Skan ciał – szokujący dokument o zaawansowanych metodach identyfikacji osób oraz zbierania informacji na ich temat

Jakie informacje chciałaby mieć o nas władza? Wszystkie, które da się uzyskać aktualnie dostępnymi metodami. Jakie informacje da się uzyskać? Ich katalog jest bardzo długi i wciąż się wydłuża. Zapraszamy do obejrzenia szokującego dokumentu o tym, jak wiele informacji na nasz temat, często bardzo intymnych, są dziś w stanie uzyskać władza i korporacje.


Poznać, rozpoznać, zmierzyć i kontrolować. Zbieranie szczegółowych informacji o zwykłych ludziach, często ze sfery ich prywatności a nawet intymności to jedna z form sprawowania władzy w naszych czasach. Narzędzia, jakie są to tego wykorzystywane stają się z dnia na dzień coraz skuteczniejsze i coraz bardziej precyzyjne. Przypominanie o zagrożeniu terroryzmem stało się dla władz łatwym sposobem na wymuszenie zgody na coraz dalej idącą ingerencję w życie obywateli. Tak oto do głosu doszła biometria - metoda identyfikacji, która wykorzystywana jest dziś na lotniskach, w szkołach, szpitalach, firmach, a nawet w kasynach.

Czy gromadzenie tego rodzaju prywatnych informacji jest rzeczywiście konieczne? Czy tak dalece idąca ingerencja w naszą prywatność jest rzeczywiście skuteczna i jaki ma wpływ na społeczeństwo? Czy nasze dane są wystarczająco dobrze chronione? FOKUS TV – bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na film „Skan ciał", dokument przedstawiający szokujące fakty o tym, jak jest używana, do czego i komu służy biometria.

Redakcja 17/12/2014

Zobacz też

WIELKI TEST PIŁKARSKI. Biało-czerwoni - ODPOWIEDZI. Kto był najlepszy w teście o piłce? WIELKI TEST PIŁKARSKI. Biało-czerwoni - ODPOWIEDZI. Kto był najlepszy w teście o piłce? Kto okazał się najlepszym znawcą historii polskiego futbolu? Jak Twoja wiedza o Euro i polskiej reprezentacji wypada na tle innych? Sprawdź! Oto wszystkie poprawne odpowiedzi z "Wielkiego Testu Piłkarskiego. Biało-czerwoni". WIELKI TEST PIŁKARSKI. Biało-czerwoni - PYTANIA i ODPOWIEDZI WIELKI TEST PIŁKARSKI. Biało-czerwoni - PYTANIA i ODPOWIEDZI „Wielki Test Piłkarski. Biało-czerwoni” odbył się na antenie TVP1 w poniedziałek 21 maja 2012. Narodowy test piłkarski był sprawdzianem podobnym do bliźniaczego programu Wielkiego Testu z Historii. Wielki sprawdzian z piłki nożnej jest poświęcony w tym roku historii polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Postaci, wydarzenia, kulisy, ciekawostki a przede wszystkim Euro 2012 - to tematy wiodące w Wielkim Teście Piłkarskim. Konkurs ma wprowadzić widzów w nastrój wielkiego święta futbolu - EURO 2012. Ekspertami Testu są: Dariusz Szpakowski, Michał Pol i Stefan Szczepłek. Żarówki energooszczędne – co znajduje się w świetlówce kompaktowej? Co zrobić, gdy zbije się świetlówka? Żarówki energooszczędne – co znajduje się w świetlówce kompaktowej? Co zrobić, gdy zbije się świetlówka? Do najpopularniejszych żarówek energooszczędnych należą dziś świetlówki kompaktowe, czyli tzw. kompaktowe lampy fluorescencyjne. Mimo że ekologiczne, mogą być jednak niebezpieczne dla naszego zdrowia. Sprawdź, jak bezpiecznie się z nimi obchodzić. Jak zabezpieczyć dom przed ptasimi odchodami? Jakie sposoby na ODSTRASZANIE PTAKÓW? Jak zabezpieczyć dom przed ptasimi odchodami? Jakie sposoby na ODSTRASZANIE PTAKÓW? Wiosną, gdy ptaki zaczynają być bardziej aktywne, w wielu domach i mieszkaniach pojawia się nieestetyczny i niehigieniczny problem - ptasie odchody „ozdabiające” najróżniejsze miejsca. Różne mogą być sposoby, by zniechęcić ptactwo do siadania na naszych dachach, parapetach czy balkonach...

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!