Straż przybrzeżna na Alasce 3, GALERIA

Seria dokumentalna przedstawia trudną i niebezpieczną pracę funkcjonariuszy Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych z jednostki stacjonującej na wyspie Kodiak w stanie Alaska.

Emocjonująca seria prezentująca wysiłek i bohaterstwo funkcjonariuszy Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych z baz na Alasce. W ramach codziennej służby strażnicy podejmują trudne i ryzykowne akcje poszukiwawcze i ratownicze. Do ich zadań należy również patrolowanie wód przybrzeżnych, ochrona środowiska naturalnego oraz zapewnienie bezpieczeństwa jednostkom morskim. Stawiają przy tym czoło surowym warunkom panującym na północnych pustkowiach. W programie mamy okazję poznać doświadczonych funkcjonariuszy oraz szkolących się rekrutów, a także zobaczyć dramatyczne akcje straży przybrzeżnej.

Odcinek 1

Dowódca bazy lotniczej w Kodiak przechodzi na emeryturę. Funkcjonariusze z tej jednostki przeprowadzają dwie trudne akcje ratownicze. Muszą odnaleźć rybaka, który wypadł za burtę, a także przetransportować do szpitala ciężko rannego weterana. Prawdziwe wyzwanie czeka ich jednak, kiedy ogromna platforma wiertnicza zrywa się z holu. Na jej pokładzie znajduje się osiemnaście osób. Członkowie straży przybrzeżnej podejmują brawurową misję ratunkową.

Odcinek 2

W tym odcinku zobaczymy trzy niebezpieczne misje przeprowadzone przez jednostki z bazy lotniczej znajdującej się w okręgu Sitka na Wyspie Baranowa. Członkowie straży przybrzeżnej muszą przetransportować do szpitala osobę, która doznała ataku serca i jest w krytycznym stanie. Następnie udzielają pomocy załodze kutra, który zaczął nabierać wody. Podczas tej akcji ratunkowej zmuszeni są wykonać ryzykowny manewr. Prowadzą też nocne poszukiwania zaginionego rybaka.

Odcinek 3

Zobaczymy trzy brawurowe akcje ratunkowe przeprowadzone przez jednostki amerykańskiej Straży Wybrzeża z bazy w Kodiak. Przekonamy się, że funkcjonariusze dzielnie stawiają czoło wszelkim przeciwnościom - groźnym turbulencjom, niskiej temperaturze i dużym wysokościom. Strażnicy muszą jak najszybciej przetransportować do szpitala pacjenta z odległego miasta. Ruszają też na pomoc mężczyźnie, którego łódź utknęła na zamarzniętej plaży i myśliwego uwięzionemu w górach.

Odcinek 4

Widzowie będą świadkami kolejnych misji ratunkowych przeprowadzonych przez strażników alaskańskiego wybrzeża. Jednostka z bazy lotniczej w okręgu Sitka odpowiada na zgłoszenie dotyczące pilnego transportu medycznego. Pacjent cierpiący z powodu krwotoku wewnętrznego musi jak najszybciej trafić do szpitala. Z kolei funkcjonariusze z Kodiak wyruszają na ratunek kajakarzom, którzy utknęli pośród lodu. Pomagają też mężczyźnie z kilkoma złamanymi żebrami oraz załodze statku rybackiego.

Redakcja 07/08/2017

Zobacz też

Dlaczego KGHM kupił kanadyjską spółkę Quadra FNX? Czy to się opłaci? Dlaczego KGHM kupił kanadyjską spółkę Quadra FNX? Czy to się opłaci? KGHM, pierwszy polski koncern globalny, zakupił 100 proc. akcji kanadyjskiej spółki górniczej Quadra FXN. KGHM za przejęcie kontroli nad kanadyjską spółką musiał zapłacić 9,5 mld złotych. Czy opłaciło się? Horoskop chiński Co czeka w lutym osoby spod znaku Psa? Horoskop chiński Co czeka w lutym osoby spod znaku Psa? Według chińskiego horoskopu osoby spod znaku Psa są zachowawcze i stronią od ludzi. Jeśli to twój znak chińskiego zodiaku, w lutym jedno z twych marzeń wreszcie się spełni! Co jeszcze szykuje ci los? Poznaj horoskop chiński dla Psów na luty. Kim jest ks. Piotr Natanek? Dlaczego nałożono na niego karę suspensy? Kim jest ks. Piotr Natanek? Dlaczego nałożono na niego karę suspensy? Kim jest ksiądz Piotr Natanek (jeden z głównych propagatorów ruchu dążącego do intronizacji Chrystusa na Króla Polski), na którego w lipcu 2011 metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz nałożył karę suspensy, zawieszającą w sprawowaniu funkcji kapłańskich? Ks. Natanek został w ten sposób ukarany za nieposłuszeństwo wobec swojego biskupa, m.in. uporczywe niestosowanie się do upomnień, niewywiązywanie się ze złożonych deklaracji, a także głoszenie poglądów niezgodnych z nauką Kościoła.  ANNA KALATA, była minister pracy, autorka książki PRAWDZIWE ZMIANY. Kim jest? ANNA KALATA, była minister pracy, autorka książki PRAWDZIWE ZMIANY. Kim jest? Anna Kalata. Dla jednych polityk, dla innych... aktorka, a nawet modelka.  Aż trudno uwierzyć, że w wieku 43 lat ważyła prawie 100 kilogramów i była jednym z najgorzej ocenianych ministrów w rządzie PiS, LPR i Samoobrony. Kim dziś jest Anna Kalata, autorka książki pt. Prawdziwe zmiany?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!