Skandaliczny magazyn historyczny. Jak Karol X Gustaw został reżyserem teatralnym na zamku w Warszawie. WIDEO

W drugim odcinku „Skandalicznego magazynu historycznego" William Szekspir opowie, co łączy go z zamkiem w Rawie Mazowieckiej, a szwedzki król Karol X Gustaw wyjaśni, dlaczego został reżyserem teatralnym na Zamku Królewskim w Warszawie. A poza tym wiele innych historii, których nie znajdziecie na kartach podręczników szkolnych!

To już drugi odcinek „Skandalicznego magazynu historycznego", a w nim kolejne niesamowite historie kryminalne, sensacje oraz skandale z kart historii, o których milczą podręczniki szkolne. Niekwestionowaną gwiazdą tego odcinka będzie zapewne szwedzki monarcha Karol X Gustaw, który wyreżyserował przedstawienie teatralne na Zamku Królewskim w Warszawie. Król wyjaśni, jak do tego doszło i opowie, jak wspomina to przedsięwzięcie. Kolejnym gościem programu będzie William Szekspir, który wyjaśni, co łączy go z zamkiem w Rawie Mazowieckiej.

.. Wszystko o Skandalicznym magazynie historycznym

Prowadzący program historyk Michał Wójcicki opowie także o polskim rycerzu okrągłego stołu - księciu Władysławie Białym i o jego pełnym poczucia humoru fortelu, dzięki któremu zdobył twierdzę w Złotoryi. Widzowie będą także mogli posłuchać historii o bohaterskiej śmierci generała Sowińskiego, poznają także dzieje księcia Siemowita i jego żony Ludmiły, która została niesłusznie posądzona o zdradę męża.


 

Redakcja 24/03/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!