Skandaliczny magazyn historyczny. Napoleon i brzydkie zapachy w Warszawie

Na początku XIX wieku cesarz Francuzów, kontynuując swój podbój Europy, zawitał do Warszawy. Jednak nie wszystko, czego doświadczył nad Wisłą, przypadło mu do gustu. Najbardziej przeszkadzały mu brzydkie zapachy!

Trzeci odcinek „Skandalicznego magazynu historycznego" i kolejne fakty, o których podręczniki do historii wolą milczeć! Poznajcie niesamowite historie kryminalne, sensacje oraz skandale z przeszłości, a przekonacie się, że historia nie jest aż tak nudna, jak próbują wam wmówić w szkole!

W najbliższym programie poznamy Fritza Habera i historię jego chemicznych eksperymentów, jakie w czasie I wojny światowej prowadził z gazami bojowymi. Jakie były ich skutki? Choć mówi się, że broń chemiczna to niedawny wynalazek, istnieje przypuszczenie, że używano jej wcześniej - już w średniowieczu. Czy uzasadnione są podejrzenia, że zastosowano ją w roku 1241, podczas najtragiczniejszej w dziejach Polski bitwy - starcia z Mongołami pod Legnicą?

.. Wszystko o Skandalicznym magazynie historycznym

Ze średniowiecza przeniesiemy się w czasie do wieku XIX, do Warszawy, do której zawitał właśnie Napoleon. Cesarz Francuzów nie czuje się jednak w mieście najlepiej... w należytym zrelaksowaniu się przed kolejnymi bitewnymi wyzwaniami przeszkadza mu okropny zapach! Co tak brzydko pachniało w Warszawie w czasach Napoleona?

A na koniec jeszcze coś ze światka przestępczego - historia jednego z najciekawszych włamów Szpicbródki. Co poszło nie tak i dlaczego przy złodziejach znaleziono koniak?

 

Redakcja 04/02/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!