Śmierć Anny German. Jak umarła Anna German?

Śmierć Anny German nastąpiła dopiero 10 lat po wykryciu u piosenkarki groźnej choroby. Czy wiesz, na co zmarła Anna German i gdzie została pochowana? Mówimy, jak i kiedy umarła bohaterka serialu "Anna German. Tajemnica Białego Anioła".

Serial o Annie German rozbudził ciekawość widzów na temat legendy polskiej piosenki. Jak przyznał reżyser serialu, Waldemar Krzystek, historia piosenkarki to nie tylko radosna opowieść o miłości do muzyki, ale także ciągła ucieczka German przed śmiercią. Anna walczyła o życie od momentu wyjazdu z rodzinnego Uzbekistanu. W 1967 roku 31-letnia German została ofiarą wypadku samochodowego, wracając włoską autostradą z koncertów. Do pełnej sprawności powróciła dopiero po 3 latach.

Na początku lat 70-tych u Anny German zdiagnozowano raka. Niecałe 10 lat później lekarze stwierdzili, że jest to mięsak kości. German zmarła po 2 latach walki z chorobą w nocy z 25 na 26 sierpnia 1982 roku w warszawskim szpitalu. Piosenkarka została pochowana na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym.

Mięsak kościopochodny, który pojawił się u Anny German w wieku 40 lat, to rzadka odmiana choroby nowotworowej kości, zazwyczaj atakująca chłopców i młodych mężczyzn. Mięsak jest trudny do zdiagnozowania, a rozwija się bardzo szybko. Choremu rzadko udaje się przeżyć z rakiem aż 10 lat, jak zdarzyło się to w przypadku Anny German.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!