Skan ciał – szokujący dokument o zaawansowanych metodach identyfikacji osób oraz zbierania informacji na ich temat

Jakie informacje chciałaby mieć o nas władza? Wszystkie, które da się uzyskać aktualnie dostępnymi metodami. Jakie informacje da się uzyskać? Ich katalog jest bardzo długi i wciąż się wydłuża. Zapraszamy do obejrzenia szokującego dokumentu o tym, jak wiele informacji na nasz temat, często bardzo intymnych, są dziś w stanie uzyskać władza i korporacje.


Poznać, rozpoznać, zmierzyć i kontrolować. Zbieranie szczegółowych informacji o zwykłych ludziach, często ze sfery ich prywatności a nawet intymności to jedna z form sprawowania władzy w naszych czasach. Narzędzia, jakie są to tego wykorzystywane stają się z dnia na dzień coraz skuteczniejsze i coraz bardziej precyzyjne. Przypominanie o zagrożeniu terroryzmem stało się dla władz łatwym sposobem na wymuszenie zgody na coraz dalej idącą ingerencję w życie obywateli. Tak oto do głosu doszła biometria - metoda identyfikacji, która wykorzystywana jest dziś na lotniskach, w szkołach, szpitalach, firmach, a nawet w kasynach.

Czy gromadzenie tego rodzaju prywatnych informacji jest rzeczywiście konieczne? Czy tak dalece idąca ingerencja w naszą prywatność jest rzeczywiście skuteczna i jaki ma wpływ na społeczeństwo? Czy nasze dane są wystarczająco dobrze chronione? FOKUS TV – bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na film „Skan ciał", dokument przedstawiający szokujące fakty o tym, jak jest używana, do czego i komu służy biometria.

Redakcja 21/12/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!