Scjentologia - prawda i mity. Byli członkowie kościoła scjentologicznego mówią o jego sekretach

Znany brytyjski dziennikarz John Sweeney po raz kolejny na tropie sekretów kościoła scjentologicznego. Czy uda mu się ujawnić tajemnice tej kontrowersyjnej sekty? Pośród scjentologów znajdziemy wiele osób znanych na całym świecie - takich jak Tom Cruise - ale też tysiące zwykłych ludzi. Co ich uwodzi w scjentologii?



Po trzech latach od poprzedniego śledztwa John Sweeney ponawia próbę zgłębienia tajemnic kościoła scjentologicznego. Tym razem w pracy pomagają mu dwaj sprzymierzeńcy: Mike Rinder – były rzecznik sekty i Marty Rathbun – dawniej generalny inspektor kościoła.

Pierwszy z nich był jeszcze do niedawna twarzą scjentologii, a jednym z jego zadań było utrudnianie Sweeney’owi pracy przy zbieraniu informacji na temat sekty. Z kolei Rathburn był spowiednikiem hollywoodzkich gwiazd, sprawował także szereg innych funkcji. Obaj odeszli, gdyż sprzeciwiali się temu, w jaki sposób kierowano kościołem. Jakie sekrety zdradzą najstarsi i najwierniejsi niegdyś wyznawcy scjentologii?

John Sweeney spotka się też z innymi byłymi członkami kościoła i dowie się, jaką cenę zapłacili ludzie, którzy odważyli się opuścić wpływową sektę.



 

Redakcja 22/12/2015

Zobacz też

Ludzkie oblicze planety – odc. 8: Miasta. Przetrwać w betonowej dżungli. Co mają ze sobą wspólnego odchody gołębi i garbarnie skór w Fezie w Maroku? Ludzkie oblicze planety – odc. 8: Miasta. Przetrwać w betonowej dżungli. Co mają ze sobą wspólnego odchody gołębi i garbarnie skór w Fezie w Maroku? W ostatnim odcinku serii „Ludzkie oblicze planety" udamy się w podróż po miastach wszystkich kontynentów. Odwiedzimy m.in. starożytny Fez w Maroku, gdzie dowiemy się, co mają ze sobą wspólnego odchody gołębi i garbarnie skór, znajdujące się w tym mieście, zawitamy także do budowanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich miasta Masdar, które ma być samowystarczalne energetycznie i zasilane wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Zenon Reszka, burmistrz Błonia, który uprawiał seks w służbowym samochodzie. Kim jest? Zenon Reszka, burmistrz Błonia, który uprawiał seks w służbowym samochodzie. Kim jest? Jest burmistrzem Błonia od ponad czterech lat i w najbliższych wyborach samorządkowych postanowił ubiegać się o reelekcję. O to będzie mu niestety niezwykle ciężko, bowiem po internecie zaczęła krążyć sekstaśma z jego udziałem, na której to uprawia seks w swoim służbowym samochodzie. Kim jest Zenon Reszka? Marcin Hycnar - kim jest? [KARIERA, RODZINA] Marcin Hycnar - kim jest? [KARIERA, RODZINA] Marcin Hycnar to aktor znany przede wszystkim z ról w serialach telewizyjnych. W jego dotychczasowym dorobku znajdziemy jednak również role teatralne, występy w Teatrze Telewizji, czy na ekranie kinowym. Zbrodnie przeciwko naturze – odc. 2. Na ratunek tygrysom – nielegalny handel zwierzętami pod ochroną Zbrodnie przeciwko naturze – odc. 2. Na ratunek tygrysom – nielegalny handel zwierzętami pod ochroną Niezgodny z prawem handel zwierzętami należącymi do gatunków zagrożonych wyginięciem to dziś wyjątkowo lukratywny biznes. Pod względem wysokości obrotów wśród zakazanych form obrotu nielegalny handel zwierzętami pod ochroną plasuje się dziś w ścisłej czołówce, obok handlu narkotykami i bronią. W drugim odcinku programu „Zbrodnie przeciwko naturze" przyjrzymy się nielegalnej sprzedaży tygrysów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!