Sala operacyjna, sezon 2., odc. 3. Co się wydarzy?

Bohaterką trzeciego odcinka serialu Sala operacyjna jest Alicja. Operacja wycięcia guza na twarzy spowodowała u niej przetokę oraz doprowadziła do zapadnięcia jednego oka. Czy współczesna medycyna zdoła jej pomóc?


Alicja już raz wygrała walkę z chorobą. Guz, który rozwinął się na jej twarzy, został usunięty. Po tej ratującej życie pacjentki operacji kobieta została jednak oszpecona – jej lewe oko wyraźnie się obniżyło, a pomiędzy nim a nosem powstała przetoka, czyli kanał w tym przypadku otwierający zatokę nosową na otoczenie zewnętrzne. Otwór przetoki kobieta maskowała plastrem.

Z tą wątpliwą ozdobą twarzy i z zapadniętym okiem Alicja czuła się bardzo źle. Na szczęście ze swym problemem nie jest sama. Specjalistka chirurgii szczękowo-twarzowej ze szpitala na Szaserów w Warszawie postanowiła zrobić wszystko, by poprawić jakość życia swojej pacjentki. Ile będzie w stanie zdziałać? Czy Alicja odzyska dawny wygląd?

W trzecim odcinku drugiego sezonu Sali operacyjnej będziemy świadkami przygotowań Alicji oraz jej lekarki do trudnej i długiej operacji usunięcia przetoki. Czy zabieg przyniesie pożądany efekt, w tak skomplikowanym przypadku trudno jednak przewidzieć...

..  Wszystko o serialu „Sala operacyjna”

Redakcja 28/09/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!