Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić?

ZUS ma prawo zmniejszyć lub zawiesić świadczenie przedemerytalne, jeśli osiągamy przychód powyżej ustalonych limitów. Ile można dorobić do świadczenia przedemerytalnego? Jakie są zasady?

Kiedy ZUS może zawiesić świadczenie przedemerytalne?

Jeśli przychód przekracza graniczną kwotę przychodu równą 70 procent przeciętnego wynagrodzenia z 2012 roku, prawo do świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego ulega zawieszeniu. Ta kwota graniczna wynosi 2645,20 zł.

>>> Świadczenia przedemerytalne – dla kogo? [WARUNKI – KLIKNIJ!]

Drugi przypadek: jeśli zostanie przekroczona roczna granica 70 procent przeciętnego wynagrodzenia, czyli 29 582,40 zł, to również ZUS może zawiesić świadczenie.

Kiedy ZUS może zmniejszyć świadczenie przedemerytalne?

Świadczenie przedemerytalne zostanie zmniejszone, jeśli kwota przychodu przekracza dopuszczalną miesięczną kwotę przychodu równą 25 procent przeciętnego wynagrodzenia z 2012 roku, czyli obecnie 880,50 zł. Zostanie również zmniejszone wtedy, gdy przekroczymy dopuszczalną roczną kwotę przychodu, czyli obecnie 10 566,00 zł.

Ile wynosi gwarantowana kwota świadczenia przedemerytalnego?

Gwarantowana kwota świadczenia przysługująca osobie osiągającej przychód przekraczający 25 procent przeciętnego wynagrodzenia (ale nie więcej niż 70 procent) wynosi obecnie 487,88 zł.

>>> Świadczenie przedemerytalne – ILE WYNOSI zasiłek przedemerytalny? [KLIKNIJ!]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 11/06/2013

Zobacz też

KTO KOGO przepuszcza w DRZWIACH? Kto pierwszy przechodzi w drzwiach w pracy, a kto w sklepie lub restauracji? KTO KOGO przepuszcza w DRZWIACH? Kto pierwszy przechodzi w drzwiach w pracy, a kto w sklepie lub restauracji? Drzwi niby są prostym, płaskim elementem każdego budynku (i nie tylko), ale mogą przysporzyć wielu problemów. Nie tylko dlatego, że czasem trudno zgadnąć, w którą stronę się otwierają. Wchodzenie i wychodzenie przez drzwi to niezły sprawdzian kindersztuby. Mówimy, jak go dobrze zaliczyć. Jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu? Jak chronić dom przed nagrzewaniem w upalne dni? Jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu? Jak chronić dom przed nagrzewaniem w upalne dni? Kiedy przez tydzień czy dwa panują tropikalne upały, dom bez klimatyzacji zaczyna przypominać piekarnik. Co robić, by choć trochę ochronić mieszkanie przed nagrzewaniem? Czy kajakarka ANETA KONIECZNA chora na raka ma szansę zdobyć medal olimpijski? Czy rak może być przeszkodą w uprawianiu sportu? Czy kajakarka ANETA KONIECZNA chora na raka ma szansę zdobyć medal olimpijski? Czy rak może być przeszkodą w uprawianiu sportu? Prawdziwego sportowca charakteryzuje nie tylko talent i chęć doskonalenia swoich umiejętności, ale też niezłomny charakter, który pozwala przezwyciężyć wszelkie przeciwności stawiane przed nim przez los. Takim kimś jest Aneta Konieczna, reprezentantka Polski w kajakarstwie, która zmaga się z rakiem, lecz wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Jakie szanse na medal ma Konieczna? Akcesoria i stroje pływackie. Co zabrać na basen lub plażę? Akcesoria i stroje pływackie. Co zabrać na basen lub plażę? Pływanie, nurkowanie i inne sporty wodne dostarczają bardzo dużo radości i korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Pływać może każdy, bez względu na wiek i kondycję. Jest to sport bezpieczny, rozwija i wzmacnia mięśnie całego ciała. Nie obciąża stawów, a kontuzje zdarzają się bardzo rzadko.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!