Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej

Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii.
Zdjęcie z artykułu: Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej
Karny batalion to serial o nieznanej karcie z historii II Wojny Światowejźródło:FOKUS TV

Słyszałeś o karnych batalionach Armii Czerwonej z czasów II wojny światowej? W skład tego piekielnego oddziału weszli ci, którzy nie mieścili się w strukturach sowieckiego państwa – zwykli kryminaliści, lecz także dezerterzy, którzy nie chcieli walczyć w obronie ZSRR, a także przestępcy polityczni – idealiści, którzy sprzeciwiali się polityce państwa i ideologii komunizmu...

Położenie żołnierzy z karnego batalionu było nie do pozazdroszczenia. Przed nimi świetnie uzbrojone oddziały wroga. Za nimi – jednostki NKWD pilnie strzegące, by żaden z nich nie zawrócił z frontu. W czasach pokoju więzieni w łagrach, teraz, na wojnie oprócz życia nie mieli już nic stracenia. Wiele natomiast mogli zyskać. Wysyłając ich na najbardziej ryzykowne misje i kierując na najniebezpieczniejsze odcinki frontu, obiecywano im bowiem rzecz cenną prawie tak samo  jak życie – rehabilitację i wolność.

Serial „Karny batalion" to niezmiernie interesująca, wielowątkowa opowieść o szczególnej jednostce Armii Czerwonej. Jakie zadania wykonywali należący do niej żołnierze? Czy któremukolwiek z nich udało się uniknąć śmierci? Czy mimo wszystko próbowali ucieczki?

 

Redakcja 25/03/2015

Podobne

Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej Dzieje Armii Czerwonej to jedna z kart historii nie najlepiej w Polsce znana, pełna luk i niedopowiedzeń, co wiąże się z realiami historycznymi drugiej połowy XIX wieku w naszym kraju. Program „Karny batalion" przedstawia jedną z mniej znanych kart z historii II wojny światowej – opowiada o jednostce walczącej w szeregach wojsk radzieckich złożonej z przestępców i dezerterów. Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej – dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. Armia Czerwona i jej tajna broń. FOKUS TV zaprasza na program Karny batalion Armia Czerwona i jej tajna broń. FOKUS TV zaprasza na program Karny batalion Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej - dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. FOKUS TV zaprasza na program „Karny batalion"!

Zobacz też

Masaż kasztanami? Poznaj różne techniki masażu Masaż kasztanami? Poznaj różne techniki masażu Lato już się skończyło, może więc warto pomyśleć nad tym, jak zachować energię do pracy podczas długich jesienno-zimowych wieczorów? Dobrym pomysłem może być poddanie się właśnie masażowi. Na rynku można przebierać w ofertach gabinetów masażu, które proponują swoim klientom przeróżne metody relaksu? Czym one się różnią, jak wybrać masaż najlepszy dla siebie? Jak rozliczyć podatek od najmu? Jak rozliczyć podatek od najmu? Osoba, która wynajmuje okazjonalnie swoje mieszkanie, ma do wyboru dwa sposoby rozliczania tak uzyskanego podatku dochodowego. Podatek od najmu można rozliczać w formie ryczałtu ewidencjonowanego albo według skali podatkowej. Który sposób jest korzystniejszy? Do kiedy można wybierać formę opodatkowania i jak rozliczać się z podatku od najmu w małżeństwie? Ile dostaniesz dopłaty do kredytu "Rodzina na swoim"? Ile dostaniesz dopłaty do kredytu "Rodzina na swoim"? Jeśli zaciągniesz kredyt hipoteczny w ramach programu „Rodzina na swoim”, przez osiem lat będziesz płacił raty pomniejszone o dopłatę. Pieniądze na dopłaty pochodzą z budżetu państwa. Wysokość dopłaty będzie się jednak zmieniać z miesiąca na miesiąc. Zobacz, jak dokładnie jest wyliczana dopłata do kredytu "Rodzina na swoim". Turcja dla żeglarzy - co warto wiedzieć na ten temat? Turcja dla żeglarzy - co warto wiedzieć na ten temat? Czy warto pożeglować do Turcji? Czego się tam spodziewać? Czego unikać? To prawdziwe vademecum żeglarza turysty dla każdego - przyda się też nieżeglarskim gościom kraju pod półksiężycem!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!