Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?

Kim jest Sebastian Kulczyk - syn Grażyny Kulczyk i multimilionera Jana Kulczyka, najbogatszego Polaka w rankingu tygodnika Wprost, którego majątek jest szacowany na prawie 10 miliardów złotych? Czym zajmuje się na co dzień?

Jan Kulczyk, właściciel firmy Kulczyk Holding, z siedzibą w Warszawie, międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments z siedzibą w Luksemburgu oraz biurami w Dubaju, Londynie i Kijowie, z pierwszego małżeństwa z Grażyną Kulczyk ma dwoje dzieci.

Jego jedyny syn - Sebastian Kulczyk - przyszedł na świat w 1980 roku. Jan Kulczyk ma jeszcze córkę - Dominikę Kulczyk-Lubomirską, urodzoną w 1977 roku, która jest żoną księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego.

Sebastian Kulczyk - kim jest syn Jana Kulczyka?

Sebastian Kulczyk jest - tak jak ojciec - biznesmenem, absolwentem Zarządzania i Marketingu na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Wiedzę dotyczącą zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi zdobył też, studiując w London's School Of Economics.

Na początku czerwca 2010 roku Sebstian Kulczyk poślubił swoją wieloletnią przyjaciółkę - Katarzynę Jordan. Ślub i wesele odbyły się na francuskim Lazurowym Wybrzeżu w miejscowości Antibes, znanej m.in. z tego, że mieszkał tam i tworzył Pablo Picasso. Państwo młodzi zaprosili 200 osób. Dla gości został podstawiony specjalnie na tę okazję wynajęty samolot, którym przylecieli z Polski.

Kim jest żona Sebastiana Kulczyka?

Żona Sebastiana Kulczyka to córka poznańskiego biznesmena Krzysztofa Jordana, sponsora turnieju tenisowego Porsche Open. Katarzyna Kulczyk-Jordan na co dzień pracuje w międzynarodowym koncernie doradczym z siedzibą w Londynie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Kim jest ROBERT KUPISZ, polski projektant i stylista fryzur?

Redakcja 19/11/2012

Zobacz też

KONSTANTY OŚWIĘCIMSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Niechorza gm. Rewal. Zobacz SYLWETKĘ posła KONSTANTY OŚWIĘCIMSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Niechorza gm. Rewal. Zobacz SYLWETKĘ posła Konstanty Oświęcimski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 41 (OKW Szczecin). Samorządowiec, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Rewal oraz członek Komisji Finansów Publicznych i Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. EWA ŻMUDA-TRZEBIATOWSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO ze Świnoujścia. Zobacz SYLWETKĘ posła EWA ŻMUDA-TRZEBIATOWSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO ze Świnoujścia. Zobacz SYLWETKĘ posła EWA ŻMUDA-TRZEBIATOWSKA, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 41 (OKW Szczecin). Nauczycielka i działaczka regionalna, absolwentka Public Relations. Kim jest Żmuda-Trzebiatowska? WIESŁAW SUCHOWIEJKO, poseł PO - KIM JEST poseł PO ze Szczecinka. Zobacz SYLWETKĘ posła WIESŁAW SUCHOWIEJKO, poseł PO - KIM JEST poseł PO ze Szczecinka. Zobacz SYLWETKĘ posła Wiesław Suchowiejko, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 40 (OKW Koszalin). Samorządowiec, dyrektor Zespółu Szkół Społecznych STO w Szczecinku oraz nauczyciel z wieloletnim stażem. W obecnej kadencji Sejmu RP bierze udział w pracach Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Jest też członkiem podkomisji stałej ds. jakości kształcenia i wychowania oraz podkomisji stałej ds. ekonomiki edukacji i nauki. LESZEK DOBRZYŃSKI, poseł PiS - KIM JEST poseł PiS ze Szczecina. Zobacz SYLWETKĘ posła LESZEK DOBRZYŃSKI, poseł PiS - KIM JEST poseł PiS ze Szczecina. Zobacz SYLWETKĘ posła Leszek Dobrzyński, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 41(OKW Szczecin). Działacz Solidarności, wiceprezes Zarządu Regionalnego Prawa i Sprawiedliwości. Wraz z żoną prowadzi rodzinny dom dziecka.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!