Skąd Jarosław Kaczyński miał Alika?

Najsłynniejszy kot w Polsce ALIK zakończył ziemski żywot. 10 listopada prezes PiS stracił nie tylko ukochanego zwierzaka, ale także wiernego towarzysza. Co wiadomo o kocie Jarosława Kaczyńskiego? Skąd prezes PiS miał Alika? Kto zastąpi Alika?

12-letni Alik zamieszkał w domu Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu około 11 lat temu. Prezes PiS znalazł swojego pupila przy drodze w okolicach Wyszogrodu na Mazowszu. Potrącony przez samochód zwierzak konał na poboczu. Gdy polityk to zobaczył kazał swojemu kierowcy się zatrzymać. Wyszedł z auta, wziął kotka na ręce i zawiózł go do weterynarza. Niewątpliwie Kaczyński uratował Alikowi życie. To właśnie wtedy wytworzyła się między nimi szczególna więź. 

Imię kota Kaczyńskiego było zdrobnieniem i nawiązywało do dziadka Aleksandra, ojca Jadwigi Kaczyńskiej, po którym zarówno Jarosław jak i jego tragicznie zmarły Lech, otrzymali przy Chrzcie Świętym drugie imiona.

Jarosław Kaczyński niewiele mówił o swoim kocie. W jednym z wywiadów zdradził jednak, że jego ulubieniec ma bardzo trudny charakter. Zdarzało mu się uciekać na całą noc z domu, nie raz podrapał też prezesa.

W lipcu Alik poważnie zachorował na nerki. Kaczyński leczył go w klinice weterynaryjnej na Bemowie. Weterynarze robili co mogli, by go uratować. Niestety kot Kaczyńskiego umarł 10 listopada. Zwłoki kocura zostały zutylizowane.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Czy Izraelici rzeczywiście przeszli przez Morze Czerwone? Czy Izraelici rzeczywiście przeszli przez Morze Czerwone? Katecheci i księża przywykli mówić, że Izraelici przeszli przez Morze Czerwone. Tymczasem współcześni Bibliści zapewniają, że naród wybrany przez Morze Czerwone na pewno nie przechodził. Zatem przez co szli Izraelici uciekający z Egiptu przed prześladowaniami faraona? Co znaczy słowo morze w Biblii? Symbole wielkanocne: jakie jest ich znaczenie? Symbole wielkanocne: jakie jest ich znaczenie? Wielkanoc, czyli koszyczek wielkanocny, palmy, pisanki, babki i zajączki… to nie tylko tradycja związana z obchodzeniem Świąt Wielkanocy, ale przede wszystkim ich symbolika. Jakie są symbole wielkanocne i jakie jest ich znaczenie? Stambuł w kilka dni – co warto zobaczyć? Stambuł w kilka dni – co warto zobaczyć? Stambuł to największe i najludniejsze miasto Turcji. Ogromna metropolia, która leży na dwóch kontynentach. Bogactwo różnorodności – tak w skrócie można nazwać dawny Konstantynopol. Potrzeba długich miesięcy, by dokładnie poznać jego historię, kulturę i zobaczyć wszystko to, co warte zobaczenia. Mamy jednak i dobry plan na zwiedzanie miasta w kilka dni! Megalotnisko w Dubaju - jak działa? Megalotnisko w Dubaju - jak działa? Lotnisko w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w pełni zasługuje na określenie „mega". Jest to dziś największe lotnisko świata, które rocznie obsługuje gigantyczny ruch. Przewija się przez nie 57 milionów pasażerów i 344 tysiące lotów rocznie, obsługiwanych przez 60 tysięcy pracowników. Sprawdźcie, jak działa ta gigantyczna machina! Zapraszamy na nowy program FOKUS TV!

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!