Śmieciowe jedzenie – Czyim kosztem? Czy warto oszczędzać na jedzeniu i kupować żywność no name?

Znane sieci hipermarketów oferują tzw. marki własne, czyli powszechnie znane produkty sprzedawane jednak w bardzo konkurencyjnych cenach. Czy te produkty są tak samo dobre jak markowe? Czy mają jakość podobną do żywności wytwarzanej tradycyjnie? Jaka jest prawdziwa cena tańszej żywności i kto ją płaci?

Kurczaki w fast foodach

Kurczaki w fast foodach
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:50:03Szukając oszczędności w domowym budżecie czasem tniemy koszty jedzenia. Robią to nie tylko Polacy (choć polska żywność nie należy do najdroższych, ma także dobrą jakość). Aż 70% Francuzów podczas zakupów w hipermarketach wybiera marki własne, które potrafią być tańsze czasem nawet o połowę od znanych produktów, obecnych na półkach sklepowych od lat. Obecnie już 30% całego rynku stanowi sprzedaż towarów oferowanych pod marką własną, a ta tendencja wciąż rośnie.
Sprawdźmy więc czy w teście konsumenckim wędzony łosoś, dżem, krewetki i jaja oferowane przez sieć hipermarketową będą tak samo smaczne i zdrowe, jak te proponowane przez znane marki? Czy jakość żywności z hipermarketu jest tak samo wysoka jak tej kupowanej na targu czy bazarze?

Czy żywność z tzw hipermarketowych marek własnych to jedzenie śmieciowe, czyli junk food? I kto naprawdę ponosi koszty tańszej żywności? Czy nie jest tak, że to zaoszczędzimy na jedzeniu oddamy lekarzowi?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w filmie Śmieciowe jedzenie Czyim kosztem?

Redakcja 04/09/2015

Zobacz też

Niedziela Palmowa. Jakie jest znaczenie tego święta? Jak się ją obchodzi? Niedziela Palmowa. Jakie jest znaczenie tego święta? Jak się ją obchodzi? Niedziela Palmowa wpisuje się chrześcijańską liturgię Wielkiego Tygodnia. Przypada na tydzień przed Wielkanocą i jest znakiem, że zbliża się najważniejsze dla chrześcijan święto. W Niedzielę Palmową upamiętnia się uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na powitanie ludność spontanicznie rzucała Panu pod nogi palmowe gałązki. Palma wielkanocna. Jak ją zrobić samodzielnie? Palma wielkanocna. Jak ją zrobić samodzielnie? Niedziela Palmowa to dzień, gdy katolicy i inni chrześcijanie idą do kościoła z palmą zrobioną ze świeżych, zielonych gałązek, bazi lub suszonych kwiatów. Jak samodzielnie zrobić efektowną palmę wielkanocną? Nie jest to wcale trudne! Niedziela Palmowa. Co symbolizują palmy i po co się je święci? Niedziela Palmowa. Co symbolizują palmy i po co się je święci? Święcenie palm to najbardziej charakterystyczny obrzęd niedzieli poprzedzającej Wielkanoc, zwanej Niedzielą Palmową. Skąd wziął się ten zwyczaj i jaką ma symbolikę pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia? Światowy Dzień Snu. Chrapanie może być niebezpieczne dla zdrowia! Światowy Dzień Snu. Chrapanie może być niebezpieczne dla zdrowia! Zaburzenia snu mogą poważnie szkodzić zdrowiu, a nawet zagrażać życiu. Wbrew pozorom szczególnie niebezpieczne jest m.in. chrapanie – najczęstsza dolegliwość występującą w czasie snu, z tego powodu na ogół więc bagatelizowana. Tymczasem chrapanie może prowadzić do bezdechu, powodującego niedotlenienie organizmu, którego skutki odczuwa się przez cały dzień. Są to m.in. senność, zmęczenie i bóle głowy, których konsekwencją jest gorsza efektywność w pracy, mniejsza odporność na stres i problemy z koncentracją.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!