Sposoby na kaca, czyli jak przeżyć dzień po imprezie

Kac, szczególnie w Nowy Rok to przypadłość nękająca wiele osób. Lubimy się bawić, ale zabawa dla wielu nieodłącznie związana jest z piciem alkoholu. Niestety, wiąże się to często z przykrymi dolegliwościami następnego dnia. Przeczytaj, jak sobie z nimi poradzić.
Zdjęcie z artykułu: Sposoby na kaca, czyli jak przeżyć dzień po imprezie
Kac to szczególnie częsta przypadłość w Nowy Rokźródło:photos.com

7 sposobów na kaca

  • Zanim wyjdziesz na przyjęcie postaw przy łóżku butelkę niegazowanej wody i sprawdź, czy masz w apteczce proszki przeciwbólowe (rano mogą okazać się bardzo potrzebne). Przed pójściem spać wypij tyle wody, ile dasz radę i postaraj się obniżyć temperaturę w pokoju, co z pewnością zapewni ci lepszy sen.

  • Przede wszystkim wyśpij się. Powinieneś spać tyle, ile będziesz potrzebował.

  • Od razu po przebudzeniu wypij szklankę soku pomidorowego lub zjedz 1-2 łyżki miodu. W ten sposób uzupełnisz w organizmie potas i zapas fruktozy, które częściowo pomogą unieszkodliwić odpowiedzialny za objawy kaca aldehyd octowy. Możesz też zażyć specjalny środek przeciw kacowi, który dostaniesz w aptece i większości sklepów, oraz 2-3 tabletki witaminy B complex.

  • Zanim sięgniesz po tabletki przeciwbólowe, wypij filiżankę kawy. Zawarta w kawie kofeina zwęża naczynia krwionośne, co powinno uśmierzyć ból głowy.

  • W ciągu dnia staraj się jak najwięcej pić, zwłaszcza wody i słodzonej herbaty z cytryną. Ponieważ alkohol zabija białko i wypłukuje większość witamin w organizmie, postaraj się jak najszybciej uzupełnić ich niedobór. Wypij kefir albo, jeśli lubisz, bogaty w witaminę C sok z kiszonych ogórków czy kiszonej kapusty. Na nogi powinien postawić cię też tłusty rosół.

  • Weź prysznic, polewając się na przemian gorącą i zimną wodą, co spowoduje, że krew zacznie szybciej krążyć, a potem idź na długi spacer. 

  • Dobrym pomysłem jest też ponowne spotkanie z biesiadnikami. To nie tylko okazja do tego, by „strzelić klina”, dzięki któremu objawy kaca będą mniej bolesne, ale też, by dowiedzieć się, jak zakończyła się wczorajsza noc...

Redakcja 30/12/2015

Podobne

Skąd pochodzi Halloween? Co oznacza nazwa tego święta? Skąd pochodzi Halloween? Co oznacza nazwa tego święta? Coraz większą popularnością cieszy się w Polsce Halloween. Jedni zaakceptowali zabawę odbywającą się w wigilię polskiego Święta Zmarłych, innych to oburza. Czy jest powód do negowania Halloween? Skąd właściwie pochodzi to święto? Co oznacza jego nazwa? Jakie zwierzęta żyją na obszarze Skandynawii? Jakie zwierzęta żyją na obszarze Skandynawii? Wieloryby, łosie, niedźwiedzie i oczywiście renifery. Wśród zwierząt Skandynawii znajdziemy i te, które dobrze znamy z polskich lasów, i te zupełnie dla nas egzotyczne. Ich wszystkie tajemnice można poznać dzięki niezwykłemu serialowi dokumentalnemu "Dzika Skandynawia" w Fokus TV! Ostatnia zima wojny - opis filmu Ostatnia zima wojny - opis filmu Ostatnia zima wojny to fabularny film produkcji holendersko - belgijskiej, w reżyserii Martina Koolhovena, którego scenariusz oparty został na powieści Jana Terlouwa, opublikowanej pod tym samym tytułem. Rzecz dzieje się w Holandii, w mroźne styczniowe dni 1945 roku. To poruszająca i trzymająca w napięciu opowieść o końcu dziecięcych złudzeń i bolesnym wkroczeniu w dorosłość w czasie dramatycznych przełomów, kiedy każda ludzka decyzja może mieć wielkie znaczenie. Odtajnione akcje CIA odc. 8 - Polowanie na Che Guevarę Odtajnione akcje CIA odc. 8 - Polowanie na Che Guevarę Che Guevara ma zamiar zniszczyć USA. CIA wysyła agenta Felixa Rodrigueza  do Boliwii, aby złapał go i dostarczył żywego do USA. Na podstawie nowych dokumentów kolejnym odcinku Odtajnionych akcji CIA ujawniamy prawdziwą historię tajnej misji CIA, mającej na celu dopaść najsłynniejszego na świecie rewolucjonistę.

Zobacz też

Dynastia Tudorów, odcinek 2. Co się wydarzy? Dynastia Tudorów, odcinek 2. Co się wydarzy? W drugim odcinku serialu „Dynastia Tudorów” poznajemy problemy i wydarzenia, które staną się punktem wyjścia królewskiej kariery Anny Boleyn. Przez piekło do Europy – emigranci. Zobacz, jak emigranci walczą o lepsze życie w Europie Przez piekło do Europy – emigranci. Zobacz, jak emigranci walczą o lepsze życie w Europie  Choć trudno oszacować skalę zjawiska nielegalnej emigracji do Europy, pewne jest, że z roku na rok przybiera na sile. Widać to choćby z danych przekazywanych przez służby patrolujące włoskie wody terytorialne – w ciągu ostatnich 12 miesięcy uratowały aż 100 tysięcy uchodźców, którzy usiłowali przeprawić się na kontynent drogą morską. Megafabryki. Jak powstają samochody w fabrykach Forda? Megafabryki. Jak powstają samochody w fabrykach Forda? Obchodzimy stulecie powstania pierwszej linii montażowej w fabryce Henry’ego Forda, która zrewolucjonizowała produkcję przemysłową. Składano na niej zarówno samochody, jak i bombowce Liberator, które w II wojnie światowej przechyliły szalę zwycięstwa na stronę aliantów. Przedstawiamy wynalazek, który znacznie przyczynił się do rozwoju Stanów Zjednoczonych i świata. Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Katarzyna Aragońska to pierwsza z licznych żon Henryka VIII. Od niej zaczęła historia „walki” Henryka VIII o następcę tronu, która zaowocowała licznymi małżeństwami władcy, skandalami i odłączeniem się Kościoła Anglikańskiego od katolicyzmu. Katarzyna Aragońska, postać dramatyczna, ocaliła jednak życie – co nie zawsze dane było kolejnym żonom Henryka VIII.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!