Śmieciowe jedzenie – Czyim kosztem? Czy warto oszczędzać na jedzeniu i kupować żywność no name?

Znane sieci hipermarketów oferują tzw. marki własne, czyli powszechnie znane produkty sprzedawane jednak w bardzo konkurencyjnych cenach. Czy te produkty są tak samo dobre jak markowe? Czy mają jakość podobną do żywności wytwarzanej tradycyjnie? Jaka jest prawdziwa cena tańszej żywności i kto ją płaci?

Kurczaki w fast foodach

Kurczaki w fast foodach
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:50:03Szukając oszczędności w domowym budżecie czasem tniemy koszty jedzenia. Robią to nie tylko Polacy (choć polska żywność nie należy do najdroższych, ma także dobrą jakość). Aż 70% Francuzów podczas zakupów w hipermarketach wybiera marki własne, które potrafią być tańsze czasem nawet o połowę od znanych produktów, obecnych na półkach sklepowych od lat. Obecnie już 30% całego rynku stanowi sprzedaż towarów oferowanych pod marką własną, a ta tendencja wciąż rośnie.
Sprawdźmy więc czy w teście konsumenckim wędzony łosoś, dżem, krewetki i jaja oferowane przez sieć hipermarketową będą tak samo smaczne i zdrowe, jak te proponowane przez znane marki? Czy jakość żywności z hipermarketu jest tak samo wysoka jak tej kupowanej na targu czy bazarze?

Czy żywność z tzw hipermarketowych marek własnych to jedzenie śmieciowe, czyli junk food? I kto naprawdę ponosi koszty tańszej żywności? Czy nie jest tak, że to zaoszczędzimy na jedzeniu oddamy lekarzowi?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w filmie Śmieciowe jedzenie Czyim kosztem?

Redakcja 04/09/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!