Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 1. Guz żuchwy

W pierwszym odcinku drugiego sezonu programu „Sala operacyjna” poznamy Marcina, u którego rozwinął nowotwór szczęki. Na ile lekarze ze szpitala na Szaserów zdołają mu pomóc?

Odcinek otwierający drugi sezon programu „Sala operacyjna” prezentuje postać i przypadek Marcina, młodego mężczyzny dotkniętego guzem szczęki. Pacjent Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów czeka operację wycięcia nowotworu. Boi się zarówno samego zabiegu, jak i towarzyszącego mu bólu.

Bohater tego odcinka „Sali operacyjnej” ma jednak i inne powody do niepokoju. W domu zostawił żonę i dwójkę małych dzieci. Jak jego rodzina da sobie radę bez niego? Z drugiej strony guz szybko rośnie, a tworzący go nowotwór może się wkrótce okazać złośliwy. Pacjent wie, że z decyzją o poddaniu się operacji nie może dłużej czekać. W przeciwnym razie mógłby swoich najbliższych opuścić nie na czas hospitalizacji, lecz na zawsze.

..  Wszystko o programie „Sala operacyjna”

Drugi sezon „Sali operacyjnej” to jeszcze bardziej osobiste i emocjonalne historie osób biorących udział w serialu. Wraz  z kamerą gościmy w domach bohaterów kolejnych odcinków, stajemy się niemymi uczestnikami ich życia, wraz z nimi oswajamy lęk i trudne emocje, ale też przeżywamy radość  z postępów w leczeniu. Podejrzymy również pracę lekarzy podczas zabiegów, konsultacji i podejmowania trudnych, często ryzykownych decyzji.

Redakcja 03/11/2015

Zobacz też

Jak skompromitować się na firmowej imprezie? Jak skompromitować się na firmowej imprezie? Firmowa impreza zazwyczaj służy integracji kolegów i koleżanek z pracy. Podczas kilku godzin bawimy się w najlepsze, dzieląc się pomysłami na rozwój firmy lub krytykując postępowanie szefa. Co zrobić, by skompromitować się na imprezie firmowej? Mamy kilka pomysłów. KIESZONKOWE NA KONTO? Jak wybrać konto dla ucznia? KIESZONKOWE NA KONTO? Jak wybrać konto dla ucznia? Jeśli twoje dziecko skończyło 13 lat, pomyśl o założeniu dla niego konta w banku. Dziecko zarządzajac własną gotówką w banku uczy się  korzystania z usług finansowych, co na pewno przyda mu się za kilka lat. Kiedy zostanie posiadaczem „dorosłego” rachunku, będzie o wiele lepiej znało zasady funkcjonowania produktów finansowych, będzie zdawać sobie sprawę, za co i ile trzeba zapłacić korzystając z karty czy konta. Ostatni dzwonek na kredyt hipoteczny po staremu. Na jakich zasadach? Ostatni dzwonek na kredyt hipoteczny po staremu. Na jakich zasadach? Jeśli planujesz zakup własnego M na kredyt, to si pospiesz. Grudzień 2012 to ostatni miesiąc, kiedy można jeszcze dostać kredyt hipoteczny na dotychczasowych zasadach. Od 1 stycznia 2012 r. banki zaczną inaczej liczyć zdolność kredytową. Wielu chętnych odejdzie z banku z kwitkiem. Przedstawiciele jakich grup zawodowych mogą liczyć na specjalne promocje w bankach? Przedstawiciele jakich grup zawodowych mogą liczyć na specjalne promocje w bankach? Przynajmniej od kilku lat banki skutecznie starały się być bardziej uniwersalne, udostępniając ujednoliconą ofertę dla wszystkich klientów. Jednak od pewnego czasu coraz częściej mamy do czynienia z ofertami adresowanymi do wybranych grup zawodowych. Prześledźmy najpopularniejsze dostępne na rynku propozycje i sprawdźmy, na które elementy oferty warto najbardziej zwrócić uwagę.  

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!