Spowiedź w Wielkim Poście - dlaczego jest tak ważna?

Wielki Post to czas pokuty, nawrócenia i oczekiwania na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W tym czasie każdy dobryu katolik powinien wyspowiadać sie i przystąpić do komunii świętej. Mówimy, dlaczego spowiedź w okresie Wielkiego Postu jest ważna.

Spowiedź wielkopostna ma jest szczególnie ważna, gdyż przygotowuje do przyjęcia komunii św. wielkanocnej. To najważniejsza spowiedź w ciągu roku.

Jest to zgodne z drugim i trzecim przykazaniem kościelnym: drugie - przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, trzecie - przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą.

Wierni najczęściej spowiadają się w Wielkim Tygodniu, poprzedzającym Niedzielę Wielkanocną. Wtedy obserwujemy w kościołach wielkie kolejki do konfesjonałów. W niektórych diecezjach tuż przed świętami organizowane są specjalne Noce Konfesjonałów, właśnie ze względu na dużą ilość chętnych. Warto jednak wyspowiadać się wcześniej, już od Środy Popielcowej, gdyż wtedy rozpoczyna się okres spowiedzi wielkanocnej.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!