Film „Stalin w kolorze”. Jaki naprawdę był największy zbrodniarz w historii? WIDEO

„Stalin w kolorze” to dokument, który – dzięki zremasterowanym i pokolorowanym materiałom archiwalnym, nieznanym dotąd zdjęciom oraz wypowiedziom samego dyktatora – prawdziwie jak żaden inny film opowiada historię człowieka, który utopijne marzenia o komunistycznym lepszym świecie zmienił w krwawy koszmar.


Gdy 9 marca 1953 roku w Moskwie odbywał się pogrzeb Stalina, hołd największemu zbrodniarzowi w dziejach świata oddawało 5 mln Rosjan. Czy były to łzy ulgi? Przez 30 lat rządów Stalina 20 milionów ludzi zginęło, 18 milionów zostało niewolnikami – zamknięto ich w łagrach. Na równi z Hitlerem Stalin odpowiadał za koszmar II wojny światowej. Już po wojnie niezliczone rzesze obywateli państw Bloku Wschodniego każdego dnia na różne sposoby doświadczały skutków szerzonego przezeń terroru.

Józef Stalin nie był mężczyzną o powierzchowności budzącej respekt. Brakowało mu charyzmy. Doskonała pamięć pokrywała luki w wiedzy i niedostatki inteligencji. Nic nie było natomiast w stanie tonizować jego rosnącej z biegiem lat podejrzliwości wobec otoczenia, bezwzględności i okrucieństwa. Człowiek, którego zwano Ojcem Ludu, mordował swych rodaków, wieloletnich przyjaciół, a nawet własnych krewnych.

Dzięki materiałom archiwalnym, nieznanym dotąd zdjęciom oraz zarejestrowanym wypowiedziom samego dyktatora, film „Stalin w kolorze” w niezwykle sugestywny sposób opowiada historię człowieka, który pół Europy i pół Azji utopił we krwi.

Oglądaj film „Stalin w kolorze” na VOD. Za darmo!

Redakcja 17/02/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!