Srebro koloidalne: co to jest? Jak działa? Skutki uboczne

Jedni uważają srebro koloidalne (wodę srebrzaną) za lek o cudotwórczych właściwościach. Dla innych jest to zwykła szarlataneria, która może wyrządzić poważne szkody w organizmie. Mówimy, czym jest srebro koloidalne, jak działa i jakie są skutki uboczne zażywania tego lekarstwa.

Srebro koloidalne - Co to jest?

Srebro koloidalne nazywane jest naturalnym antybiotykiem. To nie związek chemiczny, a srebro metaliczne, które złożone jest z mikroskopijnych zlepków kilkunastu atomów srebra. Zawiera ono srebro najwyższej czystości (99,999%) i zabija ponad 650 szczepów bakterii. Jego zasadniczym plusem jest brak negatywnego oddziaływania na ochraniającą nas florę bakteryjną. Antybiotyk ten atakuje tylko chorobotwórcze mikroorganizmy. Srebro koloidalne stosowane jest w leczeniu zapalenia płuc, oskrzeli, zatok, gardła, anginy, kaszlu, kataru, trądziku, chorób grzybicznych oraz zakażonych ran. 

Jak działa?

Srebro koloidalne przyciąga swoim ładunkiem dodatnim niezbędne do życia zarazkom enzymy, które utlenia, czyli spala. Potocznie nazywane jest przez to "srebrnym pociskiem". Z badań wynika, że nie istanieją organizmy chorobotwórcze odporne na działanie Srebra koloidalnego. Według jego zwolenników regularne stosowanie srebra chroni i wspomaga nasz układ odpornościowy. Ma również właściwości przyspieszające metabolizm i trawienie.

Skutki uboczne

Najbardziej znanym i najgorszym skutkiem ubocznym zażywania Srebra koloidalnego jest argyria (srebrzyca). Choroba objawia się zmianem koloru skóry na niebieski lub błękitno - szary. Stan ten ma zazwyczaj charakter permanentny. Inne mogące wystąpić powikłania to: srebrzyca spojówkowa, podrażnienia skóry, uszkodzenia nerek, układu nerwowego oraz wątroby, czy chroniczne bóle brzucha.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!