Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej

Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii.
Zdjęcie z artykułu: Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej
Karny batalion to serial o nieznanej karcie z historii II Wojny Światowejźródło:FOKUS TV

Słyszałeś o karnych batalionach Armii Czerwonej z czasów II wojny światowej? W skład tego piekielnego oddziału weszli ci, którzy nie mieścili się w strukturach sowieckiego państwa – zwykli kryminaliści, lecz także dezerterzy, którzy nie chcieli walczyć w obronie ZSRR, a także przestępcy polityczni – idealiści, którzy sprzeciwiali się polityce państwa i ideologii komunizmu...

Położenie żołnierzy z karnego batalionu było nie do pozazdroszczenia. Przed nimi świetnie uzbrojone oddziały wroga. Za nimi – jednostki NKWD pilnie strzegące, by żaden z nich nie zawrócił z frontu. W czasach pokoju więzieni w łagrach, teraz, na wojnie oprócz życia nie mieli już nic stracenia. Wiele natomiast mogli zyskać. Wysyłając ich na najbardziej ryzykowne misje i kierując na najniebezpieczniejsze odcinki frontu, obiecywano im bowiem rzecz cenną prawie tak samo  jak życie – rehabilitację i wolność.

Serial „Karny batalion" to niezmiernie interesująca, wielowątkowa opowieść o szczególnej jednostce Armii Czerwonej. Jakie zadania wykonywali należący do niej żołnierze? Czy któremukolwiek z nich udało się uniknąć śmierci? Czy mimo wszystko próbowali ucieczki?

 

Redakcja 25/03/2015

Podobne

Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej Dzieje Armii Czerwonej to jedna z kart historii nie najlepiej w Polsce znana, pełna luk i niedopowiedzeń, co wiąże się z realiami historycznymi drugiej połowy XIX wieku w naszym kraju. Program „Karny batalion" przedstawia jedną z mniej znanych kart z historii II wojny światowej – opowiada o jednostce walczącej w szeregach wojsk radzieckich złożonej z przestępców i dezerterów. Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej – dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. Armia Czerwona i jej tajna broń. FOKUS TV zaprasza na program Karny batalion Armia Czerwona i jej tajna broń. FOKUS TV zaprasza na program Karny batalion Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej - dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. FOKUS TV zaprasza na program „Karny batalion"!

Zobacz też

Megas 56 – co to za jacht? Dokąd można popłynąć wyprawowym jachtem Megas 56? Jacht Megas 56: recenzja, opinie Megas 56 – co to za jacht? Dokąd można popłynąć wyprawowym jachtem Megas 56? Jacht Megas 56: recenzja, opinie Ten jacht stworzono do żeglowania, a raczej do przetrwania najtrudniejszych warunków w bezpośredniej bliskości Antarktydy w okresie zimowym. Jak powstaje jednostka, która ma przetrwać najtrudniejsze warunki, w tym także zimowanie w lodach? Viko S 22 – co to za jacht? Dla kogo przeznaczono niewielki, tani i oryginalny Viko S 22? Jacht Viko S 22: recenzja, opinie Viko S 22 – co to za jacht? Dla kogo przeznaczono niewielki, tani i oryginalny Viko S 22? Jacht Viko S 22: recenzja, opinie Ten rodzinny jacht przeznaczony przede wszystkim na jeziora i żeglugę przybrzeżną, zaprojektował Włoch a wykonała polska stocznia Navikom. Czym wyróżnia się oryginalny, bardzo rodzinny Viko S 22? Sunbeam 28.1 – co to za jacht? Dla kogo przeznaczono morski jacht budowany w Austrii, w środku Alp? Jacht Sunbeam 28.1: recenzja, opinie Sunbeam 28.1 – co to za jacht? Dla kogo przeznaczono morski jacht budowany w Austrii, w środku Alp? Jacht Sunbeam 28.1: recenzja, opinie Ten jacht, choć jest typowo morską, bardzo dzielną konstrukcją, powstaje w środku Alp, w Austrii. Co więcej, wszystkie testy potwierdziły, że jednostka naprawdę dobrze żegluje po morzach. Czym wyróżnia się Sunbeam 28.1 i czy spotkamy go w ofercie firm czarterowych? Bavaria 37 – co to za jacht? Dla kogo przeznaczono najpopularniejszy morski jacht Bavarii? Jacht Bavaria 37: recenzja, opinie Bavaria 37 – co to za jacht? Dla kogo przeznaczono najpopularniejszy morski jacht Bavarii? Jacht Bavaria 37: recenzja, opinie Nowy jacht bawarskiej stoczni zastępuje popularną w firmach czarterowych na całym świecie Bavarię 36. To najbardziej pożądanej przez klientów wielkość jachtu – przeliczenie ceny wynajmu na ilość żeglujących na nim osób wypada najkorzystniej. Czym wyróżnia się nowa Bavaria z popularnego segmentu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!