Skandaliczny magazyn historyczny. Napoleon i brzydkie zapachy w Warszawie

Na początku XIX wieku cesarz Francuzów, kontynuując swój podbój Europy, zawitał do Warszawy. Jednak nie wszystko, czego doświadczył nad Wisłą, przypadło mu do gustu. Najbardziej przeszkadzały mu brzydkie zapachy!

Trzeci odcinek „Skandalicznego magazynu historycznego" i kolejne fakty, o których podręczniki do historii wolą milczeć! Poznajcie niesamowite historie kryminalne, sensacje oraz skandale z przeszłości, a przekonacie się, że historia nie jest aż tak nudna, jak próbują wam wmówić w szkole!

W najbliższym programie poznamy Fritza Habera i historię jego chemicznych eksperymentów, jakie w czasie I wojny światowej prowadził z gazami bojowymi. Jakie były ich skutki? Choć mówi się, że broń chemiczna to niedawny wynalazek, istnieje przypuszczenie, że używano jej wcześniej - już w średniowieczu. Czy uzasadnione są podejrzenia, że zastosowano ją w roku 1241, podczas najtragiczniejszej w dziejach Polski bitwy - starcia z Mongołami pod Legnicą?

.. Wszystko o Skandalicznym magazynie historycznym

Ze średniowiecza przeniesiemy się w czasie do wieku XIX, do Warszawy, do której zawitał właśnie Napoleon. Cesarz Francuzów nie czuje się jednak w mieście najlepiej... w należytym zrelaksowaniu się przed kolejnymi bitewnymi wyzwaniami przeszkadza mu okropny zapach! Co tak brzydko pachniało w Warszawie w czasach Napoleona?

A na koniec jeszcze coś ze światka przestępczego - historia jednego z najciekawszych włamów Szpicbródki. Co poszło nie tak i dlaczego przy złodziejach znaleziono koniak?

 

Redakcja 03/10/2014

Zobacz też

PRZEBIEGUNOWANIE ZIEMI 21 grudnia 2012 KONIEC ŚWIATA - kiedy ma nadejść, na czym ma polegać? PRZEBIEGUNOWANIE ZIEMI 21 grudnia 2012 KONIEC ŚWIATA - kiedy ma nadejść, na czym ma polegać? Przebiegunowanie Ziemi ma nadejść 21 grudnia 2012 roku i będzie oznaczało koniec świata! Całkowicie ulegnie zmianie ziemskie pole magnetyczne, w związku z czym dojdzie do licznych kataklizmów, które spustoszą naszą planetę i całkowicie zniszczą dorobek cywilizacyjny. Chyba każdemu jest znana przepowiednia, że 21 grudnia 2012 roku świat się skończy. Przebiegunowanie Ziemi - jak to działa? Dynamo, Steven Frayne – iluzjonista czy... cudotwórca? [VIDEO] Dynamo, Steven Frayne – iluzjonista czy... cudotwórca? [VIDEO] Przez niektórych Steven Frayne nazywany jest „współczesnym Jezusem”. Jako Dynamo robi oszałamiającą karierę na całym świecie. Odkąd przeszedł Tamizę, zna go Europa i Hollywood. Odpowiadamy na pytanie, kim jest młody cudotwórca – DYNAMO. Pies w mieszkaniu. Jak zapobiec zniszczeniom spowodowanym przez psa w mieszkaniu? Pies w mieszkaniu. Jak zapobiec zniszczeniom spowodowanym przez psa w mieszkaniu? Nawet najlepiej wychowany pies może powodować w domu zniszczenia. Większości z nich łatwo zapobiec, przewidując zachowania pupila. Jeśli w domu ma zamieszkać pies, warto wcześniej rozejrzeć się po wnętrzu, by je przystosować na przyjęcie nowego mieszkańca i zabezpieczyć przed ewentualnymi szkodami. Jak zabezpieczyć mieszkanie przed szkodami wyrządzonymi przez psa? Kim był fotograf ERAZM CIOŁEK - kronikarz Solidarności? Kim był fotograf ERAZM CIOŁEK - kronikarz Solidarności? 13 listopada 2012 roku zmarł Erazm Ciołek - wybitny fotograf historii, uczestnik społecznych i politycznych zmian w Polsce lat 80. Kronikarz strajku "Solidarności", pierwszych pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i obrad Okrągłego Stołu. Dowiedz się, kim był Erazm Ciołek.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!