Sala operacyjna, sezon 2., odc. 3. Co się wydarzy?

Bohaterką trzeciego odcinka serialu Sala operacyjna jest Alicja. Operacja wycięcia guza na twarzy spowodowała u niej przetokę oraz doprowadziła do zapadnięcia jednego oka. Czy współczesna medycyna zdoła jej pomóc?

Sala operacyjna sezon 2, odcinek 3. Rekonstrukcja twarzy

Sala operacyjna sezon 2, odcinek 3. Rekonstrukcja twarzy
Kraj produkcji: Polska Kategoria wiekowa Czas trwania 00:23:43


Alicja już raz wygrała walkę z chorobą. Guz, który rozwinął się na jej twarzy, został usunięty. Po tej ratującej życie pacjentki operacji kobieta została jednak oszpecona – jej lewe oko wyraźnie się obniżyło, a pomiędzy nim a nosem powstała przetoka, czyli kanał w tym przypadku otwierający zatokę nosową na otoczenie zewnętrzne. Otwór przetoki kobieta maskowała plastrem.

Z tą wątpliwą ozdobą twarzy i z zapadniętym okiem Alicja czuła się bardzo źle. Na szczęście ze swym problemem nie jest sama. Specjalistka chirurgii szczękowo-twarzowej ze szpitala na Szaserów w Warszawie postanowiła zrobić wszystko, by poprawić jakość życia swojej pacjentki. Ile będzie w stanie zdziałać? Czy Alicja odzyska dawny wygląd?

W trzecim odcinku drugiego sezonu Sali operacyjnej będziemy świadkami przygotowań Alicji oraz jej lekarki do trudnej i długiej operacji usunięcia przetoki. Czy zabieg przyniesie pożądany efekt, w tak skomplikowanym przypadku trudno jednak przewidzieć...

..  Wszystko o serialu „Sala operacyjna”

Redakcja 03/11/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!