Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 1. Guz żuchwy

W pierwszym odcinku drugiego sezonu programu „Sala operacyjna” poznamy Marcina, u którego rozwinął nowotwór szczęki. Na ile lekarze ze szpitala na Szaserów zdołają mu pomóc?

Odcinek otwierający drugi sezon programu „Sala operacyjna” prezentuje postać i przypadek Marcina, młodego mężczyzny dotkniętego guzem szczęki. Pacjent Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów czeka operację wycięcia nowotworu. Boi się zarówno samego zabiegu, jak i towarzyszącego mu bólu.

Bohater tego odcinka „Sali operacyjnej” ma jednak i inne powody do niepokoju. W domu zostawił żonę i dwójkę małych dzieci. Jak jego rodzina da sobie radę bez niego? Z drugiej strony guz szybko rośnie, a tworzący go nowotwór może się wkrótce okazać złośliwy. Pacjent wie, że z decyzją o poddaniu się operacji nie może dłużej czekać. W przeciwnym razie mógłby swoich najbliższych opuścić nie na czas hospitalizacji, lecz na zawsze.

..  Wszystko o programie „Sala operacyjna”

Drugi sezon „Sali operacyjnej” to jeszcze bardziej osobiste i emocjonalne historie osób biorących udział w serialu. Wraz  z kamerą gościmy w domach bohaterów kolejnych odcinków, stajemy się niemymi uczestnikami ich życia, wraz z nimi oswajamy lęk i trudne emocje, ale też przeżywamy radość  z postępów w leczeniu. Podejrzymy również pracę lekarzy podczas zabiegów, konsultacji i podejmowania trudnych, często ryzykownych decyzji.

Redakcja 03/11/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!