Sekrety katakumb w Palermo – badacze odkrywają tajemnice zmumifikowanych ciał z klasztornej krypty we włoskim mieście

W niedzielę, 2 listopada, o godzinie 20:50 FOKUS TV zaprasza widzów na pierwszy z filmów dokumentalnych otwierający cykl poświęcony współczesnemu kościołowi katolickiemu. W inaugurującym serię dokumencie „Sekrety katakumb w Palermo” badacze odkrywają tajemnice zmumifikowanych ciał z klasztornej krypty w jednym z włoskich miast. Wśród zmarłych jest m.in. słynna „Śpiąca Królewna" - dziewczynka, pochowana w 1920 roku, której zwłoki zachowały się w idealnym stanie.
Jaki sekret kryją katakumby klasztoru kapucynów w jednym z włoskich miast? W podziemiach budowli świątynnej w Palermo znajdują sie dość niezwykłe zbiory - ponad tysiąc zmumifikowanych ciał. Wśród nich znajduje się słynna „Śpiąca Królewna” – zmarła w 1920 roku 2-letnia Rosalia Lombardo, której starannie zakonserwowane ciało z nieznanych przyczyn nie poddało się niszczycielskiemu działaniu czasu.

Czyje ciała znajdują się w tajemniczych podziemiach? Skąd wzięły się tam zwłoki? Jak to możliwe, że większość z nich do dnia dzisiejszego zachowała się w tak dobrym stanie? Wraz z twórcami filmu „Sekrety katakumb w Palermo” złożymy wizytę w podziemnym świecie mumii. Zaproszeni do programu naukowcy podejmą próbę poddania analizie zwłok i udzielenia odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że ciała zachowały się w tak dobrym stanie.

Film „Sekrety katakumb w Palermo” będzie pierwszą odsłoną cyklu, którego kolejne odcinki FOKUS TV emitować będzie w listopadowe niedziele, zawsze o godzinie 20:50. Złożą się na niego cztery zróżnicowane pod względem tematycznym filmy dokumentalne, które przybliżą widzom historię kościoła katolickiego oraz jego współczesne problemy.

Redakcja 02/11/2014

Zobacz też

Siniaki. Jak przyspieszyć ich znikanie? Siniaki. Jak przyspieszyć ich znikanie? Nie ma siniaków wewnątrz ciała, bo siniak zawsze widać z zewnątrz. Siniak to nie przyczyna, ale też nie skutek. Przyczyną siniaka jest krwiak, czyli skutek wypłynięcia krwi z drobnych naczyń. Siniak to tylko oznaka. Oznaka krwiaka. ROBAKI U KOTA: objawy i leczenie. Jak rozpoznać, że kot ma robaki? Jak często odrobaczać kota? ROBAKI U KOTA: objawy i leczenie. Jak rozpoznać, że kot ma robaki? Jak często odrobaczać kota? Robaki u kota nie od razu mogą dawać konkretne objawy. Choroba rozwija się powoli i podstępnie, aż zarobaczony kot zacznie mocno podupadać na zdrowiu. Jak rozpoznać, że kot ma robaki? Jakie są objawy obecności robaków o kota? Jak leczyć zarobaczonego kota? Oto, co powinieneś wiedzieć o chorobach pasożytniczych u kotów. Jaki jest NAJWIĘKSZY MECZET na świecie? Jaki jest NAJWIĘKSZY MECZET na świecie? Największy meczet na świecie, zwany również Najświętszym Meczetem, to Al-Masdżid al-Haram w Mekce, stanowi najważniejsze miejsce kultu muzułmańskiego. Na całym świecie wyznawcy islamu modlą się twarzą zwróconą w stronę tego meczetu. Olbrzymia świątynia może pomieścić 900 tys. wiernych na raz! UTYLIZACJI ZWIERZĄT. Ile kosztuje uśpienie i utylizacja ciała psa lub kota? UTYLIZACJI ZWIERZĄT. Ile kosztuje uśpienie i utylizacja ciała psa lub kota? Martwego kota lub psa nie zakopuj w ogrodzie. Jeżeli nie chcesz pogwałcić przepisów sanitarnych i nie planujesz zakopać go cichcem w ustronnym miejscu, musisz jednak sięgnąć do kieszeni. Jakie są rozwiązania tego problemu i ile to kosztuje? Jeśli utylizacja ci nie wystarczy - możesz zwięrzęciu urządzić pogrzeb. Ile u weterynarza placi się za uśpienie psa

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!