Sen o grzybach – co oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW

Co oznacza, gdy śnią mi się grzyby? Grzyby widziane we śnie to symbol seksualności. Okazuje się, że najczęściej śnią się one leśniczym albo młodym kobietom. Jakie dokładnie jest znaczenie snu o grzybach?

Obejrzyj galerię: 10 najpopularniejszych snów

Grzyby widziane we śnie to jeden z najczęstszych snów śnionych zazwyczaj w okresie jesiennym. Nie oznaczają one jednak tylko i wyłącznie chęci zebrania jak największej ilości dorodnych sztuk prawdziwków, czy borowików, ale śniące się grzyby to także symbol.

Według twórców senników to przede wszystkim jeden z symboli seksualności. Sny o grzybach mówią przede wszystkim o wystrzeganiu się wszelakich pokus. Taki sen śni się podobno najczęściej leśniczym oraz młodym kobietom, które mają wewnętrzne rozterki.

Jakie jest dokładne znaczenie tego snu o grzybach?

Jeśli śnią się grzyby trujące, to znaczy, że kierujemy się według złudnych pragnień i nierozsądnie, a także z pośpiechem gromadząc bogactwa często niezgodnie z prawem.

Jeśli we śnie jemy grzyby to jest to znak nieszczęśliwej miłość.

Zbieranie we śnie grzybów oznacza poszukiwanie szczęścia i samotność.

Jeśli młoda kobieta śni o grzybach to sen taki oznacza, że podda się ona chwilowej rozkoszy zapominając o zasadach etycznych i przyzwoitości.

Jeśli we śnie widzisz rosnące grzyby to jej sen oznacza, że w jej otoczeniu pojawią się nowi ludzie, których powinna się wystrzegać.

Widziane grzyby w koszyku to znak, że ktoś owinie sobie śniącego wokół palca.

Widzieć grzyby to znak, że trzeba lepiej dobierać sobie przyjaciół.

Ujrzeć jadalny grzyb w lesie we śnie to znak, że zyskamy wpływowego przyjaciela.

Ujrzeć niejadalny grzyb w lesie we śnie to znak, że przyjaciel zdradzi.

Zjeść trującego grzyba we śnie to znak, że grozi niebezpieczeństwo.

Widziane we śnie suszone grzyby to symbol rodzinnych problemów.

Sennik: grzyby. Dlaczego sen o grzybach ma takie znaczenie?

Wszystkie sny są projekcją naszego umysłu – także sny o grzybach. Niektóre osoby podchodzą do tego z ezoterycznej perspektywy nadając snom, według tradycyjnych wierzeń, ezoteryczne znaczenie. Tak robili nasi przodkowie, którzy nie rozumieli istoty umysłu i interpretowali pojawiające się w snach wizje jako przesłanie od istot z innej rzeczywistości. Tymczasem w snach materializują sie nasze własne nieuświadomione myśli, pragnienia i lęki. Dzieje się to w sposób symboliczny. To znaczy pojawiające się w nich osoby czy przedmioty są przejawem/symbolem/twarzą jakieś emocji czy zjawiska. Są często najprostszym, choć nie do końca oczywistym z nim skojarzeniem. Spadanie we śnie symbolizuje na przykład silny lęk przed porażką w codziennym życiu, a sny, które dzieją się na lotniskach czy dworcach mogą być wyrazem podświadomej chęci wyjazdu, ucieczki, zmiany w naszym życiu.

Co jeszcze mogą znaczyć grzyby w snach?

Przede wszystkim kojarzą się one nam z jesienią. Niemal każde dziecko, które ma narysować jesień, pokoloruje drzewa na swoim rysunku na żółto, a pod nimi narysuje borowika czy muchomora. Grzyby w snach mogą więc być wyrazem naszego niepokoju związanego ze zbliżaniem się jesieni, chęcią zatrzymania lata na dłużej, nawet na zawsze.

Grzyby to także istoty żywe, nienależące ani do świata roślin ani zwierząt. Są osobnym, zepchniętym  na margines ekosystemów królestwem, które jest przez nas najmniej poznane. Wydają się przez to nieco niezwykłe i tajemnicze. Pojawianie się ich w snach może oznaczać, ze intryguje nas jakiś sekret. Być może na co dzień trapi nas jakaś zagwozdka i ten niepokój daje o sobie znać podczas snu?

.. Sennik – poznaj znaczenie snów!

Wiele osób było też w dzieciństwie przestrzeganych przed trującymi grzybami. Często trudno odróżnić je od tych jadalnych, więc rodzice na wszelki wypadek zabraniają dzieciom zbierania jakichkolwiek grzybów. Przez to grzyby mogą nam się jednoznacznie kojarzyć z trucizną. Jeśli czujemy podskórnie, że do naszego życia wkrada się jakieś zagrożenie to pojawiające się w snach trujące grzyby mogą być tego zwiastunem.

Poza tymi ogólnymi wyjaśnienia mogą być też nasze własne, osobiste. Może dawno temu przeżyliśmy na grzybobraniu (czy nawet po prostu jesienią) jakąś przygodę, która coś w nas zmieniła? Może to zdarzenie wciąż w nas siedzi, nie daje spokoju i to jest właśnie ten powód, dla którego śnią nam się grzyby

Tagi: ezoteryka, sennik,

Redakcja 01/02/2015

Zobacz też

Zespolenie człowieka z maszyną. Jak technika wspomaga procesy życiowe? Zespolenie człowieka z maszyną. Jak technika wspomaga procesy życiowe? Terminator raczej nie miał nic przeciwko słowu „cyborg”, ale inny fikcyjny człowiek wspomagany elektronicznie, RoboCop, reagował agresywnie na sugestie dotyczące roli złomu w jego sukcesach. Lord Darth Vader z„Gwiezdnych wojen”, którego biologii dobrze służyła kosmiczna technologia, za „cyborga” mógłby odpłacić machnięciem świetlnego miecza. Czym jest smog i jak powstaje? W których miastach jest najgorzej? WIDEO Czym jest smog i jak powstaje? W których miastach jest najgorzej? WIDEO Smog to jedno z największych zagrożeń współczesności. Powoduje nowotwory, uszkadza układ hormonalny, oddechowy, krążenia i nerwowy. Zabija. Taka jest cena wygody jazdy samochodem, a nie komunikacją miejską, a także palenia w domowych piecach centralnego ogrzewania nie drewnem czy węglem, a śmieciami. Renault megane. Dla kogo? Czy warto? Dane techniczne, testy i opinie. WIDEO: NA PEŁNYM BAKU Renault megane. Dla kogo? Czy warto? Dane techniczne, testy i opinie. WIDEO: NA PEŁNYM BAKU To już czwarta generacja samochodu osobowego klasy kompaktowej Renault megane. Samochód produkowany jest przez francuski koncern motoryzacyjny od 1995 roku. Dowiedz się o nim więcej. Jak kiedyś wyglądała Wielkanoc? Jak kiedyś wyglądała Wielkanoc? Większość wielkanocnych symboli ma rodowód znacznie starszy od chrześcijaństwa. Gałązki wierzbowe w palmach są pogańskim symbolem drzewa życia, pojawiającego się niezależnie w różnych starożytnych kulturach. Początkowe uderzanie się na szczęście wierzbowymi baziami, czyli gaikami, z pogańskiego święta powitania wiosny przekształciło się w lanie wodą.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!