Skąd Jarosław Kaczyński miał Alika?

Najsłynniejszy kot w Polsce ALIK zakończył ziemski żywot. 10 listopada prezes PiS stracił nie tylko ukochanego zwierzaka, ale także wiernego towarzysza. Co wiadomo o kocie Jarosława Kaczyńskiego? Skąd prezes PiS miał Alika? Kto zastąpi Alika?

12-letni Alik zamieszkał w domu Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu około 11 lat temu. Prezes PiS znalazł swojego pupila przy drodze w okolicach Wyszogrodu na Mazowszu. Potrącony przez samochód zwierzak konał na poboczu. Gdy polityk to zobaczył kazał swojemu kierowcy się zatrzymać. Wyszedł z auta, wziął kotka na ręce i zawiózł go do weterynarza. Niewątpliwie Kaczyński uratował Alikowi życie. To właśnie wtedy wytworzyła się między nimi szczególna więź. 

Imię kota Kaczyńskiego było zdrobnieniem i nawiązywało do dziadka Aleksandra, ojca Jadwigi Kaczyńskiej, po którym zarówno Jarosław jak i jego tragicznie zmarły Lech, otrzymali przy Chrzcie Świętym drugie imiona.

Jarosław Kaczyński niewiele mówił o swoim kocie. W jednym z wywiadów zdradził jednak, że jego ulubieniec ma bardzo trudny charakter. Zdarzało mu się uciekać na całą noc z domu, nie raz podrapał też prezesa.

W lipcu Alik poważnie zachorował na nerki. Kaczyński leczył go w klinice weterynaryjnej na Bemowie. Weterynarze robili co mogli, by go uratować. Niestety kot Kaczyńskiego umarł 10 listopada. Zwłoki kocura zostały zutylizowane.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 16/11/2011

Zobacz też

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł: Kim byli Monuments Men? Poszukiwacze zaginionych arcydzieł: Kim byli Monuments Men? Kim byli Monuments Men? Była to oddział około 400 szlachetnych i odważnych ludzi, którzy w czasie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu ratowali bezcenne dzieła sztuki. Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Poszukiwacze zaginionych arcydzieł". Czy nakładać psu kolczatkę i kaganiec? Czy nakładać psu kolczatkę i kaganiec? Kolczatka to ostateczność i na pewno nie powinna być stosowana stale. Trzeba jednak pamiętać, że według prawa pies powinien być albo na smyczy albo w kagańcu. Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 6. Rok 1500. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 6. Rok 1500. WIDEO bez cenzury Borgiowie - jak potoczą się dalsze losy jednego z najsłynniejszych rodów w historii Europy? Trwa Jubileuszowy Rok 1500. Z tej okazji do Rzymu napływają tysiące wiernych. I świetnie się składa, bo swoimi donacjami wypełnią wojenny skarbiec Cezara Borgii. Pieniądze są papieskiemu synowi pilnie potrzebne. Chce jak najszybciej zjednoczyć prowincje państwa papieskiego. FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek trzeciego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów" - emisja tylko na VOD. Jak walczyć z pleśnią w domu? Co robić, by pleśń już nigdy nie zaatakowała?  Jak walczyć z pleśnią w domu? Co robić, by pleśń już nigdy nie zaatakowała? Pleśń wytwarza rakotwórcze i mutagenne mykotoksyny, dlatego nie wolno jeść produktów pokrytych pleśnią. Pleśń w domu – na ścianach czy meblach – powoduje toksyczne środowisko, prowadzące do wielu chorób. Dlatego z pleśnią trzeba walczyć, trzeba też się przed nią chronić. A pomoże ci w tym... ocet!

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!