Skan ciał – szokujący dokument o zaawansowanych metodach identyfikacji osób oraz zbierania informacji na ich temat

Jakie informacje chciałaby mieć o nas władza? Wszystkie, które da się uzyskać aktualnie dostępnymi metodami. Jakie informacje da się uzyskać? Ich katalog jest bardzo długi i wciąż się wydłuża. Zapraszamy do obejrzenia szokującego dokumentu o tym, jak wiele informacji na nasz temat, często bardzo intymnych, są dziś w stanie uzyskać władza i korporacje.


Poznać, rozpoznać, zmierzyć i kontrolować. Zbieranie szczegółowych informacji o zwykłych ludziach, często ze sfery ich prywatności a nawet intymności to jedna z form sprawowania władzy w naszych czasach. Narzędzia, jakie są to tego wykorzystywane stają się z dnia na dzień coraz skuteczniejsze i coraz bardziej precyzyjne. Przypominanie o zagrożeniu terroryzmem stało się dla władz łatwym sposobem na wymuszenie zgody na coraz dalej idącą ingerencję w życie obywateli. Tak oto do głosu doszła biometria - metoda identyfikacji, która wykorzystywana jest dziś na lotniskach, w szkołach, szpitalach, firmach, a nawet w kasynach.

Czy gromadzenie tego rodzaju prywatnych informacji jest rzeczywiście konieczne? Czy tak dalece idąca ingerencja w naszą prywatność jest rzeczywiście skuteczna i jaki ma wpływ na społeczeństwo? Czy nasze dane są wystarczająco dobrze chronione? FOKUS TV – bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na film „Skan ciał", dokument przedstawiający szokujące fakty o tym, jak jest używana, do czego i komu służy biometria.

Redakcja 21/12/2014

Zobacz też

Sennik. Co znaczy, gdy we śnie przychodzą do ciebie fryzjerki, kosmetyczki, masażyści? Sennik. Co znaczy, gdy we śnie przychodzą do ciebie fryzjerki, kosmetyczki, masażyści? Kiedy dbanie o urodę odbywa się we śnie, to najczęściej jest ostrzeżenie. Przed fałszywymi przyjaciółmi, chorobami, kłopotami finansowymi, a także przed własnym zarozumialstwem, które może być żałosne w skutkach. Co znaczą sny o dbaniu o urodę? SENNIK. Sny o rolnictwie – co oznaczają? Sny o wsi, pracy na roli są dobrą wróżbą! SENNIK. Sny o rolnictwie – co oznaczają? Sny o wsi, pracy na roli są dobrą wróżbą! Sny o rolnictwie to jedne z najpiękniejszych i najlepiej wróżących snów, jakie można sobie wyobrazić. Są wyrazem tęsknoty za naturą i harmonią. Oznaczają stabilizację, powodzenie finansowe, szacunek innych oraz trwałą miłość i... pracowitego, solidnego partnera. Zobacz co jeszcze oznaczają sny, w których główną rolę odgrywa wieś. Sennik – słońce, deszcz, burza, gradobicie, mżawka – co znaczą sny o meteorologiczne? Sennik – słońce, deszcz, burza, gradobicie, mżawka – co znaczą sny o meteorologiczne? Sny o pogodzie - słońcu, zachmurzeniu, deszczu, burzy, gradobiciu, mżawce - to sny o wyrazistym znaczeniu, zarówno dobrym jak i złym - jedne zwiastują oszałamiające powodzenie, inne to przestrogi przed plotkami, kłopotami finansowymi, męczącymi sporami z wrogami. Często zapowiadają burzliwe (nomen omen) zmiany w życiu. Co jeszcze znaczą sny o pogodzie? Azjata, Afrykanin, Indianin w naszym śnie. Co oznaczają sny etniczne? Azjata, Afrykanin, Indianin w naszym śnie. Co oznaczają sny etniczne? Azjaci, Indianie, Afrykanie – każda z tych grup nasuwa pewne skojarzenia. Analizując sny jednak na próżno brać je pod uwagę. Tłumaczenia snów, w których występują Azjata, Indianin i Afrykanin są zaskakujące.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!