Skok z krawędzi kosmosu - kulisy legendarnego skoku Felixa Baumgartnera

Skok z krawędzi kosmosu to film dokumentalny, który przybliża jedno z najgłośniejszych medialnych wydarzeń ostatnich lat - skoku Felixa Baumgartnera z wysokości 39 kilometrów, czyli tzw. skok z kosmosu.

Zero grawitacji – Misja w kosmosie

Zero grawitacji – Misja w kosmosie
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:45

 

Dokonaniem Felixa Baumgartnera emocjonowały się media na całym świecie. 14 października 2012 roku stał się on pierwszym człowiekiem, który przekroczył barierę prędkości dźwięku. Jego skok z wysokości 39 km trwał ponad cztery minuty, ale przygotowania do tego przedsięwzięcia zajęły miesiące.

Felix Baumgartner wyskoczył z kosmicznej kopuły, która wcześniej została wyniesiona przez olbrzymi balon z helem na wysokości 39 kilometrów. Od zbyt niskiego ciśnienia na zewnątrz chronił go kosmiczny kombinezon, a jego zapas tlenu wystarczyłby na 10 minut. Do obłędnej prędkości 1,25 macha rozpędził się w niecałą minutę. To wszystko można było usłyszeć w praktycznie każdym serwisie informacyjnym, film Skok z krawędzi kosmosu pokazuje także drugą stronę medalu - kulisy, przygotowania i zagrożenia całego przedsięwzięcia, w którym najdrobniejszy detal mógł zdecydować nie tylko o niepowodzeniu misji, ale nawet o życiu śmiałka.
 

Redakcja 23/04/2014

Zobacz też

Ryszard Kalisz: KIM JEST, co osiągnął? Jak przebiegała kariera byłego posła SLD? Ryszard Kalisz: KIM JEST, co osiągnął? Jak przebiegała kariera byłego posła SLD? Jeden z najsławniejszych polityków, klikukrotny lider rankingów zaufania, znany miłośnik kobiecego piękna - oto Ryszard Kalisz. Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej przez długie lata ciężko pracował nad swoim obecnym wizerunkiem. Mówimy kim jest Ryszard Kalisz i jak doszedł do aktualnie zajmowanej pozycji. Ile dni wolnych zyskasz po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego? Ile dni wolnych zyskasz po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego? Za święto przypadające w sobotę przysługuje nam dzień wolny. Przesądzili o tym sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. Niestety, ani w 2012, ani w 2013 roku nie skorzystamy na wyroku sędziów Trybunału. Za święto wypadające w niedzielę, np. w Święto Niepodległości 11 listopada 2012 lub Trzech Króli 6 grudnia 2013 nie należy się bowiem dodatkowy dzień wolny. MASTURBACJA: Jak rozpoznać uzależnienie od masturbacji? Jakie są objawy uzależnienia od onanizowania? MASTURBACJA: Jak rozpoznać uzależnienie od masturbacji? Jakie są objawy uzależnienia od onanizowania? Jak rozpoznać uzależnienie od masturbacji? Wyjaśnijmy sobie jedno - masturbacja jest naturalną rzeczą w życiu każdego dorosłego człowieka. Jedni rezygnują z niej, kiedy rozpoczynają współżycie z partnerem, dla innych jest dodatkiem do normalnego seksu. Kiedy natomiast staje się ona problemem? DZIEŃ NAUCZYCIELA: Kiedy wypada? Jak obchodzimy to święto? Jak powinno wyglądać? DZIEŃ NAUCZYCIELA: Kiedy wypada? Jak obchodzimy to święto? Jak powinno wyglądać? Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. I chociaż został ustanowiony w PRL-u, to data jest dla Polski szczególna – 14 października 1773 roku, z inicjatywy króla Stanisława Augusta, utworzono Komisję Edukacji Narodowej (KEN).

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!