Scjentologia - prawda i mity. Byli członkowie kościoła scjentologicznego mówią o jego sekretach

Znany brytyjski dziennikarz John Sweeney po raz kolejny na tropie sekretów kościoła scjentologicznego. Czy uda mu się ujawnić tajemnice tej kontrowersyjnej sekty? Pośród scjentologów znajdziemy wiele osób znanych na całym świecie - takich jak Tom Cruise - ale też tysiące zwykłych ludzi. Co ich uwodzi w scjentologii?Po trzech latach od poprzedniego śledztwa John Sweeney ponawia próbę zgłębienia tajemnic kościoła scjentologicznego. Tym razem w pracy pomagają mu dwaj sprzymierzeńcy: Mike Rinder – były rzecznik sekty i Marty Rathbun – dawniej generalny inspektor kościoła.

Pierwszy z nich był jeszcze do niedawna twarzą scjentologii, a jednym z jego zadań było utrudnianie Sweeney’owi pracy przy zbieraniu informacji na temat sekty. Z kolei Rathburn był spowiednikiem hollywoodzkich gwiazd, sprawował także szereg innych funkcji. Obaj odeszli, gdyż sprzeciwiali się temu, w jaki sposób kierowano kościołem. Jakie sekrety zdradzą najstarsi i najwierniejsi niegdyś wyznawcy scjentologii?

John Sweeney spotka się też z innymi byłymi członkami kościoła i dowie się, jaką cenę zapłacili ludzie, którzy odważyli się opuścić wpływową sektę. 

Redakcja 22/12/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!