Sen o grzybach – co oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW

Co oznacza, gdy śnią mi się grzyby? Grzyby widziane we śnie to symbol seksualności. Okazuje się, że najczęściej śnią się one leśniczym albo młodym kobietom. Jakie dokładnie jest znaczenie snu o grzybach?
Zdjęcie z artykułu: Sen o grzybach – co oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW
Sen o grzybach – co oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓWźródło:Marcin Czechowicz/ZPR Media SA

Grzyby widziane we śnie to jeden z najczęstszych snów śnionych zazwyczaj w okresie jesiennym. Nie oznaczają one jednak tylko i wyłącznie chęci zebrania jak największej ilości dorodnych sztuk prawdziwków, czy borowików, ale śniące się grzyby to także symbol.

Według twórców senników to przede wszystkim jeden z symboli seksualności. Sny o grzybach mówią przede wszystkim o wystrzeganiu się wszelakich pokus. Taki sen śni się podobno najczęściej leśniczym oraz młodym kobietom, które mają wewnętrzne rozterki.

Jakie jest dokładne znaczenie tego snu o grzybach?

Jeśli śnią się grzyby trujące, to znaczy, że kierujemy się według złudnych pragnień i nierozsądnie, a także z pośpiechem gromadząc bogactwa często niezgodnie z prawem.

Jeśli we śnie jemy grzyby to jest to znak nieszczęśliwej miłość.

Zbieranie we śnie grzybów oznacza poszukiwanie szczęścia i samotność.

Jeśli młoda kobieta śni o grzybach to sen taki oznacza, że podda się ona chwilowej rozkoszy zapominając o zasadach etycznych i przyzwoitości.

Jeśli we śnie widzisz rosnące grzyby to jej sen oznacza, że w jej otoczeniu pojawią się nowi ludzie, których powinna się wystrzegać.

Widziane grzyby w koszyku to znak, że ktoś owinie sobie śniącego wokół palca.

Widzieć grzyby to znak, że trzeba lepiej dobierać sobie przyjaciół.

Ujrzeć jadalny grzyb w lesie we śnie to znak, że zyskamy wpływowego przyjaciela.

Ujrzeć niejadalny grzyb w lesie we śnie to znak, że przyjaciel zdradzi.

Zjeść trującego grzyba we śnie to znak, że grozi niebezpieczeństwo.

Widziane we śnie suszone grzyby to symbol rodzinnych problemów.

Sennik: grzyby. Dlaczego sen o grzybach ma takie znaczenie?

Wszystkie sny są projekcją naszego umysłu – także sny o grzybach. Niektóre osoby podchodzą do tego z ezoterycznej perspektywy nadając snom, według tradycyjnych wierzeń, ezoteryczne znaczenie. Tak robili nasi przodkowie, którzy nie rozumieli istoty umysłu i interpretowali pojawiające się w snach wizje jako przesłanie od istot z innej rzeczywistości. Tymczasem w snach materializują sie nasze własne nieuświadomione myśli, pragnienia i lęki. Dzieje się to w sposób symboliczny. To znaczy pojawiające się w nich osoby czy przedmioty są przejawem/symbolem/twarzą jakieś emocji czy zjawiska. Są często najprostszym, choć nie do końca oczywistym z nim skojarzeniem. Spadanie we śnie symbolizuje na przykład silny lęk przed porażką w codziennym życiu, a sny, które dzieją się na lotniskach czy dworcach mogą być wyrazem podświadomej chęci wyjazdu, ucieczki, zmiany w naszym życiu.

Co jeszcze mogą znaczyć grzyby w snach?

Przede wszystkim kojarzą się one nam z jesienią. Niemal każde dziecko, które ma narysować jesień, pokoloruje drzewa na swoim rysunku na żółto, a pod nimi narysuje borowika czy muchomora. Grzyby w snach mogą więc być wyrazem naszego niepokoju związanego ze zbliżaniem się jesieni, chęcią zatrzymania lata na dłużej, nawet na zawsze.

Grzyby to także istoty żywe, nienależące ani do świata roślin ani zwierząt. Są osobnym, zepchniętym  na margines ekosystemów królestwem, które jest przez nas najmniej poznane. Wydają się przez to nieco niezwykłe i tajemnicze. Pojawianie się ich w snach może oznaczać, ze intryguje nas jakiś sekret. Być może na co dzień trapi nas jakaś zagwozdka i ten niepokój daje o sobie znać podczas snu?

.. Sennik – poznaj znaczenie snów!

Wiele osób było też w dzieciństwie przestrzeganych przed trującymi grzybami. Często trudno odróżnić je od tych jadalnych, więc rodzice na wszelki wypadek zabraniają dzieciom zbierania jakichkolwiek grzybów. Przez to grzyby mogą nam się jednoznacznie kojarzyć z trucizną. Jeśli czujemy podskórnie, że do naszego życia wkrada się jakieś zagrożenie to pojawiające się w snach trujące grzyby mogą być tego zwiastunem.

Poza tymi ogólnymi wyjaśnienia mogą być też nasze własne, osobiste. Może dawno temu przeżyliśmy na grzybobraniu (czy nawet po prostu jesienią) jakąś przygodę, która coś w nas zmieniła? Może to zdarzenie wciąż w nas siedzi, nie daje spokoju i to jest właśnie ten powód, dla którego śnią nam się grzyby

Tagi: sennik, ezoteryka,

Redakcja 01/12/2015

Zobacz też

Ludzkie oblicze planety, odc. 4. Las deszczowy - dom wśród drzew, czyli prawo dżungli Ludzkie oblicze planety, odc. 4. Las deszczowy - dom wśród drzew, czyli prawo dżungli Poznajcie Benina, który w brazylijskiej dżungli poluje na małpy za pomocą liczącej kilka metrów dmuchawy, a także Emwi, która karmi małe małpki piersią, podobnie, jak inne kobiety z jej z jej plemienia, oraz kilkuletniego Orlando z Wenezueli oraz jego koleżanki i kolegów, którzy na naszych oczach upolują największego pająka świata - ptasznika goliata. Zapraszamy do dżungli. Kto nie podporządkuje się obowiązującym tu regułom - zginie. Teorie spiskowe: Howard Hughes - osobowość geniusza w świetle najnowszych badań w dziedzinie psychiatrii Teorie spiskowe: Howard Hughes - osobowość geniusza w świetle najnowszych badań w dziedzinie psychiatrii Pamiętacie film „Aviator" Martina Scorsese z Leonardo di Carpio w roli tytułowej? Film był biografią Howarda Hughesa - amerykańskiego geniusza lotnictwa i filmu, pilota, autora licznych wynalazków, niezależnego producenta filmowego i milionera z żyłką do interesów. W programie „Teorie spiskowe" złożona osobowość geniusza awiacji i filmu poddana została analizie w świetle dzisiejszej wiedzy z dziedziny psychiatrii. Za kulisami: II wojna światowa - zawierucha wojenna oczami zwykłych ludzi Za kulisami: II wojna światowa - zawierucha wojenna oczami zwykłych ludzi Seria „Za kulisami: II wojna światowa", składająca się z trzech odcinków, pokazuje historię II wojny światowej poprzez losy zwykłych obywateli - kobiet i mężczyzn powołanych do służby w obronie wolności, honoru i kraju a także cywilów, którzy musieli się zmierzyć z okrucieństwem wojny. Historia świata, odc. 4 - W stronę światła. Wielkie imperia średniowiecza Historia świata, odc. 4 - W stronę światła. Wielkie imperia średniowiecza Co działo się na świecie między IX a XV wiekiem? O wiele lepiej niż te odległe, ginące w pomroce dziejów czasy, zapisały się w naszej pamięci wieki odrodzenia, bliższe nam czasy romantyzmu, czy okres wojen napoleońskich. Jednak błędem byłoby sądzić, że w owej epoce bieg historii na chwilę się zatrzymał. Wprost przeciwnie. Powstały wówczas wielkie średniowieczne imperia, pierwsze uniwersytety i gotyckie katedry. Kwitły nauki i sztuka.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!