Sposoby na kaca, czyli jak przeżyć dzień po imprezie

Kac, szczególnie w Nowy Rok to przypadłość nękająca wiele osób. Lubimy się bawić, ale zabawa dla wielu nieodłącznie związana jest z piciem alkoholu. Niestety, wiąże się to często z przykrymi dolegliwościami następnego dnia. Przeczytaj, jak sobie z nimi poradzić.
Zdjęcie z artykułu: Sposoby na kaca, czyli jak przeżyć dzień po imprezie
Kac to szczególnie częsta przypadłość w Nowy Rokźródło:photos.com

7 sposobów na kaca

  • Zanim wyjdziesz na przyjęcie postaw przy łóżku butelkę niegazowanej wody i sprawdź, czy masz w apteczce proszki przeciwbólowe (rano mogą okazać się bardzo potrzebne). Przed pójściem spać wypij tyle wody, ile dasz radę i postaraj się obniżyć temperaturę w pokoju, co z pewnością zapewni ci lepszy sen.

  • Przede wszystkim wyśpij się. Powinieneś spać tyle, ile będziesz potrzebował.

  • Od razu po przebudzeniu wypij szklankę soku pomidorowego lub zjedz 1-2 łyżki miodu. W ten sposób uzupełnisz w organizmie potas i zapas fruktozy, które częściowo pomogą unieszkodliwić odpowiedzialny za objawy kaca aldehyd octowy. Możesz też zażyć specjalny środek przeciw kacowi, który dostaniesz w aptece i większości sklepów, oraz 2-3 tabletki witaminy B complex.

  • Zanim sięgniesz po tabletki przeciwbólowe, wypij filiżankę kawy. Zawarta w kawie kofeina zwęża naczynia krwionośne, co powinno uśmierzyć ból głowy.

  • W ciągu dnia staraj się jak najwięcej pić, zwłaszcza wody i słodzonej herbaty z cytryną. Ponieważ alkohol zabija białko i wypłukuje większość witamin w organizmie, postaraj się jak najszybciej uzupełnić ich niedobór. Wypij kefir albo, jeśli lubisz, bogaty w witaminę C sok z kiszonych ogórków czy kiszonej kapusty. Na nogi powinien postawić cię też tłusty rosół.

  • Weź prysznic, polewając się na przemian gorącą i zimną wodą, co spowoduje, że krew zacznie szybciej krążyć, a potem idź na długi spacer. 

  • Dobrym pomysłem jest też ponowne spotkanie z biesiadnikami. To nie tylko okazja do tego, by „strzelić klina”, dzięki któremu objawy kaca będą mniej bolesne, ale też, by dowiedzieć się, jak zakończyła się wczorajsza noc...

Redakcja 03/01/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!