SuperWynalazki - NOWY SEZON

Potrzeba matką wynalazków. Wojna, konflikty i walka o władzę napędzają ludzką pomysłowość. Zwykłe przedmioty, których używamy na co dzień, mają niezwykłe pochodzenie. Niektóre z nich zostały stworzone w laboratoriach wojskowych przez specjalistów, szukających nowatorskich rozwiązań. Zobacz jak powstał zegarek na rękę, kamera cyfrowa albo proteza nogi.
Zdjęcie z artykułu: SuperWynalazki - NOWY SEZON
SuperWynalazkiźródło:TCB MEDIA RIGHTS LIMITED

Co wspólnego ma kuchenka mikrofalowa z radarem przeciwlotniczym, a czołg z tosterem? Skąd się wzięła kawa rozpuszczalna i jednorazowe chusteczki do nosa? Odpowiedź jest zaskakująca. Te zwykłe przedmioty, których używamy na co dzień, są wynalazkami stworzonymi na potrzeby wojska. Rządy nie skąpią funduszy na rozwój militarnej technologii.

To właśnie w wojskowych laboratoriach powstał system GPS. Dziś znajdziemy go w każdym samochodzie, telefonie i na półce supermarketu. Popularny szwajcarski scyzoryk pierwotnie był przeznaczony wyłącznie dla żołnierzy. Naukowcy chcieli zaprojektować wielofunkcyjny i lekki przyrząd dla wojska. W programie poznamy również historię powstania siodła i aerodynamicznego skrzydła samolotu.

SuperWynalazki:  Poniedziałek - Piątek, 19:00 w FOKUS TV

Redakcja 15/02/2018

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!