Ścigani – legendarni mordercy, słynni złodzieje i zaginieni

Można zasłynąć ze zdolności artystycznych albo genialnych odkryć naukowych. Można jednak także zapisać się na kartach historii za sprawą wyjątkowo okrutnych albo perfekcyjnie zaplanowanych i zrealizowanych zbrodni...
Przyjrzyjmy się zatem legendarnym złoczyńcom i spróbujmy zrozumieć, dlaczego ci bezwzględni bandyci stali się bohaterami zbiorowej wyobraźni. Przyłączmy się także do śledczych, którzy ruszyli w pościg za najokrutniejszymi sprawcami, nie zważając na to, jak długo potrwają poszukiwania i jakim kosztem się odbędą. Sprawdźmy, jakie środki musieli podjąć, żeby dopaść przestępców i co zadecydowało o tym, że ostatecznie ich znaleźli.

Kogo zatem będziemy ścigać?

Poznajcie Hawleya Crippena, specjalistę od filetowania zwłok, który pozbawił zabitego przez siebie człowieka kończyn, głowy i kości, a jego tors porzucił na przedmieściach Londynu.

Przyjrzyjmy się SS-Obersturmbannfuhrerowi Karlowi Otto Eichmannowi, głównemu koordynatorowi i wykonawcy planu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej", odpowiedzialnemu za śmierć tysięcy osób. Historia jego ucieczki jest co najmniej tak powikłana, jak historia jego życia. Ukrywając przez sowietami ścigającymi zbrodniarzy wojennych, Eichmann otruł swoją żonę i dzieci, na wypadek, gdyby wpadły w ich ręce.

Pośród zaprezentowanych sylwetek znajdzie się między innymi także seryjny morderca Charles Ng, który szczątki swoich ofiar ukrywał w pobliżu swojej posiadłości. Poznamy też historię doktora Crippena – lekarza medycyny naturalnej, który wykorzystując wiedzę nabytą w trakcie z praktyki zawodowej pozbył się ciała żony. Przyjrzymy się wreszcie Jamesowi Koppowi, zawziętemu przeciwnikowi aborcji, który zastrzelił jednego z ginekologów, żeby ratować płody przed aborcją. Bohaterem pierwszego odcinka serii będzie Edward Alonzo Boyd – człowiek, który zasłynął brawurowymi napadami na najlepiej strzeżone banki.

Redakcja 29/07/2014

Zobacz też

Łowcy ciężarówek. Co w 1. sezonie? WIDEO, ZDJĘCIA, OPISY ODCINKÓW Łowcy ciężarówek. Co w 1. sezonie? WIDEO, ZDJĘCIA, OPISY ODCINKÓW Historie ludzi, którzy przemierzają Stany w poszukiwaniu zaginionych ładunków. Na amerykańskich drogach wciąż giną setki ciężarówek przewożących cenny towar. Pojazdy najczęściej są kradzione, a następnie porzucane przez przestępców. Po odnalezieniu należy je odholować, by uchronić firmy przed dużymi stratami finansowymi. Każdy odzyskany samochód wiąże się z gratyfikacją pieniężną. Z kolei premią nagradzany jest ładunek w nienaruszonym stanie. Bohaterowie programu zacięcie rywalizują o jak największy zysk. Zabić Hitlera! – chichot diabła. Historia zamachów na Hitlera. WIDEO, ZDJĘCIA Zabić Hitlera! – chichot diabła. Historia zamachów na Hitlera. WIDEO, ZDJĘCIA 30 kwietnia 1945 roku Hitler popełnił samobójstwo w swoim bunkrze pod Berlinem. Nim do tego doszło, zdołał przeżyć 30 zamachów. Gdyby któryś ze spisków zakończył się sukcesem, losy świata mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej, a wiele istnień ludzkich udałoby się uratować. Coca-cola. Teraz selfie zrobisz... butelką Coca-cola. Teraz selfie zrobisz... butelką Coca-Cola stworzyła specjalną nakładkę na butelkę, która robi zdjęcie za każdym razem, gdy pociągany jest z niej łyk. Czy to tylko kolejny chwyt marketingowy wielkiego koncernu czy technologiczny krok do przodu? Rafał Olbiński dla fokus.tv: kocham Warszawę. ZDJĘCIA z wystawy 19 SNÓW Rafał Olbiński dla fokus.tv: kocham Warszawę. ZDJĘCIA z wystawy 19 SNÓW Rafał Olbiński, światowej sławy polski grafik, w wywiadzie dla fokus.tv opowiada o swojej karierze. Zdradza, co mu dał wyjazd do Nowego Jorku, ale też wyznaje, czy i dlaczego kocha Warszawę.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!