Skandaliczny magazyn historyczny, czyli plotki, afery, skandale i zagadki kryminalne z przeszłości

„Skandaliczny magazyn historyczny” to plotki, afery, skandale i zagadki kryminalne z przeszłości. Znane powszechnie fakty historyczne przedstawione w nim zostały z nieznanej strony. Tych wydarzeń nie znajdziecie w podręcznikach szkolnych!

„Skandaliczny magazyn historyczny” odkryje przed Wami fakty, o których nie mieliście pojęcia, opowie o skandalach obyczajowych i przywoła fakty z przeszłości, o których wolelibyśmy zapomnieć. Jak to się stało, że wskutek romansu Kazimierza Wielkiego życie straciły cztery osoby? Gdzie się podziały warte grube miliony perły Barbary Radziwiłłówny? Wszyscy wiemy, jak zginął kat Warszawy Franz Kutschera. Ale czy słyszeliście o tym, że tuż po śmierci wyprawiono mu…ślub, aby jego dziecko nie urodziło się bękartem? Pokażemy, jak mogła wyglądać uroczystość, na której pan młody był trupem!

W pierwszym odcinku magazynu „Skandaliczny magazyn historyczny” poznacie historię spalenie na stosie 14 kobiet podejrzanych o czary we wsi Doruchów, które to wydarzenie przypieczętowało II rozbiór Polski. Z rozmowy z królową Marysieńką dowiemy się, jak choroba weneryczna Jana III Sobieskiego wpłynęła na losy bitwy pod Wiedniem. A z pierwszej polskiej książki kucharskiej z 1682 roku wyczytamy, co podawano na stołach w majątku Lubomirskich. Zaproszony do programu antropolog opowie o roli czarownic i wampirów w naszej historii. Czy te mało sympatyczne stwory naprawdę istniały?

Redakcja 19/09/2014

Zobacz też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!