Sekrety katakumb w Palermo – badacze odkrywają tajemnice zmumifikowanych ciał z klasztornej krypty we włoskim mieście

W niedzielę, 2 listopada, o godzinie 20:50 FOKUS TV zaprasza widzów na pierwszy z filmów dokumentalnych otwierający cykl poświęcony współczesnemu kościołowi katolickiemu. W inaugurującym serię dokumencie „Sekrety katakumb w Palermo” badacze odkrywają tajemnice zmumifikowanych ciał z klasztornej krypty w jednym z włoskich miast. Wśród zmarłych jest m.in. słynna „Śpiąca Królewna" - dziewczynka, pochowana w 1920 roku, której zwłoki zachowały się w idealnym stanie.
Jaki sekret kryją katakumby klasztoru kapucynów w jednym z włoskich miast? W podziemiach budowli świątynnej w Palermo znajdują sie dość niezwykłe zbiory - ponad tysiąc zmumifikowanych ciał. Wśród nich znajduje się słynna „Śpiąca Królewna” – zmarła w 1920 roku 2-letnia Rosalia Lombardo, której starannie zakonserwowane ciało z nieznanych przyczyn nie poddało się niszczycielskiemu działaniu czasu.

Czyje ciała znajdują się w tajemniczych podziemiach? Skąd wzięły się tam zwłoki? Jak to możliwe, że większość z nich do dnia dzisiejszego zachowała się w tak dobrym stanie? Wraz z twórcami filmu „Sekrety katakumb w Palermo” złożymy wizytę w podziemnym świecie mumii. Zaproszeni do programu naukowcy podejmą próbę poddania analizie zwłok i udzielenia odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że ciała zachowały się w tak dobrym stanie.

Film „Sekrety katakumb w Palermo” będzie pierwszą odsłoną cyklu, którego kolejne odcinki FOKUS TV emitować będzie w listopadowe niedziele, zawsze o godzinie 20:50. Złożą się na niego cztery zróżnicowane pod względem tematycznym filmy dokumentalne, które przybliżą widzom historię kościoła katolickiego oraz jego współczesne problemy.

Redakcja 31/10/2014

Zobacz też

Jak kupić kwiaty przez internet? Poznaj 4 kroki do udanego zakupu Jak kupić kwiaty przez internet? Poznaj 4 kroki do udanego zakupu Chcesz ofiarować bukiet bliskiej osobie, ale nie masz jak go dostarczyć? Wyjechałeś, a ukochana kobieta ma urodziny lub imieniny? Mama lub babcia mają uroczystość, o której nie wolno ci zapomnieć i którą nalezy uczcić kwiatami? Nie martw się - możesz szybko i wygodnie zamówić kwiaty przez interet. To proste! Mówimy jak zadbać, by naszym bliskim nigdy nie zabrakło kwiatów, nawet gdy my jesteśmy daleko Róże, tulipany, storczyki czy konwalie - jakimi kwiatami obdarować kobietę? Róże, tulipany, storczyki czy konwalie - jakimi kwiatami obdarować kobietę? Nieważne, czy zamierzasz obdarować kobietę jednym kwiatem czy bukietem wartym fortunę. Ważne, by gest sprawił radość. Większość pań lubi kwiaty i z przyjemnością przyjmie je bez względu na nich rodzaj. Jednak warto się postarać, by bukiet wsbudził zachwyt, a nie konsternację. Jakie kwiaty wybrać, jak je zaprezentować, by dały wiele radości osobie obdarowanej NOWY IPAD - jakie nowości wprowadziła firma APPLE? Co się zmieniło w tablecie? NOWY IPAD - jakie nowości wprowadziła firma APPLE? Co się zmieniło w tablecie? Nowy iPad zaprezentowany przez Apple będzie oferowany pod marką iPad, a nie jak wcześniej przypuszczano iPad 3 czy iPad HD. Jakie zmiany wprowadziła firma  Apple do tabletu? Co w nim nowego? Włodzimierz Smolarek - sylwetka piłkarza reprezentacji Polski i trenera młodzieżówki Feyenoordu. Kim był ojciec Ebiego Smolarka? Włodzimierz Smolarek - sylwetka piłkarza reprezentacji Polski i trenera młodzieżówki Feyenoordu. Kim był ojciec Ebiego Smolarka? Włodzimierz Smolarek zmarł 7 marca 2012 roku, był jednym z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej piłki. Już za życia stał się legendą drużyn takich jak Widzew Łódź czy Feyenoord Rotterdam. Polscy fani kochali Smolarka za ambicję i wielkie serce do walki na boisku. Jaki był Włodzimierz Smolarek? Poznaj sylwetkę ojca Ebiego Smolarka. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!