piwo jest zdrowe? Samochód na gaz. Jak będą wyglądać instalacje gazowe przyszłości? Samochód na gaz. Jak będą wyglądać instalacje gazowe przyszłości? Obecnie na rynku najpopularniejsze są instalacje LPG IV i V generacji. Opierające się na wtrysku gazu w stanie lotnym lub ciekłym. W najbliższych latach rozwój instalacji LPG pójdzie w kierunku bezpośredniego wtrysku ciekłego gazu. Systemy będą też bardziej zintegrowane z elektroniką samochodu. Jakie są przepisy drogowe w Chorwacji? Jakie są przepisy drogowe w Chorwacji? Przed planowana podróżą samochodem do Chorwacji koniecznie trzeba poznać przepisy drogowe obowiązujące na terenie Chorwacji i sprawdzić, jak powinien być wyposażony nasz samochód. Trzeba pamiętać, że w Chorwacji obowiązują opłaty za przejazd autostradą, czyli musimy mieć wykupioną winietę Gdzie znajduje się najdłuższy most na świecie Gdzie znajduje się najdłuższy most na świecie Most Qingdao Haiwan to najdłuższa tego typu konstrukcja na świecie. Przeprawa, której budowa zakończyła się w połowie tego roku, ma długość aż 42,5 km. Ma on po dwie trzypasmowe jezdnie i pozwala skrócić czas jazdy między miastami nawet o 30 minut. Konstrukcja mostu wytrzyma m. in. trzęsienie ziemi.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!