Sposoby na kaca, czyli jak przeżyć dzień po imprezie

Kac, szczególnie w Nowy Rok to przypadłość nękająca wiele osób. Lubimy się bawić, ale zabawa dla wielu nieodłącznie związana jest z piciem alkoholu. Niestety, wiąże się to często z przykrymi dolegliwościami następnego dnia. Przeczytaj, jak sobie z nimi poradzić.
Zdjęcie z artykułu: Sposoby na kaca, czyli jak przeżyć dzień po imprezie
Kac to szczególnie częsta przypadłość w Nowy Rokźródło:photos.com

7 sposobów na kaca

  • Zanim wyjdziesz na przyjęcie postaw przy łóżku butelkę niegazowanej wody i sprawdź, czy masz w apteczce proszki przeciwbólowe (rano mogą okazać się bardzo potrzebne). Przed pójściem spać wypij tyle wody, ile dasz radę i postaraj się obniżyć temperaturę w pokoju, co z pewnością zapewni ci lepszy sen.

  • Przede wszystkim wyśpij się. Powinieneś spać tyle, ile będziesz potrzebował.

  • Od razu po przebudzeniu wypij szklankę soku pomidorowego lub zjedz 1-2 łyżki miodu. W ten sposób uzupełnisz w organizmie potas i zapas fruktozy, które częściowo pomogą unieszkodliwić odpowiedzialny za objawy kaca aldehyd octowy. Możesz też zażyć specjalny środek przeciw kacowi, który dostaniesz w aptece i większości sklepów, oraz 2-3 tabletki witaminy B complex.

  • Zanim sięgniesz po tabletki przeciwbólowe, wypij filiżankę kawy. Zawarta w kawie kofeina zwęża naczynia krwionośne, co powinno uśmierzyć ból głowy.

  • W ciągu dnia staraj się jak najwięcej pić, zwłaszcza wody i słodzonej herbaty z cytryną. Ponieważ alkohol zabija białko i wypłukuje większość witamin w organizmie, postaraj się jak najszybciej uzupełnić ich niedobór. Wypij kefir albo, jeśli lubisz, bogaty w witaminę C sok z kiszonych ogórków czy kiszonej kapusty. Na nogi powinien postawić cię też tłusty rosół.

  • Weź prysznic, polewając się na przemian gorącą i zimną wodą, co spowoduje, że krew zacznie szybciej krążyć, a potem idź na długi spacer. 

  • Dobrym pomysłem jest też ponowne spotkanie z biesiadnikami. To nie tylko okazja do tego, by „strzelić klina”, dzięki któremu objawy kaca będą mniej bolesne, ale też, by dowiedzieć się, jak zakończyła się wczorajsza noc...

Redakcja 30/12/2015

Zobacz też

Kim jest mecenas Rafał Rogalski, były pełnomocnik Kaczyńskiego w śledztwie ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej? Kim jest mecenas Rafał Rogalski, były pełnomocnik Kaczyńskiego w śledztwie ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej? MECENAS RAFAŁ ROGALSKI. Były prawnik Jarosława Kaczyńskiego zasłynął tezami dotyczącymi "sztucznej mgły" i helu na lotnisku w Smoleńsku. Kim jest Rafał Rogalski? Co dziś mecenas Rogalski sądzi na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej? Horoskop tygodniowy klasyczny od 13.05 do 19.05.13. Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki od 13.05 do 19.05.13? Horoskop tygodniowy klasyczny od 13.05 do 19.05.13. Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki od 13.05 do 19.05.13? Sprawdź, co cię czeka w życiu prywatnym i zawodowym - przeczytaj horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Horoskop tygodniowy klasyczny 13.05.13 - 19.05.13 opracowała Wróżka Xena z portalu wrozbyonline.pl Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu? CO ROBIĆ, żeby nie uszkodzić szyby? Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu? CO ROBIĆ, żeby nie uszkodzić szyby? NAKLEJKA REJESTRACYJNA: Ukradli ci tablice? Chcesz przerejestrować auto? Niezależnie od powodów, dla których musisz usunąć nalepkę rejestracyjną z przedniej szyby samochodu, przygotuj się na kilka godzin ciężkiej pracy. Oto sprawdzone sposoby, które ułatwią usunięcie naklejki rejestracyjnej Kradzież tablic rejestracyjnych - co zrobić? Jakie są procedury? Jak wyrobić nowe tablice rejestracyjne po kradzieży? Kradzież tablic rejestracyjnych - co zrobić? Jakie są procedury? Jak wyrobić nowe tablice rejestracyjne po kradzieży? Kradzież tablic rejestracyjnych to jedna z bardziej przykrych sytuacji, jaka może spotkać właściciela samochodu. Co robić, jeśli zdarzy się to właśnie tobie? Jak się zachować, gdy ktoś nam ukradnie tablice rejestracyjne? Jak wyrobić nowe tablice rejestracyjne po kradzieży starych?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!