Scjentologia - prawda i mity. Byli członkowie kościoła scjentologicznego mówią o jego sekretach

Znany brytyjski dziennikarz John Sweeney po raz kolejny na tropie sekretów kościoła scjentologicznego. Czy uda mu się ujawnić tajemnice tej kontrowersyjnej sekty? Pośród scjentologów znajdziemy wiele osób znanych na całym świecie - takich jak Tom Cruise - ale też tysiące zwykłych ludzi. Co ich uwodzi w scjentologii?Po trzech latach od poprzedniego śledztwa John Sweeney ponawia próbę zgłębienia tajemnic kościoła scjentologicznego. Tym razem w pracy pomagają mu dwaj sprzymierzeńcy: Mike Rinder – były rzecznik sekty i Marty Rathbun – dawniej generalny inspektor kościoła.

Pierwszy z nich był jeszcze do niedawna twarzą scjentologii, a jednym z jego zadań było utrudnianie Sweeney’owi pracy przy zbieraniu informacji na temat sekty. Z kolei Rathburn był spowiednikiem hollywoodzkich gwiazd, sprawował także szereg innych funkcji. Obaj odeszli, gdyż sprzeciwiali się temu, w jaki sposób kierowano kościołem. Jakie sekrety zdradzą najstarsi i najwierniejsi niegdyś wyznawcy scjentologii?

John Sweeney spotka się też z innymi byłymi członkami kościoła i dowie się, jaką cenę zapłacili ludzie, którzy odważyli się opuścić wpływową sektę. 

Redakcja 01/08/2014

Zobacz też

Dlaczego światła ksenonowe są lepsze od halogenowych? Dlaczego światła ksenonowe są lepsze od halogenowych? Lampy ksenonowe będące do niedawna charakterystycznym wyróżnikiem samochodów wyższego segmentu, dziś stają się coraz bardziej popularne w autach klasy średniej. Takie rozwiązanie emituje dwukrotnie jaśniejszy strumień świetlny niż tradycyjne halogeny, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Dlaczego światła ksenonowe są lepsze od halogenowych? Erotyczny masaż stóp - jak rozbudzić partnera, masując jego stopy? Erotyczny masaż stóp - jak rozbudzić partnera, masując jego stopy? Stopa jest wciąż niedocenianym elementem ars amandi, przynajmniej w zachodniej kulturze. Bo mistrzowie wschodniej sztuki miłosnej doskonale wiedzieli, że stymulacja tej części ciała może sprawiać wielką przyjemność obojgu partnerom. Warto więc poświęcić stopom więcej uwagi w sypialni. Klimatyzacja samochodowa: jak działa? Z jakich elementów zbudowana jest KLIMA w aucie? Klimatyzacja samochodowa: jak działa? Z jakich elementów zbudowana jest KLIMA w aucie? Klimatyzacja samochodowa to złożone technologicznie urządzenie, poprawiające komfort jazdy przy wysokich temperaturach. Układ ten wytwarza chłodne powietrze, a jego praca opiera się na podobnej zasadzie jak w domowych lodówkach. Z jakich elementów składa się klimatyzacja samochodowa? Czym jest szamanizm? Czym zajmują się szamani? Jaka jest historia i tradycja? Wpływ szamanizmu na medycynę i ziołolecznictwo Czym jest szamanizm? Czym zajmują się szamani? Jaka jest historia i tradycja? Wpływ szamanizmu na medycynę i ziołolecznictwo Odpowiedź na pytanie, co to jest szamanizm, nie jest prosta. Od najstarszych dziejów ludzkości szaman zajmował się w lokalnej społeczności praktykami medycznymi i magią. Szamanizm jest kultywowaniem Matki Natury, jest jej wnikliwą obserwacją i zgłębianiem wiedzy o roślinach i zwierzętach. Co wiemy o szamanizmie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!