Skok z krawędzi kosmosu - kulisy legendarnego skoku Felixa Baumgartnera

Skok z krawędzi kosmosu to film dokumentalny, który przybliża jedno z najgłośniejszych medialnych wydarzeń ostatnich lat - skoku Felixa Baumgartnera z wysokości 39 kilometrów, czyli tzw. skok z kosmosu.

Zero grawitacji – Misja w kosmosie

Zero grawitacji – Misja w kosmosie
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:45

 

Dokonaniem Felixa Baumgartnera emocjonowały się media na całym świecie. 14 października 2012 roku stał się on pierwszym człowiekiem, który przekroczył barierę prędkości dźwięku. Jego skok z wysokości 39 km trwał ponad cztery minuty, ale przygotowania do tego przedsięwzięcia zajęły miesiące.

Felix Baumgartner wyskoczył z kosmicznej kopuły, która wcześniej została wyniesiona przez olbrzymi balon z helem na wysokości 39 kilometrów. Od zbyt niskiego ciśnienia na zewnątrz chronił go kosmiczny kombinezon, a jego zapas tlenu wystarczyłby na 10 minut. Do obłędnej prędkości 1,25 macha rozpędził się w niecałą minutę. To wszystko można było usłyszeć w praktycznie każdym serwisie informacyjnym, film Skok z krawędzi kosmosu pokazuje także drugą stronę medalu - kulisy, przygotowania i zagrożenia całego przedsięwzięcia, w którym najdrobniejszy detal mógł zdecydować nie tylko o niepowodzeniu misji, ale nawet o życiu śmiałka.
 

Redakcja 20/07/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!