Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?

Kim jest Sebastian Kulczyk - syn Grażyny Kulczyk i multimilionera Jana Kulczyka, najbogatszego Polaka w rankingu tygodnika Wprost, którego majątek jest szacowany na prawie 10 miliardów złotych? Czym zajmuje się na co dzień?

Jan Kulczyk, właściciel firmy Kulczyk Holding, z siedzibą w Warszawie, międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments z siedzibą w Luksemburgu oraz biurami w Dubaju, Londynie i Kijowie, z pierwszego małżeństwa z Grażyną Kulczyk ma dwoje dzieci.

Jego jedyny syn - Sebastian Kulczyk - przyszedł na świat w 1980 roku. Jan Kulczyk ma jeszcze córkę - Dominikę Kulczyk-Lubomirską, urodzoną w 1977 roku, która jest żoną księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego.

Sebastian Kulczyk - kim jest syn Jana Kulczyka?

Sebastian Kulczyk jest - tak jak ojciec - biznesmenem, absolwentem Zarządzania i Marketingu na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Wiedzę dotyczącą zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi zdobył też, studiując w London's School Of Economics.

Na początku czerwca 2010 roku Sebstian Kulczyk poślubił swoją wieloletnią przyjaciółkę - Katarzynę Jordan. Ślub i wesele odbyły się na francuskim Lazurowym Wybrzeżu w miejscowości Antibes, znanej m.in. z tego, że mieszkał tam i tworzył Pablo Picasso. Państwo młodzi zaprosili 200 osób. Dla gości został podstawiony specjalnie na tę okazję wynajęty samolot, którym przylecieli z Polski.

Kim jest żona Sebastiana Kulczyka?

Żona Sebastiana Kulczyka to córka poznańskiego biznesmena Krzysztofa Jordana, sponsora turnieju tenisowego Porsche Open. Katarzyna Kulczyk-Jordan na co dzień pracuje w międzynarodowym koncernie doradczym z siedzibą w Londynie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Kim jest ROBERT KUPISZ, polski projektant i stylista fryzur?

Redakcja 19/11/2012

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!