Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 2. Co się wydarzy?

Drugi odcinek drugiego sezonu „Sala operacyjna” prezentuje przypadek i postać Grzegorza, który w konsekwencji poważnej choroby stał się otyły. 200 kg to waga, która zagraża jego życiu. Czy lekarze z Szaserów zdołają go uratować?

Sala operacyjna sezon 2, odcinek 2. 200 kilogramów

Sala operacyjna sezon 2, odcinek 2. 200 kilogramów
Kraj produkcji: Polska Kategoria wiekowa Czas trwania 00:24:24

31-letni dziś Grzegorz z problemami zdrowotnymi boryka się od najmłodszych lat. Kiedy był dzieckiem, rozpoznano u niego padaczkę rozwojową. Leki, które zażywał, doprowadziły do zbyt szybkiego wzrostu masy ciała. Pacjent wcześniej poddał się zmniejszeniu żołądka, ale i to nie pomogło. Ponieważ mieszkał w tym okresie sam, nie zdołał się odpowiednio przygotować do operacji. Zamiast schudnąć, w tym okresie jeszcze przytył...

Teraz Grzegorz zdecydował przeprowadzić się z powrotem do rodziców i konsekwentnie zadbać o siebie. Ma motywację, bo ostania diagnoza lekarzy zabrzmiała jak wyrok: jeśli nie schudnie, umrze w ciągu kilku lat. Jakie rozwiązanie zaproponują mu lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego? Czy operacja przebiegnie bez nieoczekiwanych trudności?

Drugi sezon „Sali operacyjnej” to jeszcze bardziej osobiste i emocjonalne historie osób biorących udział w serialu. Wraz z kamerą gościmy w domach bohaterów kolejnych odcinków, stajemy się niemymi uczestnikami ich życia, wraz z nimi oswajamy lęk i trudne emocje, ale też przeżywamy radość z postępów w leczeniu.

..  Wszystko o programie „Sala operacyjna”

Tak jak w poprzednim sezonie, wszystkie historie są wzięte z życia. „Tu nie ma ról pisanych przez scenarzystów, wynajętych statystów. Wszyscy nasi bohaterowie są autentyczni, zarówno chorzy jak i cały personel medyczny” – mówi producent serialu Grzegorz Zasępa.

Redakcja 03/11/2015

Podobne

Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 6. Muszę żyć dla dzieci, czyli o skutkach lekceważenia bólu brzucha Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 6. Muszę żyć dla dzieci, czyli o skutkach lekceważenia bólu brzucha Ból brzucha - czy powinien nas niepokoić? W kolejnym odcinku serialu dokumentalnego „Sala operacyjna" poznamy pana Piotra, który zlekceważył tego rodzaju objawy. Dowiemy się, jak przebiega diagnostyka jamy brzusznej, sprawdzimy też jak potoczy się historia pacjenta, który zbyt długo zwlekał z udaniem się do lekarza. Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 7. Przywrócić rytm sercu Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 7. Przywrócić rytm sercu Ból w klatce piersiowej, kołatanie serca - tych objawów nie można lekceważyć! W kolejnym odcinku serialu dokumentalnego Sala operacyjna poznamy Bogusława, który cierpi na tego rodzaju dolegliwości - sprawdźcie, jaką usłyszy diagnozę! Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 8. Wszczepienie endoprotezy. WIDEO Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 8. Wszczepienie endoprotezy. WIDEO Endoproteza to wykonany ze specjalnego materiału implant, wszczepiany do organizmu, który zastępujący usunięty narząd. Wszczepieniu sztucznego stawu biodrowego podda się w najnowszym odcinku programu „Sala operacyjna" 60-letni Krzysztof. Czy po operacji odzyska zdrowie i radość życia? Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 8. Ukąszony przez jadowitego pająka. Opis odcinka. Ugryzienie przez egzotyczne zwierzę Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 8. Ukąszony przez jadowitego pająka. Opis odcinka. Ugryzienie przez egzotyczne zwierzę W sierpniu br. głośno było w mediach o nieszczęśliwym wypadku 64-letniego ochroniarza z Łodzi. Podczas rutynowego patrolu osiedla mężczyzna został ugryziony przez jadowitego pająka lub kobrę. Przypuszcza się, że egzotyczne zwierzę uciekło z prywatnej hodowli...

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!