Lindbergh w kolorze, czyli życie amerykańskiego pioniera lotnictwa

Samotny lot przez Atlantyk bez śródlądowania - pierwszy tego typu wyczyn miał miejsce w 1927 roku, a pilotem, który zasiadł wówczas za sterami samolotu był Charles Lindbergh, jeden z pionierów amerykańskiego lotnictwa. Film „Lindbergh w kolorze", poświęcony jest temu odważnemu i pełnemu fantazji człowiekowi.
Zdjęcie z artykułu: Lindbergh w kolorze, czyli życie amerykańskiego pioniera lotnictwa
Lindbergh w kolorzeźródło:ZED

Bohaterem dokumentu jest Charles Lindbergh, jeden z amerykańskich pionierów lotnictwa, który do historii przeszedł jako ten, który jako pierwszy odbył samotny przelot transatlantycki bez międzylądowania na trasie Paryż – Nowy Jork w 1927 r. O barwnym, ale też pełnym trudnych, niekiedy niesławnych chwil w życiu Lindbergha – o porwaniu i morderstwie jego pierworodnego syna, o fascynacji Hitlerem i trzech kobietach w życiu żonatego Charlesa – opowiada ten film, w którym wykorzystano wiele nie pokazywanych wcześniej zdjęć.

Przez Atlantyk bez lądowania

O czym myślał Charles Lindbergh, kiedy w Paryżu, w roku 1927 wsiadał do swojego niewielkiego samolotu, by odbyć pierwszy w historii świata samotny lot przez Atlantyk bez śródlądowania? Co czuł, gdy po udanym locie w Nowym Jorku wysiadał ze swojej maszyny? Czy startując brał pod uwagę to, że może skończyć na dnie oceanu i pozostać tam na zawsze? Czy lądując planował już kolejne wyczyny w przestworzach? Podejmując się tego niesamowicie niebezpiecznego wyzwania Charles Lindbergh miał zaledwie 25 lat. Być może w tak młodym wieku nie zdawał sobie jeszcze sprawy z niebezpieczeństwa. „Ryzyko, które podejmuję jest uzasadnione moją zwykłą miłością do życia" - odpowiadał na pytanie o to, dlaczego chce latać.

Skomplikowany życiorys pioniera

I Charles Lindbergh, choć przez całe życie związany był ze stalowymi ptakami, dodawał: „Prawdziwa wolność leży w dzikości, nie w cywilizacji". FOKUS TV zaprasza na film „Lindbergh w kolorze", opowiadającym historię tej nietuzinkowej postaci. Historię człowieka, który urodził się w tym samym roku, co lotnictwo. Który pozostawał z bardzo silnym związku z matką. Któremu w jego wyczynach pomagała masoneria. Który utrzymywał związki z kilkoma kobietami jednocześnie. Którego syn został porwany i zamordowany i który uciekł wreszcie z Ameryki do Europy, gdzie uległ fascynacji Adolfem Hitlerem.

Redakcja 25/02/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!