Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej

Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii.
Zdjęcie z artykułu: Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej
Karny batalion to serial o nieznanej karcie z historii II Wojny Światowejźródło:FOKUS TV

Słyszałeś o karnych batalionach Armii Czerwonej z czasów II wojny światowej? W skład tego piekielnego oddziału weszli ci, którzy nie mieścili się w strukturach sowieckiego państwa – zwykli kryminaliści, lecz także dezerterzy, którzy nie chcieli walczyć w obronie ZSRR, a także przestępcy polityczni – idealiści, którzy sprzeciwiali się polityce państwa i ideologii komunizmu...

Położenie żołnierzy z karnego batalionu było nie do pozazdroszczenia. Przed nimi świetnie uzbrojone oddziały wroga. Za nimi – jednostki NKWD pilnie strzegące, by żaden z nich nie zawrócił z frontu. W czasach pokoju więzieni w łagrach, teraz, na wojnie oprócz życia nie mieli już nic stracenia. Wiele natomiast mogli zyskać. Wysyłając ich na najbardziej ryzykowne misje i kierując na najniebezpieczniejsze odcinki frontu, obiecywano im bowiem rzecz cenną prawie tak samo  jak życie – rehabilitację i wolność.

Serial „Karny batalion" to niezmiernie interesująca, wielowątkowa opowieść o szczególnej jednostce Armii Czerwonej. Jakie zadania wykonywali należący do niej żołnierze? Czy któremukolwiek z nich udało się uniknąć śmierci? Czy mimo wszystko próbowali ucieczki?

 

Redakcja 13/05/2016

Podobne

Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej Dzieje Armii Czerwonej to jedna z kart historii nie najlepiej w Polsce znana, pełna luk i niedopowiedzeń, co wiąże się z realiami historycznymi drugiej połowy XIX wieku w naszym kraju. Program „Karny batalion" przedstawia jedną z mniej znanych kart z historii II wojny światowej – opowiada o jednostce walczącej w szeregach wojsk radzieckich złożonej z przestępców i dezerterów. Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej – dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. Armia Czerwona i jej tajna broń. FOKUS TV zaprasza na program Karny batalion Armia Czerwona i jej tajna broń. FOKUS TV zaprasza na program Karny batalion Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej - dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. FOKUS TV zaprasza na program „Karny batalion"!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!