Ścigani – legendarni mordercy, słynni złodzieje i zaginieni

Można zasłynąć ze zdolności artystycznych albo genialnych odkryć naukowych. Można jednak także zapisać się na kartach historii za sprawą wyjątkowo okrutnych albo perfekcyjnie zaplanowanych i zrealizowanych zbrodni...
Przyjrzyjmy się zatem legendarnym złoczyńcom i spróbujmy zrozumieć, dlaczego ci bezwzględni bandyci stali się bohaterami zbiorowej wyobraźni. Przyłączmy się także do śledczych, którzy ruszyli w pościg za najokrutniejszymi sprawcami, nie zważając na to, jak długo potrwają poszukiwania i jakim kosztem się odbędą. Sprawdźmy, jakie środki musieli podjąć, żeby dopaść przestępców i co zadecydowało o tym, że ostatecznie ich znaleźli.

Kogo zatem będziemy ścigać?

Poznajcie Hawleya Crippena, specjalistę od filetowania zwłok, który pozbawił zabitego przez siebie człowieka kończyn, głowy i kości, a jego tors porzucił na przedmieściach Londynu.

Przyjrzyjmy się SS-Obersturmbannfuhrerowi Karlowi Otto Eichmannowi, głównemu koordynatorowi i wykonawcy planu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej", odpowiedzialnemu za śmierć tysięcy osób. Historia jego ucieczki jest co najmniej tak powikłana, jak historia jego życia. Ukrywając przez sowietami ścigającymi zbrodniarzy wojennych, Eichmann otruł swoją żonę i dzieci, na wypadek, gdyby wpadły w ich ręce.

Pośród zaprezentowanych sylwetek znajdzie się między innymi także seryjny morderca Charles Ng, który szczątki swoich ofiar ukrywał w pobliżu swojej posiadłości. Poznamy też historię doktora Crippena – lekarza medycyny naturalnej, który wykorzystując wiedzę nabytą w trakcie z praktyki zawodowej pozbył się ciała żony. Przyjrzymy się wreszcie Jamesowi Koppowi, zawziętemu przeciwnikowi aborcji, który zastrzelił jednego z ginekologów, żeby ratować płody przed aborcją. Bohaterem pierwszego odcinka serii będzie Edward Alonzo Boyd – człowiek, który zasłynął brawurowymi napadami na najlepiej strzeżone banki.

Redakcja 29/07/2014

Zobacz też

Halo na słońcu - czym jest to zjawisko i co zapowiada? Halo na słońcu - czym jest to zjawisko i co zapowiada? W umiarkowanych szerokościach geograficznych półkuli północnej po długotrwałej wyżowej pogodzie spodziewać możemy się serii niżów przynoszących deszcze. Usuwanie się wyżu objawia się sekwencją chmur od cirrusów (piętra wysokiego) do stratusów (niskiego). Zdarza się, że dookoła słońca pojawia się też tzw. halo. Co oznacza to zjawisko? Kim jest Zofia Maria Ślotała, nowa dziewczyna Borysa Szyca? Kim jest Zofia Maria Ślotała, nowa dziewczyna Borysa Szyca? Zofia Maria Ślotała ma 23 lata. Była modelką, teraz zajmuje się stylizacją. Od stycznia jest widywana z Borysem Szycem. Mówi się, że to ona zajęła miejsce w sercu po Kai Śródce, z którą aktor rozstał się przed świętami Bożego Narodzenia w 2011 roku. Jaka kara grozi za porwanie? Gdy porywacze żądają okupu za życie Jaka kara grozi za porwanie? Gdy porywacze żądają okupu za życie 24 stycznia 2012, we wtorek w Sosnowcu zostało porwane półroczne dziecko. Potem okazało się, ze porwanie zostało sfingowane przez matkę Katarzynę W. Ale porwanie syna biznesmena spod Poznania i po dziesięciu dniach odbicie porwanego przez policję, nie było sfingowane. Czy wiesz, jaka kara grozi przestępcy za porwanie dziecka lub kogokolwiek? Mówimy, jakie kary nakłada polskie prawo na tego typu przestępstwa. Jaka kara grozi porywaczowi za porwanie? Jaka jest różnica między uprowadzeniem a porwaniem? Jaka kara grozi porywaczowi za porwanie? Jaka jest różnica między uprowadzeniem a porwaniem? Historia porwanej półrocznej Madzi Waśniewskiej z Sosnowca wstrząsnęła Polską. Jednak w świetle prawa dziewczynka została uprowadzona. Natomiast głośna sprawa z maja 2012, gdy policja odbiła w rąk porywaczy syna biznesmena spod Poznania, jest klasycznym przykładem porawnia dla okupu. Jaka jest różnica między uprowadzeniem a porwaniem? Jaka kara grozi porywaczom?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!