SENNIK - sen o mgle. Co oznacza?

Jakie znaczenie ma sen o mgle? Niektórzy nie przywiązują wagi do snów i np. do mgły we śnie. Są dla nich tylko majakami, w których nie należy się doszukiwać jakiegokolwiek sensu. Inni zaś uważają, że pojawiające się w marzeniach sennych obrazy, przekazują cenne informacje na temat naszego stanu psychicznego.
Zdjęcie z artykułu: SENNIK - sen o mgle. Co oznacza?
Sen o mgleźródło:pixabay.com/ skeeze

Każdy zdrowy człowiek śni co noc, nawet jeśli tego nie pamięta. Im bliżej poranka, tym więcej śnimy, ponieważ w drugiej połowie nocy dominuje faza snu REM (Rapid Eye Movements, czyli szybkich ruchów oczu), w której występują marzenia senne. Zdaniem neurologów są one produktem ubocznym działań mózgu, który w fazie REM uruchamia połączenia między neuronami nie wykorzystywanymi w ciągu dnia, aby nie zaniknęły.  Dla innych  są one informacjami płynącymi z naszej podświadomości, których znaczenie można rozkodować, posługując się leksykonem symboli sennych, czyli sennikiem.

Niepewność sytuacji

Według sennika mgła oznacza, że czujemy się niepewnie w jakiejś sytuacji, wątpimy w samych siebie, bo mamy za małą wiedzę o sobie. Działając, zachowujemy się tak, jak byśmy stąpali w gęstej mgle - nie wiemy, czy idziemy w dobrym kierunku. Czasami jednak mgła może oznaczać zupełnie coś innego - zamiar zmylenia kogoś, przedstawienia czegoś w fałszywym świetle, który skrzętnie ukrywamy w podświadomości.. 

Zjawiska atmosferyczne

Nie brak w senniku interpretacji także innych zjawisk atmosferycznych. Widok deszczu oznacza, że za rzadko pozwalamy dojść do głosu emocjom, oberwanie chmury ostrzega przed niekontrolowanym nadmiarem emocji, natomiast mżawka symbolizuje odprężenie i wewnętrzny spokój. Wiatr wiejący w twarz ostrzega przed trudnościami w realizacji zamierzeń, w plecy - że nasze działania szybko uwieńczone będą sukcesem. Wichura może być oznaką wstrząsu psychicznego, spowodowanego traumatycznymi przeżyciami, lub zepchniętych głęboko w podświadomość lęków, śnieg zaś ostrzega nas przed tłumieniem uczuć.   

.. Jakie są przyczyny bezsenności? WIDEO

Redakcja 14/07/2017

Zobacz też

Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Katarzyna Aragońska to pierwsza z licznych żon Henryka VIII. Od niej zaczęła historia „walki” Henryka VIII o następcę tronu, która zaowocowała licznymi małżeństwami władcy, skandalami i odłączeniem się Kościoła Anglikańskiego od katolicyzmu. Katarzyna Aragońska, postać dramatyczna, ocaliła jednak życie – co nie zawsze dane było kolejnym żonom Henryka VIII. Serial Dynastia Tudorów. Kim był kardynał Wolsey? Serial Dynastia Tudorów. Kim był kardynał Wolsey? Kardynał Wolsey, szara eminencja w świecie serialu „Dynastia Tudorów”, więcej zajmuje się polityką niż sprawami duchowymi. Henryka VIII nakłania przy tym do decyzji, które wkrótce przysporzą mu wrogów. Jaki był historyczny Tomasz Wolsey, bohater serialu emitowanego w Fokus TV? Serial Dynastia Tudorów. Kim była Anna Boleyn? Serial Dynastia Tudorów. Kim była Anna Boleyn? Anna Boleyn, która stała się jedną z bohaterek „Dynastii Tudorów”, swą wielką karierę zaczęła jako dama dworu Katarzyny Aragońskiej. Jej też, pierwszej żonie Henryka VIII, zdołała odebrać zarówno męża, jak i koronę. W serialu emitowanym przez Fokus TV bohaterka nie cofa się przed niczym, by spełnić swe największe marzenie – zostać królową. Czy właśnie taka była historyczna Anna Boleyn? Dynastia Tudorów: Henryk VIII. Król, który miał 6 żon i założył nowy kościół Dynastia Tudorów: Henryk VIII. Król, który miał 6 żon i założył nowy kościół Dynastia Tudorów to serial, który prezentuje dzieje Henryka VIII, jego licznych żon, a także dzieci, które kolejno odziedziczyły po nim koronę. W serialu rolę Henryka VIII odtwarza Jonathan Rhys Meyers, który szczerze polubił postać króla. Jaki był naprawdę Henryk VIII? Czy był mordercą żon i schizmatykiem, czy oświeconym władcą dbałym o swoje interesy dynastyczne? Dowiedz się tego oglądając Dynastię Tudorów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!