Sen o zmarłym. Co to znaczy, gdy śni się zmarły? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW

Co oznacza, gdy śni mi się zmarły? Często śnią nam się bliscy, którzy odeszli. To jednak nie tylko wyraz tęsknoty za nimi! Co więc znaczy, jeśli śni mi się matka lub ojciec? Co oznacza sen o zmarłym dziadku lub nieżyjącej babci?
Zdjęcie z artykułu: Sen o zmarłym. Co to znaczy, gdy śni się zmarły? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW
Sen o zmarłym. Co to znaczy, gdy śni się zmarły? SENNIK – ZNACZENIE SNÓWźródło:Thinkstockphotos.com/arda savaşcıoğulları

Sny mogą być jednorazowe lub "seryjne". Piękne lub koszmarne. Znaczenie snów próbują odgadnąć psychoterapeuci, szukamy też wyjaśnienia snów, czytając senniki. Dla każdego z nas sny mogą mieć jednak zupełnie inny sens, związany z naszym życiem, uczuciami i pragnieniami oraz sytuacją, w której aktualnie się znajdujemy. Dlatego najlepszą interpretację snu poda sam śniący. Warto zastanowić się nad tym, co się nam śni, bo to droga do poznania siebie. Śnimy o różnych rzeczach, ale wszystko, co dzieje się w krainie snów, ma odzwierciedlenie w nas. Sny mówią o tym, czego się boimy i o czym marzymy.

Dlaczego śnią nam się zmarli? Czy to dobry sen?

Jeśli śnią się nam zmarli, nie jest to powód do niepokoju. Senniki podają, że ujrzeć zmarłych we śnie to niespodziewany ratunek w trudnych sytuacjach. Zmarli we śnie symbolizują lub zapowiadają również dobre wiadomości, spełnienie pragnień i marzeń. A więc zmarli pojawiający się w naszych snach otaczają nas opieką, czuwają nad nami, pomagają w trudnych sytuacjach.

.. Sennik – poznaj znaczenie snów!

Jeżeli przyśni się nam śmierć, według senników oznacza to koniec jakiegoś etapu w życiu. Nie powinniśmy się też martwić, gdy w roli zmarłych widzimy samych siebie lub gdy przyśni się nam własny pogrzeb – to zapowiedź, że coś w naszej psychice obumrze na jakiś czas lub na zawsze. Jeśli zaś jest to pogrzeb nieznanej osoby – możemy otrzymać spadek.

Redakcja 05/01/2016

Zobacz też

TERESA PIOTROWSKA, kim jest minister spraw wewnętrznych? TERESA PIOTROWSKA, kim jest minister spraw wewnętrznych? Teresa Piotrkowska nową minister spraw wewnętrznych? Ewa Kopacz ogłosiła skład nowego rzadku. Piotrowska zastąpiła na tym stanowisku Bartłomieja Sienkiewicza. Co o niej wiemy, co osiągnęła? MIROSŁAW PLUTA, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Baranowa Sandomierskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła MIROSŁAW PLUTA, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Baranowa Sandomierskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła Mirosław Pluta, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 23 (OKW Rzeszów). Socjolog i pedagog z doświadczeniem, a także członek regionalnych struktur partii. W pracy ceni wzajemne zrozumienie i współpracę, w jednym z wywiadów mówił: "W pracy samorządowca, a teraz posła zawsze dla mnie najważniejszy był człowiek". Zobacz sylwetkę Mirosława Pluty. PAWEŁ PAPKE, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Starogardu Gdańskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła PAWEŁ PAPKE, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Starogardu Gdańskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła Paweł Papke, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 35 (OKW Olsztyn). Były siatkarz, wielokrotny zdobywca Mistrzostwa Polski, w swojej kolekcji posiada również medal Ligi Mistrzów. Paweł Papke w reprezentacji Polski wystąpił 143 razy, ma na koncie 13 medali mistrzostw Polski. Zobacz sylwetkę posła. MAREK PLURA, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Raciborza. Zobacz SYLWETKĘ posła MAREK PLURA, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Raciborza. Zobacz SYLWETKĘ posła Marek Plura, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 31 (OKW Katowice). Pedagog i psychoterapeuta z wykształcenia, aktywnie pomaga osobom niepełnosprawnym, w Sejmie dba też o interesy ukochanego Śląska. Plura mimo swojej choroby jest silny i wytrwały w dążeniu do celu. Często mówi, że źródłem jego siły jest wiara: "Jeśli ja wybieram cele i do nich dążę, to Bóg dopisuje to, co jest w nich działaniem dla innych ludzi. I w ten sposób kieruje moim życiem". Poseł udowodnił, że siła człowieka płynie z serca i duszy.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!