Samochód „ściąga” w prawą lub lewą stronę. Jak to naprawić?

Twój samochód „ściąga” w prawą lub lewą stronę? Przyczyn może być kilka. Czy wiesz co robić, gdy samochód „ściąga”? Zobacz, jak możesz je wyeliminować.
Zdjęcie z artykułu: Samochód „ściąga” w prawą lub lewą stronę. Jak to naprawić?
Prowadzenie samochoduźródło:pixabay/IgorShubin

Czy wiesz co robić, gdy samochód „ściąga”? Blokada przy kole

Blokowanie hamulca przy jednym z kół. Tarcza takiego koła rozgrzewa się bardziej od innych, co łatwo wykryć - wystarczy dotknąć ręką, nawet po stosunkowo krótkiej jeździe. Za blokowanie hamulca tarczowego odpowiadają zatarte prowadnice zacisku lub utrata sprężystości wewnętrznego pierścienia uszczelniającego tłoka w cylindrze zacisku. W pierwszym przypadku należy oczyścić i przesmarować odpowiednim smarem prowadnice zacisku. W drugim konieczna jest wymiana pierścienia.

Czy wiesz co robić, gdy samochód „ściąga”? Nieprawidłowa geometria kół

Zmiana ustawienia geometrii koła powodująca ściąganie samochodu to nie tylko wynik rozregulowania jej parametrów czy skutek nieprawidłowej naprawy nadwozia. To także sprawa odkształcenia elementów zawieszenia, przede wszystkim wahacza. Zgięty wahacz zauważymy bez trudu. Jedynym sposobem naprawy jest wymiana. Po wymianie wahacza koniecznie trzeba sprawdzić i ustawić geometrię kół. Przyczyną zjawiska ściągania samochodu może być również osłabienie sprężyny przedniego zawieszenia.

Czy wiesz co robić, gdy samochód „ściąga”? Za niskie ciśnienie w oponach

Gdy ciśnienie jest sporo za niskie ciśnienie w jednej lub kilku oponach, widać to gołym okiem. Natomiast mniejsze różnice w ciśnieniach bez trudu wykryje ciśnieniomierz, w który wyposażone są wszystkie urządzenia do pompowania kół na stacjach benzynowych. Częste sprawdzanie ciśnienia w kołach i uzupełnianie go do wartości zalecanych przez producenta pozwoli wyeliminować przyczynę ściągania samochodu.

Redakcja 18/08/2011

Podobne

Samochód „ściąga” w prawą lub lewą stronę. Jak to naprawić? Samochód „ściąga” w prawą lub lewą stronę. Jak to naprawić? Twój samochód „ściąga” w prawą lub lewą stronę? Przyczyn może być kilka. Czy wiesz co robić, gdy samochód „ściąga”? Zobacz, jak możesz je wyeliminować. Jaki samochód dla początkującego kierowcy? TOP 20 AUT KOMPAKTOWYCH Jaki samochód dla początkującego kierowcy? TOP 20 AUT KOMPAKTOWYCH Decydując się na zakup pierwszego w życiu samochodu, warto dobrze policzyć. Cena samego auta to tylko część wydatków, jakie nas czekają, dlatego większość młodych stażem kierowców decyduje się na małe miejskie auto. Jaki samochód sprawdzi się najlepiej jako ten pierwszy? Oto 20 najlepszych naszym zdaniem aut kompaktowych. Jak wybrać samochód, który będzie spełniał twoje oczekiwania? Jakie auto kupić? Jak wybrać samochód, który będzie spełniał twoje oczekiwania? Jakie auto kupić? Jeszcze dwadzieścia lat temu nie mieliśmy dylematu, jaką markę samochodu wybrać - było FSO na Żeraniu i kilka zaledwie opcji, a sprowadzenie auta z zagranicy wiązało się z niemałym wydatkiem. Dziś mamy do wyboru setki opcji i kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę: cena, wygląd, silnik - benzynowy czy diesel, spalanie paliwa, liczba poduszek powietrznych, komfort jazdy itd. Dużą rolę odgrywają też stereotypy przypisywane poszczególnym markom. Czy warto im ulegać? Czym się kierować przy wyborze modelu i marki auta, żeby nie żałować podjętej decyzji? Mały samochód dla kobiety - jaki wybrać? Mały samochód dla kobiety - jaki wybrać? Na rynku znajduje się szeroka gama modeli samochodów przeznaczonych dla przedstawicielek płci pięknej. Jaki mały samochód najlepiej sprawdzi się w kobiecych rękach?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!