Śmieciowe jedzenie – Czyim kosztem? Czy warto oszczędzać na jedzeniu i kupować żywność no name?

Znane sieci hipermarketów oferują tzw. marki własne, czyli powszechnie znane produkty sprzedawane jednak w bardzo konkurencyjnych cenach. Czy te produkty są tak samo dobre jak markowe? Czy mają jakość podobną do żywności wytwarzanej tradycyjnie? Jaka jest prawdziwa cena tańszej żywności i kto ją płaci?

Kurczaki w fast foodach

Kurczaki w fast foodach
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:50:03Szukając oszczędności w domowym budżecie czasem tniemy koszty jedzenia. Robią to nie tylko Polacy (choć polska żywność nie należy do najdroższych, ma także dobrą jakość). Aż 70% Francuzów podczas zakupów w hipermarketach wybiera marki własne, które potrafią być tańsze czasem nawet o połowę od znanych produktów, obecnych na półkach sklepowych od lat. Obecnie już 30% całego rynku stanowi sprzedaż towarów oferowanych pod marką własną, a ta tendencja wciąż rośnie.
Sprawdźmy więc czy w teście konsumenckim wędzony łosoś, dżem, krewetki i jaja oferowane przez sieć hipermarketową będą tak samo smaczne i zdrowe, jak te proponowane przez znane marki? Czy jakość żywności z hipermarketu jest tak samo wysoka jak tej kupowanej na targu czy bazarze?

Czy żywność z tzw hipermarketowych marek własnych to jedzenie śmieciowe, czyli junk food? I kto naprawdę ponosi koszty tańszej żywności? Czy nie jest tak, że to zaoszczędzimy na jedzeniu oddamy lekarzowi?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w filmie Śmieciowe jedzenie Czyim kosztem?

Redakcja 04/09/2015

Zobacz też

Zamarzanie szyb samochodu. Jak sobie poradzić ze zmarzniętym płynem do spryskiwania szyb samochodowych? Zamarzanie szyb samochodu. Jak sobie poradzić ze zmarzniętym płynem do spryskiwania szyb samochodowych? Zamarzanie szyb samochodu. Sposoby na zamarznięte szyby. Nie ma gorszego samochodu niż taki, który bez przerwy czegoś od nas wymaga. Samochód od przeglądu do przeglądu powinien bez problemu jeździć i niczego, z wyjątkiem benzyny lub oleju napędowego, od nas nie chcieć! Producenci o tym wiedzą i dlatego wymyślili pojemne zbiorniki na płyn do spryskiwania i mycia szyb. Mówimy, dlaczego nie zawsze powinno nas to cieszyć. Przesądy na sylwestra i Nowy Rok. Czego nie robić, by zapewnić sobie pomyślność? Przesądy na sylwestra i Nowy Rok. Czego nie robić, by zapewnić sobie pomyślność? Czego lepiej nie robić w sylwestra lub w Nowy Rok? Jak się zachowywać, żeby kolejny rok nie był dla nas nieszczęśliwy czy pechowy? Czy lepiej jest się bawić szampańsko w sylwestrową noc, czy lepiej celebrować tę chwilę z bliskimi? Oddać wszystkie długi czy może tylko się nimi nie przejmować? ODŚNIEŻANIE CHODNIKÓW. Kto ma obowiązek odśnieżania chodnika? Jakie są kary za nieodśnieżanie chodnika? ODŚNIEŻANIE CHODNIKÓW. Kto ma obowiązek odśnieżania chodnika? Jakie są kary za nieodśnieżanie chodnika? Odśnieżanie chodników przy obfitych opadach jest konieczne. Narzekamy na sprzątanie ulic - zwykle zima zaskakuje drogowców. Ale i ci, którzy powinni usuwać śnieg z chodników, nie spełniają należycie tych obowiązków. A zalegający na chodniku śnieg stwarza niebezpieczeństwo dla przechodniów. Co zrobić, by zmusić odpowiedzialne osoby do sprzątania śniegu? BRZYDKI ZAPACH Z BUTÓW: jak się go pozbyć? Domowe sposoby na odświeżenie butów BRZYDKI ZAPACH Z BUTÓW: jak się go pozbyć? Domowe sposoby na odświeżenie butów Denerwuje cię brzydki zapach z butów? Zastanawiasz się, jak go usunąć? Zwłaszcza zimą dotyka nas problem przepoconych lub zawilgoconych butów. A okazuje się, że pozbędziemy się przykrego zapachu z butów... prawie nic nie robiąc. Podpowiadamy, jak w prosty sposób odświeżyć buty.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!