Skąd Jarosław Kaczyński miał Alika?

Najsłynniejszy kot w Polsce ALIK zakończył ziemski żywot. 10 listopada prezes PiS stracił nie tylko ukochanego zwierzaka, ale także wiernego towarzysza. Co wiadomo o kocie Jarosława Kaczyńskiego? Skąd prezes PiS miał Alika? Kto zastąpi Alika?

12-letni Alik zamieszkał w domu Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu około 11 lat temu. Prezes PiS znalazł swojego pupila przy drodze w okolicach Wyszogrodu na Mazowszu. Potrącony przez samochód zwierzak konał na poboczu. Gdy polityk to zobaczył kazał swojemu kierowcy się zatrzymać. Wyszedł z auta, wziął kotka na ręce i zawiózł go do weterynarza. Niewątpliwie Kaczyński uratował Alikowi życie. To właśnie wtedy wytworzyła się między nimi szczególna więź. 

Imię kota Kaczyńskiego było zdrobnieniem i nawiązywało do dziadka Aleksandra, ojca Jadwigi Kaczyńskiej, po którym zarówno Jarosław jak i jego tragicznie zmarły Lech, otrzymali przy Chrzcie Świętym drugie imiona.

Jarosław Kaczyński niewiele mówił o swoim kocie. W jednym z wywiadów zdradził jednak, że jego ulubieniec ma bardzo trudny charakter. Zdarzało mu się uciekać na całą noc z domu, nie raz podrapał też prezesa.

W lipcu Alik poważnie zachorował na nerki. Kaczyński leczył go w klinice weterynaryjnej na Bemowie. Weterynarze robili co mogli, by go uratować. Niestety kot Kaczyńskiego umarł 10 listopada. Zwłoki kocura zostały zutylizowane.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 16/11/2011

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!