Film „Stalin w kolorze”. Jaki naprawdę był największy zbrodniarz w historii? WIDEO

„Stalin w kolorze” to dokument, który – dzięki zremasterowanym i pokolorowanym materiałom archiwalnym, nieznanym dotąd zdjęciom oraz wypowiedziom samego dyktatora – prawdziwie jak żaden inny film opowiada historię człowieka, który utopijne marzenia o komunistycznym lepszym świecie zmienił w krwawy koszmar.


Gdy 9 marca 1953 roku w Moskwie odbywał się pogrzeb Stalina, hołd największemu zbrodniarzowi w dziejach świata oddawało 5 mln Rosjan. Czy były to łzy ulgi? Przez 30 lat rządów Stalina 20 milionów ludzi zginęło, 18 milionów zostało niewolnikami – zamknięto ich w łagrach. Na równi z Hitlerem Stalin odpowiadał za koszmar II wojny światowej. Już po wojnie niezliczone rzesze obywateli państw Bloku Wschodniego każdego dnia na różne sposoby doświadczały skutków szerzonego przezeń terroru.

Józef Stalin nie był mężczyzną o powierzchowności budzącej respekt. Brakowało mu charyzmy. Doskonała pamięć pokrywała luki w wiedzy i niedostatki inteligencji. Nic nie było natomiast w stanie tonizować jego rosnącej z biegiem lat podejrzliwości wobec otoczenia, bezwzględności i okrucieństwa. Człowiek, którego zwano Ojcem Ludu, mordował swych rodaków, wieloletnich przyjaciół, a nawet własnych krewnych.

Dzięki materiałom archiwalnym, nieznanym dotąd zdjęciom oraz zarejestrowanym wypowiedziom samego dyktatora, film „Stalin w kolorze” w niezwykle sugestywny sposób opowiada historię człowieka, który pół Europy i pół Azji utopił we krwi.

Oglądaj film „Stalin w kolorze” na VOD. Za darmo!

Redakcja 17/02/2017

Zobacz też

Kim jest MAGDALENA GAJ? Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Kim jest MAGDALENA GAJ? Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj jest nową szefową urzędu regulującego rynek telekomunikacji i poczty od 27 stycznia 2012r. Zajęła miejsce prezes Anny Stróżyńskiej. Gaj ma na swoim koncie wiele osiągnięć. To dzięki jej staraniom zostały zatwierdzone i wprowadzone w życie dwie ustawy: tzw. megaustawa internetowa, która likwiduje bariery w inwestycjach telekomunikacyjnych oraz ustawa zakazująca organizowania oszukańczych loterii SMS. Sama o sobie często mówi, że jest człowiekiem kompromisu. Dowiedz się, kim jest nowa prezes UKE.  Jakie urządzenia umożliwiają geolokalizację? Do czego może się przydać geolokalizacja? Jakie urządzenia umożliwiają geolokalizację? Do czego może się przydać geolokalizacja? W świecie, którym rządzi informacja, również dane o położeniu geograficznym bywają na wagę złota. Przy pomocy tak zwanej geolokalizacji można nie tylko namierzyć przedmiot czy osobę, ale też oznaczać ich położenie w wirtualnym świecie. Geolokalizację umożliwiają odpowiednie urządzenia. Zobacz jakie urządzenia pomagają w geolokalizacji? Co zrobić z rozładowanym akumulatorem? Co zrobić z rozładowanym akumulatorem? Zima to dla wielu kierowców ogromny problem. Szczególnie, gdy za oknem trzaskają siarczyste mrozy, a twój samochód nie stoi w ciepłym garażu. Codziennie rano wychodząc z domu, zastanawiasz się: odpali czy nie odpali? Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. I Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. I Zasada pisowni partykuły "nie" zależy od tego, do jakiej części mowy należy wyraz następujący po „nie”. Inaczej więc piszemy „nie” z rzeczownikami, a inaczej z czasownikami. Zobacz, jak pisać „nie” z czasownikami, przysłówkami, liczebnikami i przyimkami.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!