Sala operacyjna, sezon 2., odc. 3. Co się wydarzy?

Bohaterką trzeciego odcinka serialu Sala operacyjna jest Alicja. Operacja wycięcia guza na twarzy spowodowała u niej przetokę oraz doprowadziła do zapadnięcia jednego oka. Czy współczesna medycyna zdoła jej pomóc?

Sala operacyjna sezon 2, odcinek 3. Rekonstrukcja twarzy

Sala operacyjna sezon 2, odcinek 3. Rekonstrukcja twarzy
Kraj produkcji: Polska Kategoria wiekowa Czas trwania 00:23:43


Alicja już raz wygrała walkę z chorobą. Guz, który rozwinął się na jej twarzy, został usunięty. Po tej ratującej życie pacjentki operacji kobieta została jednak oszpecona – jej lewe oko wyraźnie się obniżyło, a pomiędzy nim a nosem powstała przetoka, czyli kanał w tym przypadku otwierający zatokę nosową na otoczenie zewnętrzne. Otwór przetoki kobieta maskowała plastrem.

Z tą wątpliwą ozdobą twarzy i z zapadniętym okiem Alicja czuła się bardzo źle. Na szczęście ze swym problemem nie jest sama. Specjalistka chirurgii szczękowo-twarzowej ze szpitala na Szaserów w Warszawie postanowiła zrobić wszystko, by poprawić jakość życia swojej pacjentki. Ile będzie w stanie zdziałać? Czy Alicja odzyska dawny wygląd?

W trzecim odcinku drugiego sezonu Sali operacyjnej będziemy świadkami przygotowań Alicji oraz jej lekarki do trudnej i długiej operacji usunięcia przetoki. Czy zabieg przyniesie pożądany efekt, w tak skomplikowanym przypadku trudno jednak przewidzieć...

..  Wszystko o serialu „Sala operacyjna”

Redakcja 28/09/2015

Zobacz też

Czy strefy wolne od dzieci to dobry pomysł? Czy strefy wolne od dzieci to dobry pomysł? Ostatnio coraz głośniej o pomysłach, by do niektórych miejsc zakazać przychodzenia z dziećmi lub – delikatniej – by powstawały strefy wolne od dzieci. Pewien znany pan z TV (angielskojęzycznej) postulował, by można było kupować bilety lotnicze z gwarancją, że na pokładzie samolotu nie będzie dzieci! Czy po latach boomu na miejsca przyjazne dzieciom mają teraz powstać enklawy, do których nie będą mogły wchodzić? Mówimy, dlaczego tak się dzieje i jakie argumenty wytaczają obie strony zaczynającego się tlić konfliktu! Jak prawidłowo nawadniać organizm w czasie treningu? Jak prawidłowo nawadniać organizm w czasie treningu? Nawadnianie organizmu w czasie treningu to bardzo istotna sprawa. Bez uzupełniania płynów, nasze ćwiczenia nie będą tak efektywne. Ważne jest jest także to, co pijemy. Woda czy napoje izotoniczne? Co jest najlepsze? Jak segregować śmieci? Jak to robić, by płacić mniej za wywóz śmieci? Jak segregować śmieci? Jak to robić, by płacić mniej za wywóz śmieci? Segregując śmieci przyczyniasz się do zmniejszenia ich ilości na wysypiskach. A gdy więcej surowców wtórnych trafia do odzysku, nasze otoczenie jest czystsze i zdrowsze. Sprawdź, jakie śmieci możesz wyrzucić do pojemników na odpady, a o jakie musisz zadbać w specjalny sposób. Jak prawidłowo segregować śmieci? 800 z Otranto - kim są męczennicy z Otranto? Kim był Antonio Primaldo? 800 z Otranto - kim są męczennicy z Otranto? Kim był Antonio Primaldo? Papież Franciszek ogłosił świętymi Antonio Primaldo i jego 800 świeckich towarzyszy. Kim byli męczennicy z Otranto? Oto najważniejsze informacje na temat nowych świętych Kościoła katolickiego.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!