Sen o zmarłym. Co to znaczy, gdy śni się zmarły? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW

Co oznacza, gdy śni mi się zmarły? Często śnią nam się bliscy, którzy odeszli. To jednak nie tylko wyraz tęsknoty za nimi! Co więc znaczy, jeśli śni mi się matka lub ojciec? Co oznacza sen o zmarłym dziadku lub nieżyjącej babci?
Zdjęcie z artykułu: Sen o zmarłym. Co to znaczy, gdy śni się zmarły? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW
Sen o zmarłym. Co to znaczy, gdy śni się zmarły? SENNIK – ZNACZENIE SNÓWźródło:Thinkstockphotos.com/arda savaşcıoğulları

Sny mogą być jednorazowe lub "seryjne". Piękne lub koszmarne. Znaczenie snów próbują odgadnąć psychoterapeuci, szukamy też wyjaśnienia snów, czytając senniki. Dla każdego z nas sny mogą mieć jednak zupełnie inny sens, związany z naszym życiem, uczuciami i pragnieniami oraz sytuacją, w której aktualnie się znajdujemy. Dlatego najlepszą interpretację snu poda sam śniący. Warto zastanowić się nad tym, co się nam śni, bo to droga do poznania siebie. Śnimy o różnych rzeczach, ale wszystko, co dzieje się w krainie snów, ma odzwierciedlenie w nas. Sny mówią o tym, czego się boimy i o czym marzymy.

Dlaczego śnią nam się zmarli? Czy to dobry sen?

Jeśli śnią się nam zmarli, nie jest to powód do niepokoju. Senniki podają, że ujrzeć zmarłych we śnie to niespodziewany ratunek w trudnych sytuacjach. Zmarli we śnie symbolizują lub zapowiadają również dobre wiadomości, spełnienie pragnień i marzeń. A więc zmarli pojawiający się w naszych snach otaczają nas opieką, czuwają nad nami, pomagają w trudnych sytuacjach.

.. Sennik – poznaj znaczenie snów!

Jeżeli przyśni się nam śmierć, według senników oznacza to koniec jakiegoś etapu w życiu. Nie powinniśmy się też martwić, gdy w roli zmarłych widzimy samych siebie lub gdy przyśni się nam własny pogrzeb – to zapowiedź, że coś w naszej psychice obumrze na jakiś czas lub na zawsze. Jeśli zaś jest to pogrzeb nieznanej osoby – możemy otrzymać spadek.

Redakcja 05/01/2016

Zobacz też

Godzina zero.  Masakra w liceum w Columbine - przebieg strzelaniny, portrety psychologiczne młodocianych sprawców i motywy ich działania Godzina zero. Masakra w liceum w Columbine - przebieg strzelaniny, portrety psychologiczne młodocianych sprawców i motywy ich działania Jestem pełen nienawiści i kocham to - pisał w swoim pamiętniku Eric Harris, jeden ze sprawców strzelaniny w liceum w Columbine. Do masakry doszło we wtorek, 20 kwietnia 1999 roku, przed południem. Zginęło w niej 13 osób, kilkadziesiąt odniosło rany. Obydwaj młodociani zamachowcy popełnili samobójstwo. Jak przebiegała masakra w liceum w Columbine? Kolejny program z cyklu „Godzina zero" przedstawia rekonstrukcję tragicznych zdarzeń minuta po minucie. Kobieta o połowie twarzy. Angel i Daniel cierpią na nerwiakowłókniakowatość - poznajcie ich historie Kobieta o połowie twarzy. Angel i Daniel cierpią na nerwiakowłókniakowatość - poznajcie ich historie Człowiek słoń - mężczyzna o zdeformowanej twarzy i całej prawej połowie ciała był w XIX wieku jedną z atrakcji objazdowego cyrku krążącego po Wyspach Brytyjskich. Film „Kobieta o połowie twarzy" opowiada historię Angel McGraw i Daniela Strube'a, którzy najprawdopodobniej cierpią na tę samą chorobę, co on - nerwiakowłókniakowatość. Ostatnie 24 godziny - jak umarł River Phoenix? Co stało się przyczyną jego śmierci i jak wyglądały ostatnie chwile zmarłego w wieku 23 lat aktora? Ostatnie 24 godziny - jak umarł River Phoenix? Co stało się przyczyną jego śmierci i jak wyglądały ostatnie chwile zmarłego w wieku 23 lat aktora? Zmarł w wieku zaledwie 23 lat, stojąc u progu dobrze zapowiadającej się kariery aktorskiej. Miał już na swoim koncie szereg docenianych ról, a także nominację do Oscara. Jak umarł River Phoenix? Jak przebiegały ostatnie chwile jego życia? Co stało się przyczyną jego śmierci? Zapraszamy do obejrzenia programu z serii „Ostatnie 24 godziny" poświęconego temu przedwcześnie zmarłemu aktorowi. Prawdziwa historia rodu Borgiów  – sezon 1., odc. 2. Na antenie FOKUS TV już dziś Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odc. 2. Na antenie FOKUS TV już dziś Papież Aleksander VI słynął z zamiłowania do seksualnych ekscesów. Nie było to zresztą w jego czasach niczym szczególnie wyjątkowym wśród hierarchów kościoła katolickiego.  Niemal wszyscy utrzymywali kontakty z kobietami, mieli metresy, kochanki i brali udział w orgiach. Niemal wszyscy mieli też nieślubne dzieci, których nie ukrywali. Wręcz przeciwnie, traktowali je jako prawowitych dziedziców swoich majątków i zaszczytów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!