Skok z krawędzi kosmosu - kulisy legendarnego skoku Felixa Baumgartnera

Skok z krawędzi kosmosu to film dokumentalny, który przybliża jedno z najgłośniejszych medialnych wydarzeń ostatnich lat - skoku Felixa Baumgartnera z wysokości 39 kilometrów, czyli tzw. skok z kosmosu.

Zero grawitacji – Misja w kosmosie

Zero grawitacji – Misja w kosmosie
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:45

 

Dokonaniem Felixa Baumgartnera emocjonowały się media na całym świecie. 14 października 2012 roku stał się on pierwszym człowiekiem, który przekroczył barierę prędkości dźwięku. Jego skok z wysokości 39 km trwał ponad cztery minuty, ale przygotowania do tego przedsięwzięcia zajęły miesiące.

Felix Baumgartner wyskoczył z kosmicznej kopuły, która wcześniej została wyniesiona przez olbrzymi balon z helem na wysokości 39 kilometrów. Od zbyt niskiego ciśnienia na zewnątrz chronił go kosmiczny kombinezon, a jego zapas tlenu wystarczyłby na 10 minut. Do obłędnej prędkości 1,25 macha rozpędził się w niecałą minutę. To wszystko można było usłyszeć w praktycznie każdym serwisie informacyjnym, film Skok z krawędzi kosmosu pokazuje także drugą stronę medalu - kulisy, przygotowania i zagrożenia całego przedsięwzięcia, w którym najdrobniejszy detal mógł zdecydować nie tylko o niepowodzeniu misji, ale nawet o życiu śmiałka.
 

Redakcja 20/07/2015

Zobacz też

Godzina zero – katastrofa promu Estonia. Rekonstrukcja zdarzeń minuta po minucie Godzina zero – katastrofa promu Estonia. Rekonstrukcja zdarzeń minuta po minucie Wieczorem, 27 września 1994 roku, prom Estonia – jedna z największych ówczesnych jednostek pasażerskich na świecie - wypłynął z portu w Tallinie. Celem jego podróży był Sztokholm, jednak do stolicy Szwecji nigdy nie dotarł. Katastrofa promu Estonia będzie tematem kolejnego odcinka programu „Godzina zero". Marcin Dołęga kim jest i co dalej z jego karierą? Marcin Dołęga kim jest i co dalej z jego karierą? Kilka tygodni temu Marcin Dołęga został przyłapany po raz kolejny na stosowaniu dopingu. Sztangista jest kolejnym polskim sportowcem, który wspomaga się zabronionymi, chemicznymi środkami. Mówimy, kim jest Marcin Dołęga oraz jak potoczy się jego kariera. Kim jest Magdalena Kozielska, biegaczka za którą wstawiła się Justyna Kowalczyk? Kim jest Magdalena Kozielska, biegaczka za którą wstawiła się Justyna Kowalczyk? O Magdalenie "Megi" Kozielskiej zrobiło się głośno za sprawą Justyny Kowalczyk, która młodą biegaczkę narciarską wzięła w obroną, po tym jak ta została wyrzucona z kadry młodzieżowej. Dlaczego? Kim jest Megi Kozielska? Czym zawiniła trenerowi? Teorie spiskowe: bomba atomowa - nuklearny wyścig. Mało znane fakty z czasów, gdy konstruowano bombę atomową Teorie spiskowe: bomba atomowa - nuklearny wyścig. Mało znane fakty z czasów, gdy konstruowano bombę atomową Gdy II wojna światowa miała się już ku końcowi, USA i Rzesza stanęły do zaciętego wyścigu, którego wynik miał na zawsze zmienić bieg historii. W stolicy Niemiec, w Norwegii i w Nowym Meksyku tysiące osób w pocie czoła pracowały nad bronią, która miała być skuteczniejsza niż wszystko, co dotąd wymyślono. Jak powstawała bomba atomowa? Poznajmy mało znane fakty z czasów II wojny światowej i nuklearnej rywalizacji ówczesnych mocarstw.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!